Biżuteria boho – powrót do motywów natury

07-09-2018

Prawdziwą głębię stylu wydobywasz za pomocą niezwykłych dodatków, które stanowią esencję Twojej kreacji. Dlatego w tym sezonie postaw na biżuterię w stylu boho podkreślającą odwieczny związek człowieka z przyrodą.

Czym jest styl boho?

Etymologia słowa „boho” pochodzi od bohemy – środowiska artystycznego, którego członkowie spędzali czas głównie na wspólnych rozrywkach, tworzeniu, a także demonstrowaniu pogardy wobec twardych konwenansów i sztywnych norm społecznych, gardząc tym samym sferą materialną. Stąd też styl boho prezentuje się lekko, niezobowiązująco i kreatywnie. Boho ciągle zdobywa rzesze zwolenniczek na całym świecie, dzięki podkreślaniu kobiecej natury za sprawą motywów piórek, kwiatów, zwierząt oraz kolorowych faktur, a niekiedy nawet hipisowskich inklinacji. Boho inspiruje się także etnicznymi wzorami wyrażając wolność i designerski eklektyzm. Boho to styl oryginalnych osób, które lubią odkrywać nowości i niczym dawna bohema artystyczna – przełamywać nieaktualne konwencje.

 

naszyjnik boho srebrny ptak

Biżuteria w stylu boho

Niekonwencjonalne, romantyczne motywy boho czynią ją odpowiednim dodatkiem do casualowych, a nawet eleganckich outfitów, bowiem coraz częściej pojawia się wśród nowoczesnych stylizacji ślubnych. Dlatego można powiedzieć, że ma w sobie coś ponadczasowego. Uniwersalnego. Świetnie dopasuje się do swobodnych strojów, a oficjalnym doda subtelnego powabu. Biżuteria w stylu boho jest tworzona z niejednorodnych materiałów, dzięki czemu w szerokim asortymencie znajdziesz coś dla siebie. Jest to na przykład: pozłacana lub posrebrzana stal szlachetna, metale szlachetne takie jak srebro i złoto oraz naturale piórka, drewno lub tworzywo. Za boho stoi również zafascynowanie środowiskiem naturalnym, wielki szacunek dla przyrody i bogactwo inspiracji, które dostarcza ludziom. Zatem nic dziwnego, że zakochała się w nim Kate Moss i siostry Olsen.

bizuteria boho stalowa kwiaty

 

Magiczny świat boho

Modną biżuterię w stylu boho odnajdziesz wśród dodatków marki Pierre Ricaud tworzących niesamowite bransoletki z ekologicznej skóry w zaskakujących kolorach – od czerni, przez burgund, po jasny brąz, którym towarzyszą stalowe zawieszki w kształcie ptaskich skrzydeł. Kolejno marka Fossil  stawiająca głównie na motywy fauny i flory, a następnie Michael Kors zachwycająca dbałością o detale oraz kwiatową estetyką. Biżuteria boho skłania do refleksji nad światem i podejściem człowieka do niego, a odważna lub ponadczasowa kolorystyka otwiera na nowe znajomości przykuwając wzrok każdego dobrego towarzystwa.

bransoletki damskie boho pierre ricaud braz burgund czern

 
W kategorii: Inne

średnia ocena: 0.0