Facebook

5 powodów by wybrać zegarek Casio GA-700-7AER

08-08-2017

Marka zegarków Casio od wielu lat zachwyca swoich entuzjastów doskonałym wykonaniem swoich produktów, szczególnie nadających się do uprawiania sportu. Jedną z najbardziej znanych kolekcji japońskiego wytwórcy jest linia G-Shock, niezwykle popularna zarówno wśród sportowców, jak i bardziej casualowych odbiorców. Dzięki wysokiej jakości tworzonych produktów, seria zdążyła zyskać status zegarków kultowych. Jedną z najnowszych linii kolekcji G-Shock jest seria GA-700, obejmująca zegarki sportowe, doskonale pasujące również do codziennych stylizacji. Wybierając natomiast jeden model spośród wszystkich GA-700, warto wyróżnić egzemplarz Casio G-Shock GA-700-7AER, o którego wartości może świadczyć pięć poniższych cech.

 

 

Zegarek Casio GA-700-7AER - czym się charakteryzuje?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego ponadczasową kolorystykę - biały Casio G-Shock to idealny wybór dla każdego, kto chce zwrócić na siebie uwagę doskonałym zegarkiem. Również niezwykłe funkcje to ważny, by nie powiedzieć, ze najważniejszy element tego zegarka. Posiada bowem wskazanie czasu podwójnego, stoper, timer i rozbudowany kalendarz. Również podświetlenie Illuminator, charakterystyczne dla marki Casio jest ważną zaletą - dzięki niemu można odczytać godzinę nawet w najgłębszych ciemnościach.

 

5 powodów by wybrać zegarek Casio GA-700-7AER

1. Wygląd

 

Nie jest to być może właściwość decydująca o wartości czasomierza, jednak równie ważna – wszak kto chciałby nosić zegarek o nieprzystępnej urodzie. Model G-Shock posiada białe elementy koperty i paska, wykonane z wygodnego w noszeniu tworzywa sztucznego. Koperta jest delikatnie fazowana, dzięki czemu zegarek nie wydaje się masywny, mimo słusznej grubości. Tarcza, stanowiąca połączenie analogowego cyferblatu z elektronicznym ekranem, nadaje czasomierzowi przejrzystości, a także poprawia jeszcze jego ogólny design.

 

2. Funkcjonalność

 

Zegarek Casio GA-700-7AER wyposażono w rozliczne moduły, dzięki którym korzystanie z nich z czasem staje się niezbędne. Czasomierz posiada stoper, mierzący do 24 godzin z dokładnością do 1/100 sek., jednogodzinny timer oraz rozbudowany kalendarz. Dodatkowo tryb wyświetlania godziny pozwala na ukazywanie czasu w trybie 24 – godzinnym, a także możliwość wskazania innego, dowolnie wybranego czasu strefowego. Ponadto egzemplarz Casio posiada centralny przycisk, za pomocą którego aktywuje się opatentowane przez japońską firmę podświetlenie Illuminator.

 

3. Trwałość

 

Będąc przedstawicielem zegarków sportowych Casio G-Shock, chroni go specjalny system antywstrząsowy o tej samej nazwie, dzięki któremu nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach czasomierz zachowa sprawność. Mineralne szkiełko dobrze chroni przed ewentualnymi zarysowaniami i obtłuczeniami, z kolei poziom szczelności, określony w klasie 200 m zapobiegnie dostaniu się wilgoci do wnętrza nawet przy nurkowaniu z akwalungiem.

 

 

4. Łatwość w obsłudze

 

Za pomocą przycisków zlokalizowanych po obu stronach koperty można w prosty sposób sterować funkcjami czasomierza. Wszystkie klawisze są również podpisane, co jeszcze bardziej ułatwia obsługę urządzenia. Aktywowane moduły zostają wyświetlone na monochromatycznym ekranie, który w sposób czytelny wskaże wybrany tryb.

 

5. Uniwersalność

 

Zegarek sportowy Casio G-Shock GA-700-7AER znakomicie nadaje się do praktycznie każdego stroju. Dzięki lekkiemu i zgrabnemu wyglądowi czasomierz dobrze wygląda przy codziennym użytkowaniu, natomiast wysoki poziom funkcjonalności pozwala na noszenie zegarka w trakcie uprawiania nawet najbardziej ekstremalnego sportu.

 

W kategorii: CASIO