Budzik i zegar, czyli dopełnienie każdego pomieszczenia

19-11-2020

Każdy wie, że wnętrze to nie tylko kolor ścian, rodzaj podłogi czy okien, lecz także dodatki, które sprawiają, że pomieszczenie staje się przytulne, nabiera klimatu i charakteru, który kojarzy się z jego domownikami. Do takich elementów zaliczamy między innymi budziki i zegary ścienne. Poznaj nasze propozycje!

Zegary ścienne i stołowe Junghans, czyli minimalistyczny akcent we wnętrzu

Pierwszym zegarem ściennym marki Junghans był model kuchenny, którego projekt został zlecony na początku lat 50. XX wieku Maxowi Billowi. Ten szwajcarski architekt, rzeźbiarz i projektant odpowiadał za stworzenie wielu produktów sygnowanych logiem Junghansa. Dzięki wykształceniu odebranemu na uczelni Bauhaus w Dessau podejście artysty do sztuki użytkowej było nowoczesne i opierało się na całościowym podejściu do przedmiotów użytku codziennego - zarówno w kategoriach sztuki, jak i praktyczności zastosowań. Cechy te widać w zegarach ściennych i stołowych marki.

Zegary ścienne mają zazwyczaj tarcze utrzymane w kolorze białym, co sprawia, że są czytelne oraz uniwersalne. Sprawdzą się do każdego koloru ścian, będą pasować zarówno do salonu, sypialni, jak i kuchni. Za dobrą widoczność godziny odpowiadają także wyraźne indeksy - do wyboru mamy liniowe lub arabskie. Całość zamknięta jest w srebrnej, okrągłej ramie wykonanej z satynowanego i diamentowanego aluminium. Wygodny montaż zapewnia haczyk umieszczony z tyłu każdego zegara. Ścienne propozycje od Junghansa idealnie uzupełnią wnętrza o nowoczesnym charakterze. Sprawdzą się w pomieszczeniach utrzymanych w minimalistycznym stylu, ale dobrze będą pasować także do form klasycznych. Będą się jednak gryzły z wnętrzami nawiązującymi do przeszłości, wypełnionymi antykami i bibelotami. Tam sprawdzą się za to zegary stołowe.

Zegar Junghans

Modele stołowe mają kwadratowe obudowy z drewna, w których osadzono okrągłe tarcze. Podobnie jak w zegarach ściennych, są one utrzymane w kolorze białym. Element drewniany występuje jednak w różnych wersjach kolorystycznych - od różnych odcieni brązu po czerń. Stabilność gwarantuje stopka, a ochronę tarcz - szkło mineralne. Zegary stołowe marki Junghans sprawdzą się do eleganckich, klasycznych, ale także nowoczesnych wnętrz. Są dość uniwersalnym rozwiązaniem. Będą dobrze wyglądać postawione na kominku, kredensie czy parapecie okiennym. Tak samo jak w projektach ściennych tu także oprócz waloru estetycznego ważną rolę odgrywa aspekt praktyczny. Czytelność cyferblatu, mechanizm kwarcowy czy podstawa w postaci solidnej stopki zapewniają wygodę użytkowania tych urządzeń.

Zegar Junghans

Zegary i budziki Seiko - ciekawy dodatek w Twoim wnętrzu

Propozycje marki Seiko to powiew koloru i świeżości. W jej ofercie znajdziemy zegary ścienne, stołowe oraz budziki. Początkowo firma zajmowała się naprawą zegarów i ich sprzedażą, a około roku 1892 ruszyła z produkcją modeli ściennych i stojących.

Zegary ścienne Seiko w zależności od konkretnego modelu mogą pasować do różnych wnętrz. Znajdziemy tu zarówno modele w klasycznych, stonowanych barwach, jak i żywe połączenia, np. w zegarze nawiązującym do stylistyki coca-coli. Pierwsze sprawdzą się do prostych wnętrz, chociaż równie dobrze wpasują się w te cechujące się większym eklektyzmem. Nie będą pasować natomiast do pomieszczeń nowoczesnych. Za to wspomniany zegar coca-cola idealnie wpasuje się w taki klimat, gdzie biel przełamana jest kilkoma żywymi kolorami.

Zegary Seiko i Junghans

Seiko dostarcza nam również szeroki wybór budzików - od okrągłych, przez prostokątne, po kwadratowe. Modele o intensywnych barwach to dobry wybór do białej sypialni, gdzie takie dodatki pełnią bardzo ożywczą funkcję. Projekty o kolorystyce złotej, czarnej, różowozłotej czy białej uzupełnią zaś wnętrze zaprojektowane w klasycznym stylu. Uniwersalne będą budziki cyfrowe - te dopasują się i do tradycyjnego, i do nowoczesnego pomieszczenia. Dodatkowo są one wyposażone w funkcję drzemki, datownik, termometr czy podświetlenie. Ciekawym dodatkiem będzie także model wyposażony w funkcję nagrywania własnego dźwięku alarmu.

Budziki Seiko
Budzik Seiko

Powyższy przegląd pokazuje, że sztuka użytkowa odgrywa w naszym życiu coraz większą rolę. Zegary ścienne i budziki są tu idealnym przykładem - pokazują, że przedmiot może być jednocześnie praktyczny, pełnić konkretną funkcję w naszym życiu, a jednocześnie stanowić estetyczny akcent w pomieszczeniu. Wśród modeli dostępnych w sklepie internetowym Fabryki Zegarków znajdziesz szeroki przekrój stylów, kształtów i kolorów, wśród których z pewnością znajdziesz urządzenie dopasowane do Twoich wnętrz!

W kategorii: Inne

średnia ocena: 5.0