Militarna inspiracja

08-01-2018

Kto kiedyś nie myślał, aby być żołnierzem? Nawet jeśli z upływem lat całkiem zmieniły się upodobania, w każdym znajduje się to uśpione marzenie, by jednak wstąpić do wojska. To marzenie można nieco pobudzić, dzięki zegarkowi w styku militarnym!

Siła żołnierza

Traser P 6600 Sand 100228

Zegarki wojskowe to zupełnie odrębna klasa czasomierzy. Nie tylko różnią się wyglądem, ale przede wszystkim przystosowaniem do trudnych warunków panujących podczas manewrów. Zatem ich cechą charakterystyczną będzie szczególnie mocno obudowana koperta, chroniąca przed uszkodzeniami – a te, co oczywiste, pojawiać się mogą bardzo często. Dlatego najistotniejsze jest wykonanie zegarków z należytą dbałością o ochronę – także związaną z zachlapaniami. Wysoka wodoszczelność jest więc kolejną cechą tych zegarków. Także paski muszą być wykonane z odpornego, wytrzymałego materiału – zapobiega to przypadkowemu zgubieniu czasomierza, a także rozpięciu się go w niewłaściwym momencie.


Wygląd

Traser Survivor 105470

Świetny wygląd także cechuje zegarki militarne. Ale nie jest tylko efektem potrzeby doskonałego, nawiązującego do wojska stylu, ale też koniecznością, gdyż ma pasować do maskującego stroju. Z tego powodu większość zegarków militarnych jest utrzymana w ciemnych barwach brązów, czerni i szarości. Tymczasem na tarczach zegarków znajdują się elementy specjalnie zaprojektowane pod potrzeby żołnierza – zarówno wyjątkowo czytelne indeksy oraz wskazówki, podświetlenie a także chronograf. Potrzebne są także zegarki z kompasem, często niezbędne podczas manewrów.


Potrzebne funkcje

Aviator Kingcobra Chrono V.2.16.0.097.4

Zegarek militarny musi posiadać też odpowiednie funkcje, potrzebne na ćwiczeniach. I o ile żaden jeszcze nie ma funkcji „odnieś zwycięstwo”, o tyle może się do wygranej przyczynić – na przykład poprzez wyjątkowo mocne i długo działające podświetlenie – a takie posiadają zegarki Traser, wyposażone w rewolucyjną technologię podświetlania trytem. Gwarantuje to niezwykłą jakość oświetlenia i czytelność tarczy. Do zegarków militarnych można zaliczyć także niektóre modele zegarków Aviator, będące świetnym wzorem jakości dla innych zegarków.


W kategorii: INNE