Skagen w stronę natury - ekologiczne zegarki Aaren Naturals

Skagen

Skagen w stronę natury - ekologiczne zegarki Aaren Naturals

Patrycja Mimik

Zadeklarowana wegetarianka, która stara się żyć w równowadze z naturą. Aktywna działaczka społeczna. W zegarkach opisuje zarówno świat damskich modeli do noszenia na co dzień, jak i eleganckich zegarków premium. Nie zapomina przy tym o biżuterii.

03 czerwca 2021

„Klimat umiarkowany, ciepły, morski. Rozległe wrzosowiska, torfowiska i lasy. Ponadto niezliczona ilość jezior - taka właśnie jest Dania. To właśnie ona jako pionier we wdrażaniu procesów przyjaznych środowisku stała się nie tylko inspiracją do stworzenia kolekcji Skagen Aaren Naturals +, ale również do zmiany filozofii marki i proplanetowym podejściu. Zrównoważone materiały i procesy produkcyjne przyjazne ziemi, dbałość o środowisko na każdym etapie tworzenia to coś, co wyróżnia Skagen Aaren Naturals, a zarazem wyznacza kierunek słusznych zmian.

 

Skagen Aaren Naturals - ekologiczne nowości prosto z Danii

Aaren Naturals to najnowsza propozycja marki Skagen. Co dla nas przygotowano? Podstawą są oczywiście zrównoważone materiały i procesy produkcyjne. Czym to jednak jest? Koperty zegarków Skagen Aaren Naturals występują w dwóch rozmiarach: 41 mm oraz 36 mm, a wykonane zostały ze stali szlachetnej pochodzącej z recyklingu. Tarcze i paski zostały stworzone z różnych materiałów zrównoważonego rozwoju. Szczególnie interesujące są paski, których wierzchnią część w zależności od modelu wykonano z morwy, korka, obierek jabłka lub bawełny.

 

Morwa jest ciekawą, a zarazem wytrzymałą alternatywą skóry naturalnej; do wytworzenia takiego paska wykorzystuje się łodygi i korę. Korek natomiast jest materiałem, który z pewnością każdemu jest doskonale znany, a pozyskuje się go z tkanki i kory dębu - w ofercie Skagen znajdziemy modele, których tarcze, jak i paski zostały wykonane właśnie z tego materiału, co tworzy interesującą całość. Najciekawsze natomiast jest wykorzystanie jabłka, a konkretnie odzyskanych z niego obierek, które po obróbce zostają przekształcone w zupełnie nowy surowiec. Jest to innowacyjne i pionierskie podejście, dzięki któremu marka realizuje swoje proekologiczne założenia.

 

Spodnia część paska została stworzona z nubuku. Co istotne, aż 90% skór posiada certyfikat Leather Working Group, co oznacza, że skóra spełnia surowe kryteria i wymagania dotyczące odpowiedzialnego wykorzystania zasobów naturalnych: zużycie wody, odprowadzanie ścieków, zużycie energii czy zarządzanie chemikaliami i ich emisji do atmosfery.

 
Zegarki na lato
 

Zegarki Skagen Aaren Naturals - transparentność, ekologia, środowisko

Marka Skagen w swoich działaniach proekologicznych jest nie tylko konsekwentna, ale również stara się, by ich działania były jak najbardziej transparentne. Każdy produkt proeko posiada stosowane oznaczenie, dzięki czemu wiemy, w jaki sposób przysługuje się planecie. Ponadto produkty proplanet muszą spełniać szereg kryteriów. Materiały, z których zostały wykonane, muszą pochodzić w ponad 50% z recyklingu. Skagen współpracuje wyłącznie z uznanymi partnerami, którzy zajmują się zrównoważonym rozwojem. Ponadto jednym z najważniejszych kryteriów jest zrównoważona produkcja. Czyli jaka? Produkcja, która stawia na zmniejszenie zużycia zasobów naturalnych - energii oraz wody.

