Facebook

5 powodów by wybrać zegarek Casio GA-700-7AER

08-08-2017

Marka zegarków Casio od wielu lat zachwyca swoich entuzjastów doskonałym wykonaniem swoich produktów, szczególnie nadających się do uprawiania sportu. Jedną z najbardziej znanych kolekcji japońskiego wytwórcy jest linia G-Shock, niezwykle popularna zarówno wśród sportowców, jak i bardziej casualowych odbiorców. Dzięki wysokiej jakości tworzonych produktów, seria zdążyła zyskać status zegarków kultowych. Jedną z najnowszych linii kolekcji G-Shock jest seria GA-700, obejmująca zegarki sportowe, doskonale pasujące również do codziennych stylizacji. Wybierając natomiast jeden model spośród wszystkich GA-700, warto wyróżnić egzemplarz Casio GA-700-7AER, o którego wartości może świadczyć pięć poniższych cech.

 

 

Wygląd

 

Nie jest to być może właściwość decydująca o wartości czasomierza, jednak równie ważna – wszak kto chciałby nosić zegarek o nieprzystępnej urodzie. Model G-Shock posiada białe elementy koperty i paska, wykonane z wygodnego w noszeniu tworzywa sztucznego. Koperta jest delikatnie fazowana, dzięki czemu zegarek nie wydaje się masywny, mimo słusznej grubości. Tarcza, stanowiąca połączenie analogowego cyferblatu z elektronicznym ekranem, nadaje czasomierzowi przejrzystości, a także poprawia jeszcze jego ogólny design.

 

Funkcjonalność

 

Zegarek GA-700-7AER wyposażono w rozliczne moduły, dzięki którym korzystanie z nich z czasem staje się niezbędne. Czasomierz posiada stoper, mierzący do 24 godzin z dokładnością do 1/100 sek., jednogodzinny timer oraz rozbudowany kalendarz. Dodatkowo tryb wyświetlania godziny pozwala na ukazywanie czasu w trybie 24 – godzinnym, a także możliwość wskazania innego, dowolnie wybranego czasu strefowego. Ponadto egzemplarz Casio posiada centralny przycisk, za pomocą którego aktywuje się opatentowane przez japońską firmę podświetlenie Illuminator.

 

Trwałość

 

Będąc przedstawicielem kolekcji G-Shock, zegarek chroni specjalny system antywstrząsowy o tej samej nazwie, dzięki któremu nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach czasomierz zachowa sprawność. Mineralne szkiełko dobrze chroni przed ewentualnymi zarysowaniami i obtłuczeniami, z kolei poziom szczelności, określony w klasie 200 m zapobiegnie dostaniu się wilgoci do wnętrza nawet przy nurkowaniu z akwalungiem.

 

 

Łatwość w obsłudze

 

Za pomocą przycisków zlokalizowanych po obu stronach koperty można w prosty sposób sterować funkcjami czasomierza. Wszystkie klawisze są również podpisane, co jeszcze bardziej ułatwia obsługę urządzenia. Aktywowane moduły zostają wyświetlone na monochromatycznym ekranie, który w sposób czytelny wskaże wybrany tryb.

 

Uniwersalność

 

Casio GA-700-7AER znakomicie nadaje się do praktycznie każdego stroju. Dzięki lekkiemu i zgrabnemu wyglądowi czasomierz dobrze wygląda przy codziennym użytkowaniu, natomiast wysoki poziom funkcjonalności pozwala na noszenie zegarka w trakcie uprawiania nawet najbardziej ekstremalnego sportu.

 

W kategorii: CASIO