ZEGARKI SMARTWATCH

Nowoczesne technologie już na dobre stały się nieodłącznym elementem każdej minuty naszego życia. O poranku budzi nas inteligentny budzik uruchamiający się w odpowiedniej fazie snu, kawę przygotowuje ekspres znający nasze upodobania, a specjalna aplikacja zainstalowana na telefonie sugeruje najszybszą drogę do pracy. Inteligentne technologie zawładnęły światem zdobywając kolejne rynki i uznanie klientów. Przedrostek „smart” zadomowił się w języku opisując inteligentne telefony, inteligentną telewizję i wreszcie – inteligentne zegarki.

 

Zegarki smartwatch – urządzenie, z którym życie staje się łatwiejsze

Smartwatch to cenna zdobycz współczesnej techniki. Nie służy wyłącznie do odmierzania czasu – potrafi być trenerem personalnym, dietetykiem, lekarzem i przede wszystkim - niezastąpionym asystentem. Stanowi idealne połączenie tradycyjnego zegarka, designerskiego gadżetu i nowoczesnego telefonu.

Pomysł na smartwatch narodził się w głowach twórców kreskówek i filmów science-fiction, którzy upraszczając rzeczywistość wyposażali swoich bohaterów w nieistniejące wtedy gadżety. Smartwatcha używał komiksowy detektyw Dick Tracy, kapitan James Kirk ze Star Treka, Michael Knight z Knight Ridera, a nawet James Bond. Rozwój technologii sprawił, że udoskonalone zegarki, żyjące do tej pory jedynie w wyobraźni miłośników kina, trafiły do masowej produkcji. Pierwszym, ogólnodostępnym inteligentnym zegarkiem był wyposażony w wyświetlacz LED Pulsar P1, wyprodukowany w 1972 roku przez firmę Hamilton. Już rok później do masowej produkcji trafił jego młodszy brat Pulsar P2, którego promocją zajął się sam James Bond w filmie ,,Żyj i pozwól umrzeć”. Od tego czasu tempo rozwoju inteligentnych zegarków nieustannie rosło, budząc podziw i uznanie fanów gadżetów przyszłości. Jako pierwsze w rozwój smartwatchy zaangażowały się takie firmy jak Casio, Seiko czy Timex.

 

Współpraca zegarka smartwatch ze smartfonem – bądź w kontakcie!

Wraz z rozwojem smartfonów, inteligentne zegarki stały się ich integralną częścią, która skutecznie poprawiała dostępne funkcjonalności. Za pomocą specjalnych aplikacji użytkownicy smartfonów mogli uzyskiwać informację o efektywności treningu i jakości snu. Z upływem czasu smartwatche stawały się bardziej samodzielne i przejmowały kolejne funkcje telefonów komórkowych. Inwestycje czynione przez czołowych producentów smartwatchy jednoznacznie wskazują na drzemiący w nich potencjał, który każdego roku przynosi im olbrzymie zyski.

 

Technika ukryta w zegarkach smartwatch

Jak wygląda współczesny zegarek smartwatch? To supernowoczesne urządzenie wyposażone w funkcje pozwalające na monitorowanie postępów sportowych, prowadzenie rozmów, wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych, korzystanie z internetu i mediów społecznościowych, monitorowanie snu i funkcji żywicowych, a nawet robienie zdjęć. Możliwości, które posiadają smartwatche lawinowo rośną i nic nie wskazuje na to, by ich popularność miała spaść.

Poza miłośnikami nowoczesnych technologii inteligentne zegarki wybierane są przez sportowców potrzebujących szczegółowych i precyzyjnych analiz. Pomiar tętna, wybór odpowiedniego tępa ćwiczeń, monitorowanie pokonywanych odległości i wysokości to tylko podstawowe ułatwienia dedykowane sportowcom. Niewielkie rozmiary i komfort noszenia sprawiły, że smartwatche zdetronizowały smartphony i stały się ulubionym gadżetem aktywnych ludzi.

 

Jaki smartwatch wybrać?

Jak wybrać odpowiedni smartwatch? Wszystko zależy od tego, do czego ma służyć. Jeśli poszukujecie urządzenia najwyższej klasy, które sprawi, że sportowe wyniki przekroczą najśmielsze oczekiwania otoczenia, najlepszym wyborem będzie urządzenie typu Casio G-Shock Bluetooth. Biegaczy bez wątpienia zachwyci Suunto Ambit3 Run albo Suunto Spartan Sport. Dla fanów nowoczesnego designu polecamy Timex Expedition lub Casio Protrek Titanium.

 

Ceny smartwatchy zaczynają się już od kilkuset złotych, jednak za najbardziej zaawansowane technologię musimy zapłacić kilka tysięcy złotych. Rynek inteligentnych zegarków wciąż się rozwija sprawiając, że konsumenci są coraz bardziej usatysfakcjonowani. Producenci nie osiadają jednak na laurach i regularnie wypuszczają nowe modele, których zadaniem jest zdeklasować konkurencję i podbić serca użytkowników.

Cena już od 29,00 zł ⌚ 518 Zegarków Smartwatch ✔ Szybka wysyłka w 24h ✔ 100 dni na DARMOWY zwrot ✔ Oficjalny sprzedawca ✔ Sprawdź teraz! →

1-100 of 518

1-100 of 518