 

Skagen - marka z przesłaniem

Założeniem marki Skagen jest wdrożenie do 2025 roku 100% swoich proekologicznych założeń. Każdy element zegarka, każdy etap produkcji jest szczegółowo opracowywany, tak by zminimalizować niekorzystny wpływ na planetę. Odpowiedzialność, pionierskie podejście, chęć wpływania na zmiany w całej branży - właśnie takie cele przyświecają producentowi. Zrównoważone materiały oraz produkcja to jednak nie wszystkie działania marki Skagen. Angażuje się ona również w takie przedsięwzięcia jak Copenhagen Fashion Week, czyli jedno z najbardziej wpływowych międzynarodowych tygodni mody na świecie. Skagen oraz CFW od 2019 roku łączy podstawowa wartość, jaką jest strategia zrównoważonego rozwoju w branży modowej.

 
Doodle casualowe zegarki
 

Skagen Aaren Naturals twój naturalny dobry wybór

Kolekcja Skagen Aaren Naturals to połączenie modnego designu z odpowiedzialnym proekologicznym podejściem. Jeśli cenisz nowinki, ekologia jest bliska twemu sercu seria Aaren Naturals jest z pewnością dla Ciebie. Wyjątkowe zegarki Skagen dla wyjątkowych ludzi.


Patrycja Mimik

Zadeklarowana wegetarianka, która stara się żyć w równowadze z naturą. Aktywna działaczka społeczna. W zegarkach opisuje zarówno świat damskich modeli do noszenia na co dzień, jak i eleganckich zegarków premium. Nie zapomina przy tym o biżuterii.

Inne wpisy tego autora

Poradniki

Kiedy zegarek dla dziecka? Zakup pierwszego zegarka dla dziecka

Każdy z etapów w życiu i rozwoju dziecka jest niezwykle ważny. Jednym z nich jest nauka pojmowania i odczytywania czasu. Jeśli zastanawiałeś się, kiedy jest idealny moment na zakup pierwszego zegarka dla dziecka, to spieszymy z odpowiedzią. Dowiesz się również, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu zegarka dla pociechy.
Czytaj dalej

Poradniki

Zegarki damskie na lato – na co stawiają panie?

Idealny zegarek na lato dla kobiety? Podpowiadamy, co na co warto się zdecydować w tym sezonie!
Czytaj dalej

Rozmaitości

Ewolucja biżuterii. Od starożytności do dzisiejszych trendów

Odkryj, jak biżuteria ewoluowała przez wieki, od prostych, starożytnych ozdób po zaawansowane technologicznie i artystycznie współczesne projekty. Nasz wpis śledzi historię biżuterii, ukazując kluczowe zmiany w stylach, materiałach i technikach. Dowiedz się, jakie były najważniejsze momenty w jej rozwoju, jakie trendy dominowały w różnych epokach oraz jakie znaczenie miała biżuteria w różnych kulturach. Poznaj inspirujące historie mistrzów jubilerskich i zobacz, jak dzisiejsze trendy czerpią z bogatego dziedzictwa przeszłości!
Czytaj dalej

Rozmaitości

Morskie opowieści - biżuteria idealna na lato

Odkryj najnowsze trendy letniej biżuterii na FabrykaZegarków.pl. Kolekcja podkreśla lekkość i swobodę, idealne na lato. Znajdziesz tu biżuterię z motywami morskimi od Paula Hewitta oraz eleganckie, casualowe naszyjniki męskie od Fossil. Przeżyj stylowe lato z motywami nautycznymi i odcieniami błękitu, które doskonale uzupełnią Twoją letnią garderobę.
Czytaj dalej

Michael Kors

Michael Kors zza kulis. Zegarki i biżuteria, które wyznaczają światowe trendy

Przekonaj się, jak Michael Kors zrewolucjonizował świat mody dzięki swoim ponadczasowym zegarkom i biżuterii. Nasz wpis ujawnia sekrety popularności marki i prezentuje najnowsze trendy dostępne na Fabrykazegarków.pl!
Czytaj dalej

Rozmaitości

Stylowe i funkcjonalne zegarki damskie inspirowane męskim stylem

Kobiety cyklicznie zaglądają do męskiej szafy w poszukiwaniu inspiracji. Przejęły już męskie koszule, a nawet garnitury czy obszerne marynarki. Teraz kolej na zegarki. Jest to silna tendencja, która się utrzymuje. Poznaj razem z nami najmodniejsze zegarki damskie w męskim stylu.
Czytaj dalej
Pokaż wszystkie