Godzina duchów – najciekawsze zegarki na Halloween

30-10-2018

Obchodzenie Halloween, chociaż w znanej nam formie zaczerpnięte zostało z tradycji amerykańskiej, z roku na rok staje się coraz popularniejszą formą zabawy dla najmłodszych i nie tylko. 31. października na polskich ulicach coraz częściej możemy spotkać wampiry, wilkołaki czy szkielety, a z okien domów oraz mieszkań złowrogo spoglądają na nas upiornie wydrążone dynie. Co mają z tym wspólnego zegarki? Otóż więcej, niż może nam się z początku wydawać.


Szkielety, zmory i inne upiory

Wiele wskazuje na to, że tradycję obchodzenia Halloween przywieźli na Nowy Kontynent imigranci z Irlandii. Korzeni Halloween należy szukać w obrzędach celtyckiego święta, zbliżonego do obchodzonego na ziemiach polskich zwyczaju Dziadów. Obecnie zwyczaj ten nie nosi znamion obrzędów religijnych, a stanowi hołd dla niesamowitych opowieści, horrorów, a wszystko to podane oczywiście w formie zabawy i z przymrużeniem oka.
Halloween to także gadżety – czym byłby ten dzień, gdyby nie wymyślne kostiumy, dyniowe głowy oraz cała masa gadżetów, które nie tylko przyprawiają o gęsią skórkę, ale stanowią przede wszystkim gwarancję dobrej zabawy, zarówno dla najmłodszych, jak i starszych.


Zegarki z dreszczykiem

Współcześnie produkowane zegarki, zarówno te automatyczne, jak i z ręcznym naciągiem, potrafią zrobić wrażenie mnogością motywów oraz bogactwem wzornictwa. Także halloweenowe kostiumy mogą zostać wzbogacone przez stylowy zegarek, albo nawet stanowić podstawowy element upiornej stylizacji. Zegarki Police wychodzą naprzeciw oczekiwaniom zwolenników mrocznej estetyki, oferując jednocześnie niezwykle funkcjonalne oraz solidne modele zegarków – świetny przykład może stanowić seria Police Reaper, czyli po prostu „żniwiarz”. Zgodnie z nazwą na cyferblacie znajdziemy trupią czaszkę, będącą charakterystycznym elementem tej serii zegarków.

Jeśli dodać do tego niezawodne podzespoły, bezpieczne pod solidną, stalową kopertą, to otrzymamy nie tylko gadżet, ale przede wszystkim – niezawodny zegarek. Za przykład może posłużyć model zegarka Police Reaper PL.14385JSTR-62, zamocowany na solidnym skórzanym pasku, świetnie komponującym się kolorystycznie z brązową tarczą. Zegarek jest znakomity nie tylko na Halloween, ale i nasz tradycyjny śmigus-dyngus – Police Reaper posiada bowiem klasę wodoszczelności na poziomie 5 ATM.

Zegarek Police Reaper PL.14385JSTR-62


Skeleton, czyli zegarki-szkielety

Zegarki-szkielety to jeszcze inny sposób na subtelne nawiązanie do halloweenowych zwyczajów – zwane też skeleton, zegarki z przezroczystym dekielkiem posiadają bowiem dosłownie swój „szkielet” na wierzchu. Ten surowy, technologiczny wygląd zegarka nie tylko odsłania mechanizm, ale jest też dodaje szyku oraz elegancji – taki „szkielet” stanowi bowiem nie tylko wyłam z konwencjonalnego myślenia o zegarkach. Zegarki typu skeleton od takich marek jak Orient Star czy Aerowatch to prawdziwe dzieła sztuki zegarmistrzowskiej. Dobry przykład może stanowić tutaj zegarek dla panów Aerowatch Renaissance Skeleton Fir Tree, o numerze katalogowym 50981-AA12, będący eleganckim modelem, dostosowanym do potrzeb najbardziej wymagających koneserów sztuki zegarmistrzowskiej. Zamknięty w solidnej kopercie ze stali szlachetnej i zabezpieczony przejrzystym oraz wytrzymałym szafirowym szkiełkiem pozwala oglądać precyzyjną pracę rodowanego mechanizmu kwarcowego.

Aerowatch Renaissance Skeleton Fir Tree 50981-AA12


Inne modele skeleton znajdziemy między innymi w katalogu marki Orient Star, która od wielu lat zajmuje się produkcją zegarków skeleton oraz semi-skeleton, czego dobry przykład może stanowić Orient Star Full Skeleton SDX00002W0, którego zaopatrzony w 23. kamienie mechanizm kwarcowy zapewnia nie tylko niezakłóconą i dokładną pracę zegarka, ale również urzeka niezwykłym wyglądem, który nikogo nie pozostawi obojętnym.

zegarek Orient Star Full Skeleton SDX00002W0

 

Zegarki nie tylko jako dodatek

Jak widać, nasze halloweenowe propozycje nie tylko zaskakują zróżnicowanym i oryginalnym wyglądem, który świetnie dopasuje się do niejednej upiornej stylizacji, ale także, ze względu na uniwersalność oraz mnogość funkcji, będą nam służyły przez długie lata, nie tylko od święta.

W kategorii: ORIENT STAR ,

średnia ocena: 5.0