Meccaniche Veneziane zmienia się w Venezianico

W ramach globalnego rebrandingu, dawna marka Meccaniche Veneziane zmienia swoją nazwę na Venezianico. Nowa nazwa nawiązuje w bezpośredni sposób do Wenecji, miejsca inspiracji dla samej marki, oraz przyrostka "-ico", który w łacinie oznacza "jakość bycia".

Nowe zegarki marki Venezianico to odświeżone modele popularnych serii Nereide, Redentore i Arsenale - z odmienionym logotypem i nowymi wariantami kolorystycznymi.

rebranding venezianico

Venezianico to niezmieniona jakość automatycznych mechanizmów, opracowanych specjalnie dla włoskiej marki wraz z Seiko, oraz najwyższej jakości materiały użyte do stworzenia kopert, bransolet, pasków skórzanych czy ceramicznych bezeli w wybranych modelach.

Sprawdź już teraz dostępne modele zegarków automatycznych Venezianico w oficjalnej polskiej dystrybucji.

Zegarki Meccaniche Veneziane to gwarancja jakości i ponadczasowości na Twoim nadgarstku. Na zakup decydują się zarówno koneserzy zegarmistrzostwa, jak i entuzjaści włoskiego szyku. Ręcznie tworzone komponenty, mechanizmy od najlepszych szwajcarskich i japońskich dostawców oraz niepowtarzalny design każdego zegarka Meccaniche Veneziane to cechy, o które sprawiają, że MV jest niekwestionowanym pionierem w utrwalaniu tradycji włoskiego rzemiosła.

czytaj dalej

Zegarki Meccaniche Veneziane

Włoski styl renesansowy i szwajcarska tradycja jakości to dwa kierunki, które spotkamy w zegarkach Meccaniche Veneziane. Oferta producenta trafi do każdego miłośnika kunsztu i rzemiosła - odkryj zegarki tworzone z pasji i zamiłowania do sztuki zegarmistrzowskiej.

Meccaniche Veneziane - idea manufaktury

Włoskie rzemiosło Meccaniche Veneziane sięga do tradycji Wenecji - historycznego miasta, w którym stanął pierwszy zegar miejski w XIV wieku. Symbol ten dał inspirację stworzenia zegarka naręcznego, nawiązującego do estetyki Wenecji, z główną jej ikoną, czyli Wieżą Zegarową na placu św. Marka. Podobizna monumentu zdobi każdy model zegarka Meccaniche Veneziane. Znajdziemy ją na wygrawerowanym deklu oraz w logo marki, które zdobi także część cyferblatu. Meccaniche Veneziane czerpie nie tylko z kultury miasta, ale także jego rzemiosła. Producenci, tworząc markę, sięgnęli do historii zegarmistrzostwa w Wenecji i słynnej, powstałej w 1877 roku fabryki. Po latach działalności została zamknięta ze względu na kryzys ekonomiczny. Powstałą w 2017 roku marka Meccaniche Veneziane to przywrócenie dawnych tradycji i wzbogacenie zegarów o współczesne innowacje.

Zegarki Meccaniche Veneziane - krok w stronę technologii

Manufaktura podkreśla, że ich produkcja to koncentruje się na tworzeniu precyzyjnych produktów mechanicznych, nie wymagających systemu operacyjnego, ani ładowarki. Odejście o cyfryzacji, zastąpione zostało analogowym wskazaniem czasu, jednak w zaawansowanym wydaniu. Marka nie rezygnuje ze stosowania innowacji i technologii, szczególnie w wykorzystywanych mechanizmach. W doskonały sposób łączy tradycję z nowoczesnością, co widoczne jest głównie w designie połączonym z ciekawą funkcjonalnością.

Przywiązanie do detalu w zegarkach Meccaniche Veneziane

Każdy element zegarka Meccaniche Veneziane jest naprawdę wyjątkowy. Manufaktura przykłada ogromną wagę do produkcji, czego efektem jest nie tylko luksusowe wykończenie oraz wysokiej klasy jakość urządzeń. Świetne włoskie wzornictwo podkreślają paski vintage, produkowane ręcznie z toskańskiej skóry naturalnej Elbamatt, a także łagodne i symetryczne kształty zegarków, nawiązujące do harmonii w architekturze Wenecji. Meccaniche Veneziane czerpie także ze szwajcarskiego i japońskiego dziedzictwa zegarmistrzostwa, wykorzystując precyzyjne mechanizmy Swiss Made lub Seiko z funkcjami datownika, stop sekundy lub rezerwy chodu. Niektórzy użytkownicy mogą dodatkowo podziwiać, widoczne przez transparentny dekiel zdobienia Côtes de Genève, Perlage.

Zegarki Meccaniche Veneziane - kultowe kolekcje

Oferta Meccaniche Veneziane trafi zarówno do mężczyzn, jak i do kobiet. Liczne męskie i damskie kolekcje to zbiór zróżnicowanych modeli o ciekawej kolorystyce i konstrukcji. Prawdziwym fenomenem jest linia Meccaniche Veneziane Redentore, zainspirowana neoklasycyzmem i dziełami architekta Andrea Palladio. Te ponadczasowe modele dostępne są w wielu wariantach - męskich i damskich na skórzanych paskach lub bransoletach ze stali szlachetnej 316L. Bestsellerem w kolekcji zegarów Meccaniche Veneziane jest linia Arsenale, która czerpie z historii Weneckiego Arsenału - wizerunek dawnego kompleksu stoczni i zbrojowni widoczny jest w grawerze na deklach tych modeli. Oko użytkownika cieszą detale: dekoracyjna tarcza, ręcznie nakładane indeksy z dodatkowym podświetleniem BGW9 Swiss Superluminova.

Oficjalny sprzedawca Meccaniche Veneziane - Autoryzowany Sklep - Dystrybutor

Meccaniche Veneziane zachęca do zakupu każdego entuzjastę kunsztu i tradycji zegarmistrzowskiej. Odkryj wyjątkowe kolekcje dostępne na naszej stronie internetowej oraz w sklepie stacjonarnym. Jesteśmy autoryzowanym sprzedawcą marki Meccaniche Veneziane, co oznacza, że każdy model posiada certyfikat autentyczności, gwarancję, instrukcję oraz zapakowany jest w ręcznie wykonane, drewniane pudełko. Oferujemy najlepsze i konkurencyjne ceny zegarów Meccaniche Veneziane - nie czekaj i postaw na model od włoskiego producenta.