ZEGARKI YEMA

Yema to jedna z najbardziej rozpoznawalnych francuskich marka zegarmistrzowskich. Zegarki tej marki to prawdziwa gratka dla każdej aktywnej osoby, która lubi ponadczasowe wzornictwo. Yema podtrzymuje wieloletnią francuską tradycją tworzenia zegarków z duszą, którą możesz mieć u nas w najlepszych cenach na ryku. Sprawdź sam!

 

Zegarki Yema - historia marki

Marka Yema została stworzona w 1948 roku, kiedy to Henry Louisa Belmonta, założyciel marki, postanowił stworzyć swoją marę zegarmistrzowską. Przed wojną skończył on bowiem Państwową Szkołę Zegarmistrzowską w Besançon. Dało mu to doskonałą wiedzę na temat przyszłego fachu oraz możliwość stworzenia własnej dzielności w tak trudnych dla wszystkich czasach. Po paru latach firma zaczęła się rozrastać i zatrudniała wiele osób z okolicznych miast. W latach 60. Yema stała się głównym eksporterem francuskich zegarków do ponad 50 krajów na całym świecie, tworząc tym samym pół miliona zegarków rocznie. Syn Henry’ego Louisa Belmonta postanowił w 1982 roku sprzedać marę Matrze, a potem trafiła ona w ręce koncernu Seiko Watch Corporation, która zajęła się jej dalszym rozwinięciem. W 2004 roku, po ponad dwudziestu latach Yema została wykupiona przez francuskiego biznesmena, Louisa Erica Beckensteinera i wróciła w ręce Francuzów Francji. Yema to marka, która stała się ona legendą we Francji, a obecnie możemy się nią cieszyć również w Polsce.

 

Przegląd najciekawszych serii zegarków Yema

Yema zasłynęła w swoim kraju, jak i na całym świecie nowoczesnym podejściem do tworzenia zegarków z tradycją. Marka ciągle przekracza kolejne granice. Pierwszym przełomowym projektem Yema było stworzenie serii Supermana. Kolekcja ta została wybrana w latach 60. przez Francuskie Siły Powietrzne, jako część wyposażenia francuskich lotników. Zegarek w założeniach stworzony jako typowy nurek, ponieważ jego wodoszczelność wynosi aż 300 m, jednak po delikatnym przekształceniu, była ona doskonała również dla lotników. W latach 60. powstała równie ciekawa seria - Yema Yachtingraf. Są to zegarki stworzone specjalnie dla fanów wodnych emocji. Co sprawia, że ta kolekcja jest wyjątkowa? Do jej atutów należy mechanizm automatyczny Valjoux, chronograf oraz wodoszczelność wynosząca 200 m. Od 1970 roku Yema zostaje oficjalnym partnerem Francuskiej Federacji Żeglarskiej, a zegarki Yema Yachtingraf są na wyposażeniu francuskich marynarzy.

 

Kosmiczne projekty zegarków Yema

Yema poszła o krok dalej i jej kolejny projekt zachwyca nawet najbardziej wymagających fanów zegarmistrzostwa. W latach 80. ubiegłego wieku Yema nawiązała współpracę z Narodowym Centrum Studiów Kosmicznych (CNES). Owocem tej współpracy jest skonstruowanie serii Spationaute z myślą o tak wymagających klientach, jakimi są kosmonauci. Zegarki Yema brały udział w lotach kosmicznych na nadgarstkach Jeana-Loupa Chrétiena w 1982 i 1988 roku oraz Patricka Baudry'ego w 1985 roku. To nie jest ostatnie słowo marki w kwestii podboju kosmosu. Yema tworzy kolejną współpracę z CNES na cześć dziesiątego francuskiego astronauty w kosmosie. Ich owocem będzie seria Yema Spacegraf. Brzmi kosmicznie prawda? Yema to jedna z najlepszych marek tworzących swoje modele dla aktywnych osób lubiących wysoki poziom adrenaliny na co dzień. Jeśli należysz do tej grupy, zapoznaj się z wyjątkową ofertą marki Yema i wybierz model, który najlepiej spełni twoje oczekiwania.

 

Sklep z zegarkami Yema w Warszawie

Marka Yema wciąż udoskonala i rozwija swoje umiejętności oraz wprowadza coraz więcej rozwiązań do produkcji swoich nowoczesnych zegarków. Fabrykazegarkow.pl oferuje ci szeroką gamę oferty tej marki, dlatego już dziś zapoznaj się z naszą kategorią i znajdź wymarzony zegarek dla siebie.

 

Cena już od 1 023,00 zł ⌚ 112 Zegarków Yema ✔ Szybka wysyłka w 24h ✔ 100 dni na DARMOWY zwrot ✔ Oficjalny sprzedawca ✔ Sprawdź teraz! →

1-100 of 112

1-100 of 112