Zegarki Ball - najlepsze od pokoleń

15-09-2020

Chyba nie ma na świecie osoby, która nie znałaby marki Ball, potęgi na rynku zegarkowy od wielu pokoleń, z tradycją sięgającą XIX wieku. Firma kojarzy się z precyzją modeli, które towarzyszyły maszynistom oraz konduktorom w amerykańskich pociągach - a stało się tak, ponieważ zdecydowano (po pewnym tragicznym w skutkach opóźnieniu), że trzeba zwiększyć precyzję zegarków towarzyszących tej właśnie grupie zawodowej.

Webster Clay Ball - założyciel potęgi zegarkowej

Webster Clay Ball w 1891 roku odpowiedzialny za pilnowanie dokładności czasu na stacji kolejowej w Cleveland w amerykańskim stanie Ohio. Być może robiłby to do końca życia, gdyby nie tragiczny w skutkach wypadek, który wydarzył się w Kipton, niedaleko Cleveland. Doszło tam do zderzenia dwóch pociągów, w wyniku którego zginęło kilkanaście osób. Dochodzenie wykazało, że problemem był zegarek jednego z maszynistów, którego model rozregulował się i stanął bez powodu aż na 4 minuty. Właśnie te 4 minuty zaważyły na życiu ludzkim i Ball doszedł do wniosku, że tak nie może być, po czym, gdy jego firma oddelegowała go do dopilnowania, by wszystkie zegarki działały idealnie i bez opóźnień, założył swoją markę zegarków, przykładając ogromną wagę w procesie produkcji do tego, by już nigdy nie zadziała się taka sytuacja, jak w nieszczęsnym Kipton. Z czasem doszło do tego, że amerykańscy konduktorzy i pracownicy kolejowi mieli najlepiej wyregulowane zegarki w całym USA i jeśli chciałeś wiedzieć, która naprawdę jest godzina, pytało się pracownika na dworcu kolejowym.

Zegarki Ball najlepsze od pokoleń

Ball Fireman Enterprise Automatic - moc tkwi w automacie

Pierwszym godnym uwagi zegarkiem w naszym zestawieniu od marki Ball jest Ball Fireman Enterprise Automatic NM2188C-S20J-WH - model, któremu nie sposób się oprzeć. Jego moc tkwi w osadzonym na dwudziestu pięciu kamieniach mechanizmie automatycznym, który nakręca się za pomocą ruchu ręki właściciela. Rezerwa chodu liczy sobie 38h, zaś mechanizm ten został umieszczony na spodzie srebrnej koperty odlanej ze stali szlachetnej, odpornej na korozję i wiele czynników zewnętrznych. Zakręcany dekiel i koronka zwiększają wodoszczelność modelu, która jest ustalona w klasie 100 m. Biała tarcza umieszczona została pod szkłem szafirowym z powłoką antyrefleksyjną, a na cyferblacie umieszczono pokryte trytem wskazówki i indeksy oraz datownik dni miesiąca na godzinie trzeciej. Całość spina piękna stalowa bransoleta, którą z łatwością dopasujesz do swojego codziennego i nie tylko codziennego outfitu. Jeśli zegarek ci się podoba, ale wolałbyś np. ciemniejszą tarczę, znajdziesz kilka modeli z tej serii, które spełnią twoje wysokie oczekiwania.

Ball Fireman Enterprise Automatic

Ball Trainmaster Worldtime - smart casual na skalę światową

Ball Trainmaster Worldtime GM2020D-LL1FCJ-BK to model, któremu trudno się oprzeć. Robi piorunujące wrażenie swoją tarczą, czarną, wyposażoną w wiele różnych podziałek. Zegarek ten również ma automatyczne, mocno bijące serce, umieszczone w kopercie ze stali szlachetnej. Na tarczy schowanej pod szkłem szafirowym z antyrefleksem umieszczono przydatne elementy takie jak Day Date, czas światowy, dzięki któremu będziemy wiedzieć, która godzina jest u cioci z Londynu, a także wskazówki oraz indeksy uzbrojone w technologię podświetlenia trytem. Dodatkową zaletą modelu jest jego wstrząsoodporność na wysokim poziomie oraz antymagnetyzm, czyli zabezpieczenie przed rozmagnesowaniem się niektórych elementów. Jeśli lubimy oglądać pracę naszego zegarka, to w modelu tym znajduje się przeszklony dekiel. Zakręcana koronka zwiększa wodoszczelność modelu - 10 ATM pozwala na powierzchniowe pływanie z nim na nadgarstku. Całość znajduje się na eleganckim skórzanym pasku.

