Skagen w stronę natury - ekologiczne zegarki Aaren Naturals

Skagen

Skagen w stronę natury - ekologiczne zegarki Aaren Naturals

Patrycja Mimik

Zadeklarowana wegetarianka, która stara się żyć w równowadze z naturą. Aktywna działaczka społeczna. W zegarkach opisuje zarówno świat damskich modeli do noszenia na co dzień, jak i eleganckich zegarków premium. Nie zapomina przy tym o biżuterii.

03 czerwca 2021

„Klimat umiarkowany, ciepły, morski. Rozległe wrzosowiska, torfowiska i lasy. Ponadto niezliczona ilość jezior - taka właśnie jest Dania. To właśnie ona jako pionier we wdrażaniu procesów przyjaznych środowisku stała się nie tylko inspiracją do stworzenia kolekcji Skagen Aaren Naturals +, ale również do zmiany filozofii marki i proplanetowym podejściu. Zrównoważone materiały i procesy produkcyjne przyjazne ziemi, dbałość o środowisko na każdym etapie tworzenia to coś, co wyróżnia Skagen Aaren Naturals, a zarazem wyznacza kierunek słusznych zmian.

 

Skagen Aaren Naturals - ekologiczne nowości prosto z Danii

Aaren Naturals to najnowsza propozycja marki Skagen. Co dla nas przygotowano? Podstawą są oczywiście zrównoważone materiały i procesy produkcyjne. Czym to jednak jest? Koperty zegarków Skagen Aaren Naturals występują w dwóch rozmiarach: 41 mm oraz 36 mm, a wykonane zostały ze stali szlachetnej pochodzącej z recyklingu. Tarcze i paski zostały stworzone z różnych materiałów zrównoważonego rozwoju. Szczególnie interesujące są paski, których wierzchnią część w zależności od modelu wykonano z morwy, korka, obierek jabłka lub bawełny.

 

Morwa jest ciekawą, a zarazem wytrzymałą alternatywą skóry naturalnej; do wytworzenia takiego paska wykorzystuje się łodygi i korę. Korek natomiast jest materiałem, który z pewnością każdemu jest doskonale znany, a pozyskuje się go z tkanki i kory dębu - w ofercie Skagen znajdziemy modele, których tarcze, jak i paski zostały wykonane właśnie z tego materiału, co tworzy interesującą całość. Najciekawsze natomiast jest wykorzystanie jabłka, a konkretnie odzyskanych z niego obierek, które po obróbce zostają przekształcone w zupełnie nowy surowiec. Jest to innowacyjne i pionierskie podejście, dzięki któremu marka realizuje swoje proekologiczne założenia.

 

Spodnia część paska została stworzona z nubuku. Co istotne, aż 90% skór posiada certyfikat Leather Working Group, co oznacza, że skóra spełnia surowe kryteria i wymagania dotyczące odpowiedzialnego wykorzystania zasobów naturalnych: zużycie wody, odprowadzanie ścieków, zużycie energii czy zarządzanie chemikaliami i ich emisji do atmosfery.

 
Zegarki na lato
 

Zegarki Skagen Aaren Naturals - transparentność, ekologia, środowisko

Marka Skagen w swoich działaniach proekologicznych jest nie tylko konsekwentna, ale również stara się, by ich działania były jak najbardziej transparentne. Każdy produkt proeko posiada stosowane oznaczenie, dzięki czemu wiemy, w jaki sposób przysługuje się planecie. Ponadto produkty proplanet muszą spełniać szereg kryteriów. Materiały, z których zostały wykonane, muszą pochodzić w ponad 50% z recyklingu. Skagen współpracuje wyłącznie z uznanymi partnerami, którzy zajmują się zrównoważonym rozwojem. Ponadto jednym z najważniejszych kryteriów jest zrównoważona produkcja. Czyli jaka? Produkcja, która stawia na zmniejszenie zużycia zasobów naturalnych - energii oraz wody.

 

Skagen - marka z przesłaniem

Założeniem marki Skagen jest wdrożenie do 2025 roku 100% swoich proekologicznych założeń. Każdy element zegarka, każdy etap produkcji jest szczegółowo opracowywany, tak by zminimalizować niekorzystny wpływ na planetę. Odpowiedzialność, pionierskie podejście, chęć wpływania na zmiany w całej branży - właśnie takie cele przyświecają producentowi. Zrównoważone materiały oraz produkcja to jednak nie wszystkie działania marki Skagen. Angażuje się ona również w takie przedsięwzięcia jak Copenhagen Fashion Week, czyli jedno z najbardziej wpływowych międzynarodowych tygodni mody na świecie. Skagen oraz CFW od 2019 roku łączy podstawowa wartość, jaką jest strategia zrównoważonego rozwoju w branży modowej.

 
Doodle casualowe zegarki
 

Skagen Aaren Naturals twój naturalny dobry wybór

Kolekcja Skagen Aaren Naturals to połączenie modnego designu z odpowiedzialnym proekologicznym podejściem. Jeśli cenisz nowinki, ekologia jest bliska twemu sercu seria Aaren Naturals jest z pewnością dla Ciebie. Wyjątkowe zegarki Skagen dla wyjątkowych ludzi.


Patrycja Mimik

Zadeklarowana wegetarianka, która stara się żyć w równowadze z naturą. Aktywna działaczka społeczna. W zegarkach opisuje zarówno świat damskich modeli do noszenia na co dzień, jak i eleganckich zegarków premium. Nie zapomina przy tym o biżuterii.

Inne wpisy tego autora

Poradniki

Zegarki i akcesoria zegarkowe w prezencie ślubnym

Sezon weselny w pełni! Szukacie pomysłu na prezent? My już dawno znaleźliśmy idealny!
Czytaj dalej

TOP

Top 5 zegarków komunijnych! Już teraz wybierz najlepszy prezent

Wybranie odpowiedniego zegarka komunijnego na prezent dla dziecka to nie lada wyzwanie. Przeczytaj nasz wpis i wybierz najlepszy!
Czytaj dalej

Rozmaitości

Dopasowane do potrzeb każdego pokolenia. Zegarki dla gen Z i milenialsów

Czy dwa bliskie pokolenia aż tak się różnią? Z pewnością różnice są dostrzegalne, jednak wszyscy oczekujemy tego samego — dobrej jakości, trwałych rzeczy spełniających nasze potrzeby. Odkryj wyselekcjonowane zegarki dla milenialsów i pokolenia Z.
Czytaj dalej

Poradniki

Tiffany Blue jako kolor przewodni w zegarkach

Zaczęło się od Rolexa, który wykorzystał niebieski jasny kolor w jednym ze swoich zegarków. Kolor Tiffany Blue, chociaż znany od lat to jego popularność w branży zegarków znacznie wzrosła w ostatnim czasie. Przygotowaliśmy więc kilka zegarków dla kobiet i mężczyzn w najmodniejszym kolorze. Sprawdź nasze propozycje.
Czytaj dalej

TOP

Top 5 modeli na Dzień Kobiet. Wybierz zegarek który ją zachwyci!

Jakie zegarki są najlepszą propozycją na zbliżający się Dzień Kobiet? Przeczytajcie najnowszy wpis i przekonajcie się sami!
Czytaj dalej

Rozmaitości

Duet idealny – czyli jak dobrać biżuterię do koszuli

Biała koszula to must have w każdej szafie. Podpowiemy, jak stworzyć fantastyczna stylizacje posiłkując się wyjątkową biżuterią.
Czytaj dalej
Pokaż wszystkie