Facebook

Czasomierze lotnicze - profesjonalne i stylizowane

10-08-2017

Jednym z rodzajów czasomierzy, niezwykle popularnych wśród odbiorców, są zegarki lotnicze. Wszystkie modele ze zbioru można podzielić na dwa typy; pierwszy obejmuje urządzenia tworzone dla profesjonalnych pilotów, natomiast drugi zawiera w sobie egzemplarze stylizowane, których użytkowanie nie jest zalecane podczas często zmiennych warunków pogodowych w trakcie lotu. Z pewnością jednak wszystkie czasomierze lotnicze będą cechowały się znakomitym wyglądem, który przypadnie do gustu każdemu pasjonatowi aeronautyki.

 

 

Zegarki produkowane dla lotników charakteryzują się zwiększonym poziomem trwałości oraz transparentności. Bardzo często stosuje się w nich mechanizmy z automatycznym naciągiem, w mniejszym stopniu narażonym na wszelkie zmiany elektrostatyczne, mogące wpłynąć na poprawność działania ogniw elektrycznych. Ponadto modele lotnicze wyposażane są w niezwykle przejrzyste szkiełka szafirowe, z jednej strony doskonale chroniące przed najtwardszymi nawet zarysowaniami, z drugiej natomiast, dzięki powłokom antyrefleksyjnym, dające czytelny odczyt z praktycznie każdego kąta patrzenia. Co więcej cały proces technologii produkcyjnej sprawia, że praca zegarków tego typu nie zostanie zaburzona w przypadku wibracji podczas lotu.

 

 

W naszym sklepie dostępne są dwie marki – obie wytwarzane w Szwajcarii – czasomierzy tworzonych specjalnie dla pilotów. Są to Aviator, zaopatrujący w swoje produkty rosyjskich lotników oraz Glycine, którego założyciel stworzył pierwszy na świecie zegarek z automatycznym naciągiem. Serie Aviatora dzielą się na dwie zasadnicze grupy – czasomierzy typu Vintage, stylistycznie nawiązujących do słynnych samolotów śmigłowych okresu I i II wojny światowej, a także High-Tech, o awangardowym wyglądzie, wzorowanych na radzieckich oraz rosyjskich myśliwcach odrzutowych. Wśród nich można znaleźć dwa modele, pochodzące ze specjalnej limitowanej polskiej edycji, czyli Aviator Douglas Day Date V.3.20.2.146.4-PL oraz V.3.20.0.141.4-PL, wyposażonych w polski datownik dni tygodnia. Z kolei Glycine stworzyła specjalne kolekcje zegarków lotniczych Airman i Combat, w których znajdują się zarówno egzemplarze eleganckie, jak i bardziej nowoczesne. Glycine również wyprodukowała polską limitację, specjalnie na setną rocznicę powstania polskich sił powietrznych; jest to model Glycine Combat 6 Vintage Limited Edition Polish Air Force GL0122-PL, ze specjalnym grawerunkiem oraz oryginalnymi detalami, sugerującymi specjalną okoliczność powstania czasomierza.

 

 

 

Zegarki marek stylizowanych na modele lotnicze zachowują niesłychanie elegancki styl. Nie mogą co prawda konkurować swoimi możliwościami z czasomierzami dla profesjonalistów, natomiast dorównują im stylistycznie, a także występują zazwyczaj w znacznie bardziej przystępnych cenach. Szczególnie trzy marki zaznaczają swoją obecność na rynku urządzeń tego typu – są to nawiązujące do słynnych niemieckich lotniczych firm konstrukcyjnych Junkers i Zeppelin oraz bardziej minimalistyczne Laco. Stylistyka czasomierzy pierwszych dwóch firm nawiązuje do wyglądu zegarków okresu międzywojennego, z zachowaniem odpowiedniego rodzaju czcionki cyfr oraz wyglądu wskazówek. Z drugiej strony Laco oferuje zegarki o bardziej stonowanej formie, nadal jednak pozostające w formule urządzeń lotniczych.

 

 

 

Niezależnie od tego, czy wybierzemy profesjonalny zegarek lotniczy czy będący aeronautycznym nawiązaniem czasomierz codziennego użytku, z pewnością będzie to egzemplarz przykuwający wzrok, o doskonałym wyglądzie. Co więcej, posiadanie zegarka lotniczego wiąże się z wybraniem pewnego konkretnego stylu życia – wejściem do elitarnego klubu entuzjastów zegarków.

W kategorii: INNE