Facebook

Bądź aktywny 24/7 – Misfit

12-10-2017

 

Dzisiejsze zegarki nie ograniczają swoich możliwości jedynie do mierzenia czasu. Dążąc do zuniwersalizowania urządzeń, producenci wyposażają swoje modele w rozliczne moduły, zwiększające funkcjonalność czasomierzy. Z technologii, często wykorzystywanych w czasomierzach i trackerach, warto wymienić GPS, dokładnie określający położenie użytkownika, bluetooth, parujący urządzenie z użytkowanym smartfonem, a także akcelerometr, ustalający prędkość poruszania się. Często to właśnie trackery służą jako technologiczne uzupełnienie zegarków, które w opinii wielu, powinny pozostać w klasycznej formie analogowej.

 

 

 

Jedną z marek niezwykle często używanej jako fitness tracker jest amerykański Misfit. Ostatnio producent poszerzył swoją ofertę o urządzenia wyposażone w wyświetlacze, co de facto daje możliwość zakupienia pełnego i uniwersalnego zegarka.

 

 

 

Oczywiście najważniejszą zaletą modeli Misfit jest ich technologiczna uniwersalność. Kompatybilny z telefonami posiadającymi systemy operacyjne Android OS 4.4+ oraz iPhone lub iOS 8.2+, poinformuje o wszelkich połączeniach przychodzących i sms’ach. Czujniki biometryczne zliczą ilość spalanych kalorii, a także ocenią jakość snu; z kolei zainstalowany akcelerometr określi naszą prędkość przemieszczania się. Z dodatkowych funkcji, Misfity posiadają alarm, przypominający się za pomocą wibracji.

 

 

 

Zegarki oraz trackery Misfit charakteryzują się również oryginalnym i stylowym wyglądem. Opasek fitness można używać jako ciekawej biżuterii – regulacja paska pozwala na noszenie urządzeń zarówno na nadgarstku, jak i na kostce lub jako naszyjnik. Obsługa trackera nie powinna nastręczać większych problemów – całość obsługiwana jest za pomocą jednego przycisku. Z kolei smartwache – w zależności od modelu – posiadają albo czytelny cyferblat z widocznie zarysowanymi wskazówkami oraz indeksami albo przejrzysty i łatwy w obsłudze wyświetlacz.

 

 

 

Dzięki trackerom i czasomierzom Misfit można w znacznym stopniu poprawić jakość życia, regularnie monitorując odczyty z urządzenia. Szczególnie przyda się to wszystkim, spędzającym aktywnie czas lub tym, których stan zdrowia wymaga ciągłej kontroli. Są to także egzemplarze niesłychanie energooszczędne – raz zainstalowana będzie działać aż do pół roku.

W kategorii: MISFIT