5 powodów, dla których warto nosić zegarki Alfex zamiast biżuterii

12-06-2018

Istniejąca od 1948 r. belgijska marka Alfex od lat tworzy projekty wychodzące poza nasze wyobrażenie na temat tego, jak powinien wyglądać zegarek. Eksperymentuje z kształtem, proporcjami i kolorystyką - zegarki Alfex niejednokrotnie przyciągają wzrok bardziej niż luksusowa bransoletka lub pierścionek. Zobacz pięć modeli zegarków damskich i męskich, które mogą zdobić nadgarstek z nie mniejszym powodzeniem niż najbardziej szykowna biżuteria.

Zegarek damski Alfex 5669-001

Patrząc na zegarek damski Alfex 5669-001 z kolekcji New Structures można odnieść wrażenie, że jego twórcy zainspirowali się sylwetką Wenus z Willendorfu. Odlane ze stali szlachetnej, pokryte srebrną powłoką PVD elementy bransolety, które swój najszerszy punkt osiągają w zetknięciu z owalną kopertą, łudząco przypominają krągłości paleolitycznej figurki. Zwieńczenie stanowi minimalistyczna, również srebrna, tarcza wyposażona jedynie we wskazówki oraz cztery markery zastępujące cyfry.

Zegarek damski Alfex 5603-633

Kto powiedział, że koperta zegarka musi być idealnie okrągła? Zegarek damski Alfex 5603-633, również należący do serii New Structures, łamie wszystkie zasady. Składa się na niego bardzo szeroki jak na czasomierz, pasek ze zdobionej pęknięciami, lakierowanej skóry w odcieniu ciemnego brązu oraz charakterystycznie ,,ucięta’’ stalowa koperta w kolorze żółtego złota. Ozdobnego charakteru dopełniają białe cyrkonie umieszczone na cyferblacie.

Zegarek damski Alfex 5617-021

Zegarek damski Alfex 5617-021 jest widoczny nawet z daleka, a to za sprawą wyjątkowego kształtu bransolety wykonanej ze stali szlachetnej i tworzywa sztucznego, pokrytej powłoką PVD o barwie żółtego złota. Równowagę pomiędzy zdobieniami, a prostotą zapewnia prostokątna koperta - utrzymana w stonowanych barwach i pozbawiona ozdób, co jest charakterystyczne dla tej marki.

Zegarek męski Alfex 5581-021

Alfex stworzył zegarek męski Alfex 5581-021 Flat Line na przekór tym, którzy myślą, że tradycyjny czasomierz koniecznie musi posiadać kopertę w okrągłym kształcie. Model ten, wykonany ze stali szlachetnej o barwie żółtego złota, został wyposażony w prostokątną kopertę, której szerokość niemal równa się z szerokością bransolety. Mimo to, czasomierz nie traci swojego klasycznego charakteru, a dzięki swojej formie dodatkowo zyskuje jako atrakcyjna ozdoba.

Zegarek męski Alfex 5566-610

Zegarek męski Alfex 5566-610 zdobi przede wszystkim uszyty z naturalnej skóry, czarny pasek - połyskująca, pokryta nieregularnymi pęknięciami, faktura sprawia, że wyglądem przypomina marmur. Zestawiona z nim prostokątna, pokryta srebrną powłoką PVD, koperta oraz oszczędny projekt cyferblatu tworzą razem całość odpowiednią na okazje wymagające wyłącznie galowego ubioru.

 

średnia ocena: 0.0