ZEGARKI JAPOŃSKIE

 

Najstarszym i najważniejszym zagłębiem zegarkowym na świecie jest, co oczywiste, Szwajcaria, która zasłynęła z produkcji najlepszych i najdokładniejszych zegarków. Czy współcześnie cieszy się taką samą renomą? Tak, ale wyłącznie ze względu na tradycję – do grona najlepszych z najlepszych dołączyły zegarki japońskie, które nie ustępują modelom szwajcarskim pod żadnym kątem.

 

Co odróżnia zegarki japońskie od szwajcarskich?

 

Zegarki japońskie rozpoczęły podbój zarówno rodzimego jak i światowego rynku nieco później niż marki szwajcarskie, bo dopiero w końcu XIX wieku postawiły na gwałtowny rozwój. I opłacił się – obecnie marki japońskie stanowią największą konkurencję dla dotychczas dominujących firm, pochodzących ze Szwajcarii. Więcej – nawet wśród europejskich marek pojawiają się coraz częściej zegarki wyposażone w mechanizmy z Japonii. Tamtejsi producenci bowiem nie ograniczyli się do produkcji samych zegarków, ale dystrybuują również mechanizmy oraz poszczególne części. Jest to przykład tego, jak mogą rozwinąć się przedsiębiorstwa, które rozpoczynają działalność jedynie od produkcji drobnych elementów do zegarków.

 

Co wyróżnia zegarki japońskie?

 

Jednym z najważniejszych wyróżników japońskich zegarków jest ich doskonała precyzja. Wszyscy znamy stereotyp, wedle którego Japończycy są najdokładniejszymi pracownikami – w przypadku zegarków sprawdza się on w stu procentach. Niezwykle niskie różnice chodu w połączeniu z wydajnym sprzętem i nowymi technologiami daje niepowtarzalne zegarki, z których zadowolony będzie zarówno miłośnik klasyki i jak i gadżeciarz, wymagający nowatorskich rozwiązań od sprzętu, jaki posiada.

Istotną cechą jest także estetyka wykonania zegarków japońskich – w tym marki takie jak Seiko czy Orient nie mają sobie równych. Niezrównane pod względem designu i projektów serii doskonale sprawdzają się jako wyróżniki dla każdego, kto potrzebuje dodatku o niebagatelnym wyglądzie.

 

Jaki zegarek japoński wybrać?

 

Wśród marek pochodzących z Japonii, jednym z największych producentów jest marka Seiko, producent niezwykle eleganckich zegarków Seiko Presage i Seiko Premier. Ich wyjątkowość opiera się na niezwykle dopracowanym projekcie. Dzięki wykorzystaniu sprawdzonych, klasycznych wzorców, zegarki te idealnie dopasowują się do formalnego stroju, zaś niepowtarzalny design, na który składają się przemyślnie dobrane faktury tarcz, stonowana kolorystyka oraz subtelne dodatki w postaci chronografu czy przemyślnie zlokalizowanego datownika. Z kolei marka Citizen zaskakuje coraz to nowymi pomysłami dotyczącymi nowatorskich technologii i umiejętnego dobrania możliwości elektroniki w celu poprawy wydajności funkcjonowania zegarków oraz zwiększenia wygody ich użytkowania. Do najważniejszych serii należy bezsprzecznie kolekcja Citizen Eco-Drive, odmieniająca całkowicie świat zegarków – marka zegarków japońskich Citizen zaprezentowała nimi możliwość wykorzystania mechanizmu solarnego, w dodatku o zwiększonej wydajności i, co ciekawe, niewielkich kosztach, przez co od tego momentu na zegarek solarny stać każdego.

Inną marką jest z kolei Orient, zdobywający coraz większą popularność dzięki prostym i sprawdzonym rozwiązaniom stylistycznym. Jednym z najchętniej wybieranych modeli jest niezmiennie Orient Bambino, w wersji automatycznej i kwarcowej. Dzięki nastawieniu na minimalizm i charakterystycznej barwie tarcz o przypalanych krawędziach, znajduje nieustannie licznych amatorów, potrzebujących precyzyjnego i eleganckiego zegarka.

 

Czy warto wybrać zegarek japoński?

 

Zdecydowanie! Japońskie zegarki sprawią, że w każdych okolicznościach będziesz wyglądać zabójczo, a Twój zegarek nieustannie będzie wskazywał poprawny czas. Nie czekaj, ale wybierz już teraz niepowtarzalne zegarki japońskie i jeszcze dziś ciesz się nowatorskimi rozwiązaniami na Twojej ręce!

1536 Zegarki Japońskie gotowe do wysyłki w 24h ✔ 100 dni na DARMOWY zwrot ✔ DARMOWA przesyłka kurierem ★ 1536 modeli - cena od 99zł ★ Gwarancja NAJNIŻSZEJ CENY ★

1-100 of 1536

1-100 of 1536