Zegarki z morskimi akcentami - Dzień Morza

19-05-2020

20 maja 2020 roku obchodzimy Europejski Dzień Morza. Jego zadaniem jest przede wszystkim szerzenie wśród obywateli Europy wiedzy na temat mórz oraz tego, jak duże mają znaczenie w naszym życiu. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się, jak do motywu morskiego nawiązują producenci zegarków.

Zegarki Bering - inspirowane arktycznym pięknem

Duńskie zegarki Bering do idei wypraw morskich nawiązują już samą nazwą. Jest ona bowiem nazwiskiem słynnego duńskiego żeglarza i podróżnika, Vitusa Beringa. W 1728 roku wyruszył on na żeglugę przez Ocean Arktyczny. Na jego cześć nazwano morze, wyspę, a nawet cieśninę. W projektach marki możemy odnaleźć pochwałę śmiałości i ciekawości podróżnika. Zegarki Bering kładą nacisk na wysoką jakość materiałów i oryginalność projektów. Twórcy dbają także o środowisko naturalne, a dokładniej o przyszłe losy arktycznych lodowców. Aby nie dokładać światu kolejnych śmieci, swoje produkty pakują w szklane słoiczki i tekturę, które z łatwością można poddać recyklingowi. Marka angażuje się także w akcje ratownicze niedźwiedzi polarnych - około 15 dolarów zysku za każdy zegarek z kolekcji Bering Charity zostaje przeznaczonych na ten właśnie cel.

Damski zegarek Bering

Bering - jaki model wybrać?

Inwestycja w zegarek Bering to także inwestycja w ideologię marki. Kupując wybrany model, możemy przyczynić się do poprawy sytuacji lodowców i zwierząt polarnych. Fabryka zegarków ma w swojej ofercie wiele modeli. Szczególną uwagę przyciąga damski Bering Classic 14539-363, w którym różowozłota koperta została połączona z tarczą i bransoletą mesh w kolorze czerwonym. Urządzenie ucieleśnia duński minimalizm i dbałość o każdy detal.

Damski zegarek Bering

Oris - zegarki idealne dla nurków

Również Oris już nazwą nawiązuje do motywu wody. Odnosi się ona bowiem do strumienia, który sąsiadował z pierwszą siedzibą marki. Przy okazji rozmowy o morzu, warto zwrócić uwagę na linię zegarków, która przeznaczona jest stricte dla nurków. Modele wchodzące w jej skład cechuje najwyższy poziom wodoszczelności, mechanizm pomiaru głębokości, pierścień dekompresyjny oraz niezwykle czytelne tarcze. Warto wspomnieć, że Oris podejmuje wiele współprac, które mają na celu ochronę raf koralowych, zbiorników wodnych (np. jeziora Bajkał) i tym podobnych inicjatyw.

Zegarek Oris

Oris - zegarek dla fana podwodnych wojaży

Model Oris Aquis GMT Automatic to model z linii Aquis idealny dla osób, które zajmują się nurkowaniem profesjonalnie. Wodoszczelność wynosząca 300 metrów sprawia, że mechanizm będzie chroniony przed zalaniem nawet na bardzo dużych głębokościach. Gumowy pasek zapewnia maksymalną wygodę, a stal szlachetna, z której wykonano kopertę wykazuje odporność na działanie czynników zewnętrznych. Czytelna tarcza z dużymi indeksami ułatwi odczytanie godziny pod wodą.

Spinnaker Amalfi - zegarki z miłości do żeglarstwa

Spinnaker to firma stworzona z inspiracji żeglarstwem. Ponieważ jest to dyscyplina wymagająca zaangażowania i wytrwałości, projektanci postanowili złożyć jej hołd, projektując swoje zegarki. Już samo logo przedstawia żagiel. Kolekcja Amalfi nawiązuje do włoskiego wybrzeża o tej właśnie nazwie oraz do Półwyspu Sorrentyńskiego. Cechuje ją zdecydowana kolorystyka tarcz i elegancja. Wodoszczelność modeli z tej serii wynosi 200 m - chroni ona mechanizm podczas pływania i nurkowania z akwalungiem.

Zegarek Spinnaker

Spinnaker Amalfi Diver Automatic - zegarek do zadań specjalnych

Spinnaker Amalfi Diver Automatic SP-5074-33 to model o tarczy w intensywnym odcieniu niebieskiego. Duże podświetlane indeksy i wskazówki czynią odczytanie godziny łatwym w każdej sytuacji. Model ten został wykonany z najwyższej jakości materiałów, takich jak stal szlachetna i szkło szafirowe. To idealna propozycja na nadmorskie wakacje, jak i codzienne wyjścia.

Balticus - zegarki znad Bałtyku

Jeżeli mowa o morzu, nie sposób pominąć rodzimej marki Balticus, która swoje projekty tworzy w nadmorskim Gdańsku. Modele nawiązują do klimatu i tradycji Trójmiasta. Cechuje je wysoka jakość wykonania i niezwykle oryginalne wzornictwo. Nazwy poszczególnych kolekcji odnoszą się do motywów morskich i podniebnych. Na uwagę zasługuje damski model Sky Rose Gold Blue Pearl, którego niezwykle intensywnie niebieska tarcza przywodzi na myśl kolor wody i nieba.

Zegarek Balticus

Okazuje się, że tematy zegarków i morza stoją obok siebie całkiem blisko. Wiele marek angażuje się w akcje działające na rzecz ochrony mórz, tworzy zegarki przeznaczone do przeżywania morskich przygód. Nie sposób opisać tu wszystkie, ale na pewno warto zwrócić uwagę na modele Deep Blue, Nautica, serię Save The Ocean marki Seiko czy czasomierze Citizen (linia Promaster). Czas spędzony pod wodą staje się dzięki nim niezwykle udany, a dodatkowo zakupem niektórych z nich przyczyniamy się do wspierania fundacji zajmujących się pracą na rzecz mórz.

średnia ocena: 5.0