Żyj eko - 5 najlepszych zegarków solarnych

13-02-2018

Zegarki solarne są uważane często za najlepsze zegarki jeśli chodzi o ich mechanizm oraz źródło energii. Dzięki sile energii słonecznej właściwie mogą być napędzone nieustannie, przez co użytkownik prawie nigdy nie ma kłopotu z zatrzymanym zegarkiem. Jednak pomiędzy nimi znajdują się wyróżniające się modele, które wspaniale prezentują się na ręce a jednocześnie jakościowo stanowią doskonałą propozycję dla każdego miłośnika doskonałych jakościowo zegarków.

Męski zegarek soladny Bering Solar 14440-223

Bering Solar 14440-223

Na początek zegarek inspirowany chłodami Arktyki. Doskonały model od marki Bering, zasilany oczywiście promieniami słonecznymi, który sprawdzi się wspaniale jako element niezobowiązującego stroju. Świetnie zaprojektowana, stylowa koperta, posiadająca wyraźne indeksy na minimalistycznej tarczy została przemyślnie połączona z bransoletą w formie siatki. Ciemne barwy zegarka przypominają arktyczne lody, skryte pod osłoną nocy. Wybór dla pewnych siebie mężczyzn, których inspiruje potęga i majestat gór lodowych.


Zegarek solarny Casio Protrek PRW-6000-1ER

Casio Protrek PRW-6000-1ER

Zegarek Casio Protrek to prawdziwa klasyka miłośników podróży i wędrowania po bezdrożach lub górskich szlakach. Stanowi doskonałe narzędzie i wsparcie podczas wypraw dzięki wbudowanemu kompasowi, wysokościomierzowi, barometrowi oraz termometrowi, posiada również wykres zmian wysokości, co będzie doskonałą funkcją dla zawodowych i amatorskich wspinaczy. Warto też nadmienić, że mechanizm solarny tego zegarka zapewnia rezerwę chodu wynoszącą aż 23 miesiące dzięki systemowi oszczędzania energii.


Pulsar Accelerator Solar Chrongraph PZ5031X1

Pulsar Accelerator Solar Chronograph PZ5031X1

Elegancki model zegarka Pulsar to połączenie zarówno wyjątkowego stylu jak również zaawansowanej technologii. Ten świetny sportowy zegarek wyposażony został w precyzyjny chronograf a także wskaźnik czasu dwudziestoczterogodzinnego. Stal szlachetna wykorzystana do budowy tego zegarka to doskonałe rozwiązanie dla aktywnych użytkowników, którzy poszukują wytrzymałego materiału, który zapobiegnie przypadkowym uszkodzeniom zegarka podczas treningów. Mechanizm kwarcowy zasilany światłem, to z kolei gwarancja niezwykłej precyzji i dokładności.


Casio Edifice Toro Rosso Limited Edition Solar EQB-800TR-1AER

Casio Edifice Toro Rosso Limited Edition Solar EQB-800TR-1AER

Drugi zegarek od Casio w tym zestawieniu, będący jednocześnie limitowanym modelem, nawiązującym do legendarnego zespołu Formuły 1 Ferrari Toro Rosso. W tym wypełnionym elektroniką modelu napęd solarny nie jest jedyną rewelacją – posiada bowiem także bluetooth, umożliwiający sterowanie smartfonem oraz jego znajdowanie, co czyni ten zegarek hybrid smartwatchem. Dzięki temu cztery razy na dobę może aktualizować godzinę, co zapewnia ciągłe wskazywanie poprawnej godziny. Sportowy design i kontrastujące kolory gwarantują wspaniały wygląd niezależnie od sytuacji – jest to bowiem zegarek sportowy, który sprawdzi się idealnie w każdych warunkach.


Zegarki solarne Seiko Astron Solar GPS Titanium SSE113J1

Seiko Astron Solar GPS Titanium SSE113J1

Marka zegarków Seiko jest już legendą na rynku zegarmistrzowskim, zaś seria Seiko Astron to prawdziwa perła w koronie tego producenta. Zegarek zasilany energią słoneczną posiada autorski mechanizm Seiko 8X22, cechujący się nadzwyczajną precyzją, zamknięty w tytanowej kopercie połączonej z bransoletą z tego samego materiału. Szkło szafirowe sprawia dodatkowo, że zegarek jest jeszcze bardziej odporny na jakiekolwiek uszkodzenia. Doskonale zaprojektowana tarcza przyciąga wzrok swoją trójwymiarowością i najwyższym poziomem estetyki.


W kategorii: CASIO , PULSAR , SEIKO