Ball Trainmaster Worldtime

Ball Engineer Hydrocarbon Racer Chronograph Automatic Chronometer - wielkie wow!

Ball Engineer Hydrocarbon Racer Chronograph Automatic Chronometer CM2198C-S2CJ-BK - chociaż nazwa może wydać się skomplikowana, nie jest to zegarek rodem z kosmosu. Niemniej jednak robi kosmiczne wrażenie na obserwatorach. Całość zbudowana jest na stali szlachetnej (koperta i bransoleta), a w kopercie znajduje się czarna tarcza analogowa z eleganckimi dwiema sub-tarczami chronografu w jasnym, kontrastującym kolorze. Piękni modelu to właśnie ten kontrast pomiędzy srebrem koperty i bransolety, a czernią i bielą na cyferblacie. Oczywiście model posiada szkło szafirowe, odporne na większość zarysowań, wyposażoną dodatkowo w powłokę antyrefleksyjną. Automatyczny mechanizm zegarka posiada rezerwę 42 h. Wśród licznych opcji zegarka znajduje się opatentowana technologia koronki, datownik dni miesiąca, chronograf i tachymetr. Model jest wodoszczelny w klasie takiej samej jak wymienieni poprzednicy, możesz z nim spokojnie pływać powierzchniowo bez obaw o jakiekolwiek zalanie mechanizmu i jego uszkodzenie.

Ball Engineer Hydrocarbon Racer Chronograph Chronometer

Ball Engineer II Green Berets Automatic - zegarek do zadań specjalnych

Szukasz modelu odpornego nie tylko na codzienne uszkodzenia, ale także do pracy w trudniejszych warunkach? Ball Engineer II Green Berets Automatic NM2028C-L4CJ-BK to zegarek idealny dla ciebie pod każdym możliwym względem. Wystarczy, że spojrzysz na tytanową kopertę i już wiesz, że wytrzyma ona naprawdę wiele. W tej czarnej tytanowej kopercie umieszczona została czarna tarcza z grubo zaznaczonymi indeksami (znowu tryt!) oraz datownikiem dni miesiąca, doskonale widocznym przy godzinie trzecie. Kompozycja całości ze skórzanym brązowym paskiem to miód dla oka. Zegarek posiada chronometr z certyfikatem COSC, a zakręcana koronka podnosi poziom szczelności (100 m). Może nie jest to model garniturowy, ale jak najbardziej smart casual z wysokim standardem, idealny do założenia nie tylko na wyjście z kolegami na piwo, wypad za miasto, ale także do eleganckiej marynarki i spodni, na spotkanie firmowe na niższym szczeblu czy rozmowę kwalifikacyjną. Na mnie wywarł największe wrażenie.

Ball Engineer II Green Berets Automatic

W poszukiwaniu idealnego zegarka Ball

Dla jasności dodam - Ball to oczywiście nie tylko zegarki dla panów, ale wymienione powyżej przeze mnie modele posiadają odpowiedniki w kolekcji zegarków damskich. Fireman, Trainmaster i Engineer na pewno spodobają się kobietom sukcesu, chcącym posiadać sprzęt najwyższej jakości. Marka jest już kultowa, a zegarki cenowo plasują się nieco wyżej niż reszta, ale kupując jakikolwiek zegarek Ball możesz mieć pewność (jak ja), że to będzie model na wiele, wiele lat idealnego działania. Ponadto warto dodać, że Ball jako jedna z naprawdę niewielu firm oferuje na swoje produkty cztery lata gwarancji z możliwością jej przedłużenia. Masz więc pewność, że nie kupujesz kota w worku - już dzisiaj wybierz się do naszej kategorii Ball i wybierz ten swój jeden model, który będzie ci towarzyszył w najważniejszych chwilach twojego życia.

W kategorii: Zegarki Ball

średnia ocena: 0.0