Skagen w stronę natury - ekologiczne zegarki Aaren Naturals

03-06-2021

„Klimat umiarkowany, ciepły, morski. Rozległe wrzosowiska, torfowiska i lasy. Ponadto niezliczona ilość jezior - taka właśnie jest Dania. To właśnie ona jako pionier we wdrażaniu procesów przyjaznych środowisku stała się nie tylko inspiracją do stworzenia kolekcji Skagen Aaren Naturals +, ale również do zmiany filozofii marki i proplanetowym podejściu. Zrównoważone materiały i procesy produkcyjne przyjazne ziemi, dbałość o środowisko na każdym etapie tworzenia to coś, co wyróżnia Skagen Aaren Naturals, a zarazem wyznacza kierunek słusznych zmian.

Skagen Aaren Naturals - ekologiczne nowości prosto z Danii

Aaren Naturals to najnowsza propozycja marki Skagen. Co dla nas przygotowano? Podstawą są oczywiście zrównoważone materiały i procesy produkcyjne. Czym to jednak jest? Koperty zegarków Skagen Aaren Naturals występują w dwóch rozmiarach: 41 mm oraz 36 mm, a wykonane zostały ze stali szlachetnej pochodzącej z recyklingu. Tarcze i paski zostały stworzone z różnych materiałów zrównoważonego rozwoju. Szczególnie interesujące są paski, których wierzchnią część w zależności od modelu wykonano z morwy, korka, obierek jabłka lub bawełny.

Morwa jest ciekawą, a zarazem wytrzymałą alternatywą skóry naturalnej; do wytworzenia takiego paska wykorzystuje się łodygi i korę. Korek natomiast jest materiałem, który z pewnością każdemu jest doskonale znany, a pozyskuje się go z tkanki i kory dębu - w ofercie Skagen znajdziemy modele, których tarcze, jak i paski zostały wykonane właśnie z tego materiału, co tworzy interesującą całość. Najciekawsze natomiast jest wykorzystanie jabłka, a konkretnie odzyskanych z niego obierek, które po obróbce zostają przekształcone w zupełnie nowy surowiec. Jest to innowacyjne i pionierskie podejście, dzięki któremu marka realizuje swoje proekologiczne założenia.

Spodnia część paska została stworzona z nubuku. Co istotne, aż 90% skór posiada certyfikat Leather Working Group, co oznacza, że skóra spełnia surowe kryteria i wymagania dotyczące odpowiedzialnego wykorzystania zasobów naturalnych: zużycie wody, odprowadzanie ścieków, zużycie energii czy zarządzanie chemikaliami i ich emisji do atmosfery.

Zegarki na lato

Zegarki Skagen Aaren Naturals - transparentność, ekologia, środowisko

Marka Skagen w swoich działaniach proekologicznych jest nie tylko konsekwentna, ale również stara się, by ich działania były jak najbardziej transparentne. Każdy produkt proeko posiada stosowane oznaczenie, dzięki czemu wiemy, w jaki sposób przysługuje się planecie. Ponadto produkty proplanet muszą spełniać szereg kryteriów. Materiały, z których zostały wykonane, muszą pochodzić w ponad 50% z recyklingu. Skagen współpracuje wyłącznie z uznanymi partnerami, którzy zajmują się zrównoważonym rozwojem. Ponadto jednym z najważniejszych kryteriów jest zrównoważona produkcja. Czyli jaka? Produkcja, która stawia na zmniejszenie zużycia zasobów naturalnych - energii oraz wody.

Skagen - marka z przesłaniem

Założeniem marki Skagen jest wdrożenie do 2025 roku 100% swoich proekologicznych założeń. Każdy element zegarka, każdy etap produkcji jest szczegółowo opracowywany, tak by zminimalizować niekorzystny wpływ na planetę. Odpowiedzialność, pionierskie podejście, chęć wpływania na zmiany w całej branży - właśnie takie cele przyświecają producentowi. Zrównoważone materiały oraz produkcja to jednak nie wszystkie działania marki Skagen. Angażuje się ona również w takie przedsięwzięcia jak Copenhagen Fashion Week, czyli jedno z najbardziej wpływowych międzynarodowych tygodni mody na świecie. Skagen oraz CFW od 2019 roku łączy podstawowa wartość, jaką jest strategia zrównoważonego rozwoju w branży modowej.

Doodle casualowe zegarki

Skagen Aaren Naturals twój naturalny dobry wybór

Kolekcja Skagen Aaren Naturals to połączenie modnego designu z odpowiedzialnym proekologicznym podejściem. Jeśli cenisz nowinki, ekologia jest bliska twemu sercu seria Aaren Naturals jest z pewnością dla Ciebie. Wyjątkowe zegarki Skagen dla wyjątkowych ludzi.

W kategorii: Zegarki Skagen

średnia ocena: 5.0