ZEGARKI BAUHAUS

Poszukujesz produktów, które cieszą się uznaniem wielu użytkowników, a do tego są wykonane z dobrych jakościowo materiałów? Może interesują Cię zegarki, które mają swoją własną duszę, i oprócz wyglądu i dobrego stylu, są w stanie również opowiedzieć ciekawą historię? Albo po prostu jesteś miłośnikiem dobrze wykonanych, praktycznych i nowoczesnych zegarków, które będą dobrze komponowały się z każdym ubiorem? Jeśli na, któreś z powyższych pytań Twoja odpowiedź to „tak”, to zegarki Bauhaus są stworzone właśnie dla Ciebie!

 

Bauhaus - inspiracja historią i sztuką

Bauhaus to nie tylko niemiecka marka założona w 2019 roku produkująca zegarki. To również była szkoła architektów powstała w 1919 roku oraz nowatorski styl w sztuce, który od tej nazwy się wywodził. Jednak to właśnie szkoła Bauhaus oraz jej idee i hasła, m.in. „forma podąża za funkcją”, czy chęć tworzenia prostych, praktycznych i finezyjnych przedmiotów, były głównym powodem do założenia, przez rodzinną firmę PointTec, nowej zegarmistrzowskiej marki Bauhaus, która nawiązuje zarówno do niemieckiej tradycji, jak i nowoczesnych kształtów.

Dodatkowo, można pokusić się o stwierdzenie, że zegarki Bauhaus produkowane są w Bauhausie. Dziwne? Wcale nie, jeśli dobrze przyjrzeć się historii. Otóż, firma PointTec, która jest właścicielem Bauhaus oraz takich marek jak Zeppelin, Junkers i Iron Annie, wykupiła kilkanaście lat temu budynki zakładowe fabryki zegarków VEB Uhrenwerke Ruhla. Interesujące w tym wszystkim jest to, że budynki te powstały w 1929 roku i były zaprojektowane przez mistrzów architektury z Jeny - Schreiter & Schlag - właśnie, w tak bardzo pożądanym w ówczesnych latach, stylu Bauhaus. Obecnie w dawnych zakładach, które zostały wpisane na listę zabytków, mieści się linia produkcyjna PointTec.

 

Zegarki Bauhaus w stylu vintage

Zegarki Bauhaus to prawdziwa niemiecka sztuka, która łączy funkcjonalność formy z prostym i stonowanym kolorystycznie designem. Takie zestawienie ma na celu ułatwienie użytkownikowi odczytywanie godziny. Praktyczne rozwiązania, jak np. arabskie i liniowe indeksy, czy wykorzystanie utwardzanego szkła mineralnego K1, w tych zegarkach sprawdzą się w każdym momencie w ciągu dnia. Zegarki Bauhaus idealne uzupełnią outfit zarówno ten, w którym wykonuje się codzienne obowiązki, jak i elegancki strój zakładany do pracy, czy na spotkania biznesowe.

 

Wybierz pasujący do Ciebie zegarek Bauhaus - przegląd kolekcji

Aktualnie na stronie Fabryki Zegarków są dostępne trzy wyjątkowe kolekcje, które różnią się między sobą zastosowanymi funkcjami i rodzajem mechanizmów. Jednak to, co je łączy, to unikalny vintage’owy styl, stonowana i elegancka kolorystyka oraz dobrej jakości materiały. Dla osób, które uwielbiają tradycyjne mechanizmy automatyczne oraz wyposażenie w dodatkowe funkcje, odpowiednia będzie seria Daydate wyposażona nie tylko w datownik dni miesiąca, ale również datownik dni tygodnia i przeszklony dekiel. Z kolei panowie, gustujący w klasycznych modelach wyposażone w sprawdzone szwajcarskie mechanizmy, powinni wybrać zegarek z kolekcji Classic Quartz lub Small Second. Serie zachwycają nowoczesnym i starannym wykonaniem, lekko zakrzywioną tarczą oraz wygodnym skórzanym paskiem z tłoczeniem „bauhaus”. Jeśli pragniesz właśnie takiego zegarka, to marka Bauhaus została stworzona właśnie dla Ciebie!

 

Nie czekaj – wybierz jeden z zegarków Bauhaus już teraz i przekonaj się o ich wysokiej jakości i niezwykłym nowatorskim stylu. Zamów już dziś swój zegarek Bauhaus na Fabrykazegarkow.pl lub odwiedź nasz sklep stacjonarny w Warszawie!

 

Cena już od 770,00 zł ⌚ 7 Zegarków Bauhaus ✔ Szybka wysyłka w 24h ✔ 100 dni na DARMOWY zwrot ✔ Oficjalny sprzedawca ✔ Sprawdź teraz! →