Nature Needs Heroes - Timberland w służbie ekologii

04-10-2019

Natura potrzebuje bohaterów! Natura potrzebuje Twojej pomocy w ratowaniu umierającego Świata! Ty jesteś kluczem do naszej przyszłości, więc nie bądź obojętny na los Twojej Ziemi, naszej Ziemi, na los Matki Natury. Bo jeśli jej nie będzie, to w jakim świecie będziemy żyć? Może zalanym przez falę śmieci, może ze znikomą ilością tlenu, a może na świecie gdzie nie będzie już żadnych roślin i zwierząt, gdzie nasze dzieci będą się pytały - “Mamo, Tato, a jak wygląda drzewo?”? Teraz jest czas by działać! Ostatni dzwonek, by ratować Twoje życie, Twój Dom!

Natura na pierwszym miejscu

Zadajesz sobie pytanie jak w ogóle zacząć? Zacznij od siebie, zacznij zmieniać swoje nawyki. Wystarczy, że ze zwykłych plastikowych butelek przejdziesz na butelki filtrujące wielokrotnego użytku. Wystarczy, że zamiast wyrzucać reklamówki po zakupach zamienisz je później na worki na śmieci - nie będziesz potrzebował kupować kolejnych worków. Kup materiałową torbę z ulubionym wzorem i noś ją zawsze na zakupy zamiast kupować coraz więcej plastiku. Chcesz robić więcej? Poszukaj wydarzeń związanych ze środowiskiem. Pójdź do szkółki leśnej i posadź swoje własne drzewo. Nie zgadzaj się na wycinanie drzew w wielkich miastach, bo czym później będziesz oddychał? Drzewa to życie. Drzewa to Twoje płuca. Drzewa to płuca naszej Planety!

Logo recykling, ziemia, natura

Twoja zmiana życia może przejść na bliskie Tobie osoby, później na kolejne i kolejne, aż krąg się rozszerzy do niewyobrażalnych rozmiarów, ale pamiętaj - to Ty jesteś ważny i Twoja chęć zmian! Ty jesteś tym najmniejszym ogniwem łączącym innych ludzi, ogniwem, które może wpłynąć na innych!

"Nature Needs Heroes"

Potrzebujesz motywacji? Najpierw posłuchaj piosenki Michaela Jacksona “Earth song”. Zadaj sobie pytanie “What have we done to the world. Look what we've done”, a następnie działaj i idź za przykładem marki odzieży outdoorowej Timberland, która do 2025 roku ma zamiar posadzić 50 mln drzew! Człowiek wyrządził krzywdę Naturze i tylko człowiek może ją naprawić!

Drzewa, las, natura, lifestyle

“Nature Needs Heroes” to globalna kampania marki Timberland, której celem jest dbanie o środowisko i złagodzenie klimatu właśnie poprzez zasadzenie kilkudziesięciu milionów drzew, które będą otaczać kulę Ziemską - będzie to forma drzewnego pierścienia. Dodatkowo - jak dowodzą badania przeprowadzone na Szwajcarskim Uniwersytecie ETH Zürich - ilość nasadzenia takiej liczby drzew pomogłaby oczyścić ⅔ wszystkich zanieczyszczeń, które człowiek spowodował swoją szkodliwą działalnością.

Takie działanie pomaga walczyć ze zmianami klimatu, z wyniszczającymi klęskami żywiołowymi, suszą, głodem, ale również jest to pewna forma marketingu polegająca na długoterminowej strategii rozwoju marki i umocnieniu jej. Taka strategia łączy praktyczne z pożytecznym.

Po pierwsze - nie szkodź, po drugie - recyklinguj

Zegarek męski Timberland, ekologia

W obecnych czasach inwestycje proekologiczne są bardzo ważne. W modzie, ale i nie tylko panuje moda na launch nowych zielonych technologii. Specjalna kolekcja ubrań Timberland skupia się wokół ochrony środowiska. Do produkcji butów, czy kurtek z tej serii zużywane są materiały, na przykład z poliestru uzyskanego wyłącznie z recyklingu. Marka tworzy także dodatki do tych ubrań z PET - czyli ze 100% przetworzonych plastikowych butelek. Na uboczu nie pozostaje też kolekcja zegarków Timberland. Paski do zegarków z kolekcji Marblehead są tworzone z naturalnej, ekologicznej skóry. Wszystkie te ubrania i dodatki są produkowane dla osób, które chcą prowadzić aktywny tryb życia, a jednocześnie zależy im na ekologii i środowisku. Kolejnym krokiem brandu do lepszej przyszłości będzie produkcja ubrań z ekologicznej bawełny, czyli takiej, której nasiona i rośliny nie będą modyfikowane genetycznie.

Ubrania Timberland lifestyle

Nie tylko marka Timberland zmaga się z problemem środowiskowym. Na rzecz Natury i ochrony środowiska działa m.in. marka H&M, która produkuje ubrania z ponownie przetworzonych materiałów - kolekcja Consious, a ostatnio także z PET. Oprócz marek znanych firm również państwa i miasta - także Polska - zaczynają działać w ochronie środowiska. W Krakowie do 2040 roku ma być posadzone 7 mln drzew, a w całej Polsce przeprowadzane są akcje sadzenia roślin, natomiast w krajach Afryki powstaje Wielki Zielony Mur.

Zacznij pomagać

Małe zmiany mają wielki wpływ na przyszłość. Pomóż nam chronić naszą planetę. Zrób mały krok, wybierając ubrania i dodatki wykonane z recyklingu.

średnia ocena: 5.0