Skagen w stronę natury - ekologiczne zegarki Aaren Naturals

Skagen

Skagen w stronę natury - ekologiczne zegarki Aaren Naturals

Patrycja Mimik

Zadeklarowana wegetarianka, która stara się żyć w równowadze z naturą. Aktywna działaczka społeczna. W zegarkach opisuje zarówno świat damskich modeli do noszenia na co dzień, jak i eleganckich zegarków premium. Nie zapomina przy tym o biżuterii.

03 czerwca 2021

„Klimat umiarkowany, ciepły, morski. Rozległe wrzosowiska, torfowiska i lasy. Ponadto niezliczona ilość jezior - taka właśnie jest Dania. To właśnie ona jako pionier we wdrażaniu procesów przyjaznych środowisku stała się nie tylko inspiracją do stworzenia kolekcji Skagen Aaren Naturals +, ale również do zmiany filozofii marki i proplanetowym podejściu. Zrównoważone materiały i procesy produkcyjne przyjazne ziemi, dbałość o środowisko na każdym etapie tworzenia to coś, co wyróżnia Skagen Aaren Naturals, a zarazem wyznacza kierunek słusznych zmian.

 

Skagen Aaren Naturals - ekologiczne nowości prosto z Danii

Aaren Naturals to najnowsza propozycja marki Skagen. Co dla nas przygotowano? Podstawą są oczywiście zrównoważone materiały i procesy produkcyjne. Czym to jednak jest? Koperty zegarków Skagen Aaren Naturals występują w dwóch rozmiarach: 41 mm oraz 36 mm, a wykonane zostały ze stali szlachetnej pochodzącej z recyklingu. Tarcze i paski zostały stworzone z różnych materiałów zrównoważonego rozwoju. Szczególnie interesujące są paski, których wierzchnią część w zależności od modelu wykonano z morwy, korka, obierek jabłka lub bawełny.

 

Morwa jest ciekawą, a zarazem wytrzymałą alternatywą skóry naturalnej; do wytworzenia takiego paska wykorzystuje się łodygi i korę. Korek natomiast jest materiałem, który z pewnością każdemu jest doskonale znany, a pozyskuje się go z tkanki i kory dębu - w ofercie Skagen znajdziemy modele, których tarcze, jak i paski zostały wykonane właśnie z tego materiału, co tworzy interesującą całość. Najciekawsze natomiast jest wykorzystanie jabłka, a konkretnie odzyskanych z niego obierek, które po obróbce zostają przekształcone w zupełnie nowy surowiec. Jest to innowacyjne i pionierskie podejście, dzięki któremu marka realizuje swoje proekologiczne założenia.

 

Spodnia część paska została stworzona z nubuku. Co istotne, aż 90% skór posiada certyfikat Leather Working Group, co oznacza, że skóra spełnia surowe kryteria i wymagania dotyczące odpowiedzialnego wykorzystania zasobów naturalnych: zużycie wody, odprowadzanie ścieków, zużycie energii czy zarządzanie chemikaliami i ich emisji do atmosfery.

 
Zegarki na lato
 

Zegarki Skagen Aaren Naturals - transparentność, ekologia, środowisko

Marka Skagen w swoich działaniach proekologicznych jest nie tylko konsekwentna, ale również stara się, by ich działania były jak najbardziej transparentne. Każdy produkt proeko posiada stosowane oznaczenie, dzięki czemu wiemy, w jaki sposób przysługuje się planecie. Ponadto produkty proplanet muszą spełniać szereg kryteriów. Materiały, z których zostały wykonane, muszą pochodzić w ponad 50% z recyklingu. Skagen współpracuje wyłącznie z uznanymi partnerami, którzy zajmują się zrównoważonym rozwojem. Ponadto jednym z najważniejszych kryteriów jest zrównoważona produkcja. Czyli jaka? Produkcja, która stawia na zmniejszenie zużycia zasobów naturalnych - energii oraz wody.

 

Skagen - marka z przesłaniem

Założeniem marki Skagen jest wdrożenie do 2025 roku 100% swoich proekologicznych założeń. Każdy element zegarka, każdy etap produkcji jest szczegółowo opracowywany, tak by zminimalizować niekorzystny wpływ na planetę. Odpowiedzialność, pionierskie podejście, chęć wpływania na zmiany w całej branży - właśnie takie cele przyświecają producentowi. Zrównoważone materiały oraz produkcja to jednak nie wszystkie działania marki Skagen. Angażuje się ona również w takie przedsięwzięcia jak Copenhagen Fashion Week, czyli jedno z najbardziej wpływowych międzynarodowych tygodni mody na świecie. Skagen oraz CFW od 2019 roku łączy podstawowa wartość, jaką jest strategia zrównoważonego rozwoju w branży modowej.

 
Doodle casualowe zegarki
 

Skagen Aaren Naturals twój naturalny dobry wybór

Kolekcja Skagen Aaren Naturals to połączenie modnego designu z odpowiedzialnym proekologicznym podejściem. Jeśli cenisz nowinki, ekologia jest bliska twemu sercu seria Aaren Naturals jest z pewnością dla Ciebie. Wyjątkowe zegarki Skagen dla wyjątkowych ludzi.


Patrycja Mimik

Zadeklarowana wegetarianka, która stara się żyć w równowadze z naturą. Aktywna działaczka społeczna. W zegarkach opisuje zarówno świat damskich modeli do noszenia na co dzień, jak i eleganckich zegarków premium. Nie zapomina przy tym o biżuterii.

Inne wpisy tego autora

TOP

Top 5 zegarków na Dzień Kobiet. Wybierz model który ją zachwyci!

Jakie zegarki są najlepszą propozycją na zbliżający się Dzień Kobiet? Przeczytajcie najnowszy wpis i przekonajcie się sami!
Czytaj dalej

Bonore

W krainie blasku i unikatu Bonore – tam, gdzie biżuteria staje się opowieścią

Odkryj polską markę biżuterii Bonore i spraw, by jej kolekcja urozmaicała twoje stylizacje!
Czytaj dalej

Poradniki

Walentynkowe zegarki. Podaruj niezapomniany prezent!

Walentynki tuż tuż! Wiesz już co najbardziej lubi Twoja kobieta? Podaruj jej prezent, który sprawi, że wspólnie spędzone chwile nabiorą nowego znaczenia!
Czytaj dalej

Rozmaitości

Poznaj różnice: złoty zegarek męski a zegarek ze złota

Panowie bardzo chętnie sięgają po złote zegarki. Dlaczego? Gdyż są ponadczasowe, wyglądają elegancko i szykownie. Jest jednak różnica pomiędzy zegarkiem o złotej barwie a zegarkiem wykonanym ze złota. Przybliżymy te dwa zagadnienia, jak również wskażemy interesujące modele w różnych stylach.
Czytaj dalej

Poradniki

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Nie masz pewności, jaki wybór podjąć przy doborze pierścionka zaręczynowego? Jako doświadczeni eksperci, jesteśmy tu, aby uczynić ten proces przyjemnym wspomnieniem!
Czytaj dalej

Rozmaitości

Pantone 2024 - zegarki w najmodniejszym kolorze roku!

Color of the Year Pantone wzbudza ogromne zainteresowanie na rynku w każdej branży. Odkryj zegarki utrzymane w najmodniejszym na świecie kolorze roku - Peach Fuzz.
Czytaj dalej
Pokaż wszystkie