Facebook

Timex Ironman Triathlon – zegarek sportowy dla każdego

27-06-2017

Niedawno poruszaliśmy na naszym blogu temat zasadności użytkowania tańszych zegarków elektronicznych w codziennych treningach. Wśród wymienionych marek znalazła się m.in. amerykańska firma Timex, znana z produkcji znakomitych czasomierzy eleganckich oraz sportowych. Ostatnio dostępna w sklepie Fabryka Zegarków oferta wytwórcy zza Oceanu została poszerzona o urządzenia z serii Ironman Triathlon, wznowione po przerwie na specjalne życzenie klientów.

 

 

Linia Ironman stanowi ciekawą przeciwwagę dla popularnych modeli sportowych, znanych z kolekcji firm japońskich. Pomijając kwestię jakości – obie grupy produktów będą miały zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników – amerykańskie zegarki są często znacznie przystępniejsze cenowo. Ponadto Timex to marka obecna na rynku już od ponad stu lat, która przez ten czas zdążyła sobie wyrobić renomę wśród odbiorców jako wytwórca doskonałych czasomierzy. Sama seria Ironman towarzyszy nam od 1986 roku, będąc początkowo kolekcją przeznaczoną wyłącznie do profesjonalnego sportowego użytkowania, a z czasem stając się również linią otwartą na odbiorców „casualowych”. Modele Timex Ironmam szybko zyskały na popularności; po czasomierze nierzadko sięgali przedstawiciele elit – z usług urządzenia korzystał m.in. prezydent USA Bill Clinton.

Spośród ostatnio wznowionych egzemplarzy, szczególnie dwa modele zwracają na siebie uwagę. Są to: Timex Ironman Triathlon T5E231 oraz należący do tej samej serii T5K719. Oba modele wyposażono w kwarcowy mechanizm, zasilany baterią, a także czarno – szarą kolorystykę elementów koperty i paska. Co więcej zegarki posiadają wiele tożsamych funkcji, uprzyjemniających codzienne ich używanie; są to: rozbudowany kalendarz, możliwość nastawienia drugiego, dowolnie wybranego czasu lokalnego (tzw. czas podwójny), wskazanie godziny w systemie 24 – godzinnym oraz często stosowane w zegarkach Timex podświetlenie Indiglo. Dodatkowo koperty i paski zegarków wykonano z wygodnego w noszeniu tworzywa sztucznego, a sam pasek posiada rodzaj sprzączki z bolcem, skutecznie uniemożliwiający jego wypięcie.

 

 

Między oboma czasomierzami dają się zauważyć pewne różnice, przez co każdy z klientów we własnym zakresie musi zdecydować, na którym egzemplarzu (tym samym innym zestawie cech) najbardziej mu zależy. Model T5E231 wyposażono w stoper, zapamiętujący aż do 100 okrążeń, timer z pamięcią do 9 międzyczasów oraz alarm z możliwością nastawienia do 5 budzików w ciągu doby. Z drugiej strony czasomierz Timex T5K719, mimo iż posiada mniejszy zakres pamięci okrążeń (50) i alarmów (1), wykorzystuje pas telemetryczny – znajdujący się w zestawie – do mierzenia tętna użytkownika. Dzięki wykorzystaniu pulsometru, zegarek wyliczy ilość spalonych kalorii, granice wysiłku tlenowego, a także umożliwi nastawienie timera z zaprogramowanymi treningami interwałowymi i z dwiema strefami tętna.

 

 

Konkurencyjne ceny obu modeli sprawiają, że już za niewielką kwotę można stać się posiadaczem zegarka kompletnego, idealnego do uprawiania sportu. Ich wysoki poziom funkcjonalności skutecznie może konkurować z nierzadko dużo droższymi egzemplarzami, a sam czasomierz będzie stanowił cenne uzupełnienie codziennego ubioru.

W kategorii: TIMEX