Facebook

ZEGARKI VOSTOK EUROPE

ZEGARKI VOSTOK EUROPE

- Od zawsze na polskim rynku swoje honorowe miejsce zajmowały zegarki produkowane w starym Związku Radzieckim. Niegdyś ich dominacja wynikała z systemu politycznego oraz socjalistycznej ekonomii. Obecnie zegarki pochodzące od naszych sąsiadów cieszą się coraz to większym zainteresowaniem i popularnością. Wzrastająca jakość produktów podnosi ich prestiż wśród stałych użytkowników i przyczynia się do poszerzenia o nowych. Dużym plusem staje się także rosnąca dostępność w sklepach zegarmistrzowskich.

 

41 zegarki Vostok Europe z dostępnością 24h ✔ Cena od 1190 zł ✔ Kurier GRATIS ✔ Autoryzowany sklep VOSTOK EUROPE ★ NAJNIŻSZA CENA ★

Na szczególną uwagę zasługuje marka zegarków Vostok-Europe, która swój debiut odniosła w 2004 roku, wprowadzając na rynek 7 różnych linii wzorniczych. Dla wielu osób nazwa tej firmy może być myląca, ze względu na istniejącą w Związku Radzieckim markę Wostok. Wspólnym i stosowanym do dziś ogniwem łączącym obie marki jest jeden z mechanizmów. Zegarki marki Vostok swą siedzibą mają w Wilnie na Litwie i produkowane są przez firmę Koliz-Vostok. Dawniej fascynacje osiągnieciami Związku Radzieckiego wykorzystywano w nazwach zegarków, co przyczyniło się do wzrastającej popularności marki. Nazwy te odnoszą się głównie do nietypowych rozwiązań technicznych, architektonicznych czy kulturalnych wykorzystywanych w nazwach poszczególnych linii wzorniczych zegarków.

Dziś wyróżniamy takie linie zegarków jak:

 

 -  Vostok Lunokhod-2, którego nazwa nawiązuje do Łunochodu 2 ( z ros. „chodzący po księżycu). Był to bezzałogowy, sterowany z Ziemi łazik przeznaczony do badań Księżyca. Dostarczony został na Księżyc za pomocą sondy kosmicznej Łuna 21.

 

 -  Vostok Europe Anchar, którego nazwa pochodzi od najszybszej, rosyjskiej łodzi podwodnej Anchar K-162. Modele tej serii charakteryzują się połączeniem wszystkich najlepszych cech poprzednich zegarków firmy Vostock. Są to pierwsze rosyjskie czasomierze z wodoszczelnością 30 ATM. Pewna partia tej serii przeszła testy podwodne, które wykonane były przez płetwonurków z armii NATO oraz archeologów z Greckiego Instytutu Podwodnej Archeologii.

 

 -  Vostok Europe Expedition, linia zegarków poświęcona słynnej wyprawie "North Pole-1" . Była to pierwsza dryfująca stacja badawcza, którą wykorzystywano do badań polarnych w obrębie bieguna północnego. Konstrukcja tych zegarków została stworzona tak by sprostać ciężkim i surowym warunkom jakie panują na biegunie północnym.

 

 -  Vostok Europe Rocket N1, seria zegarków której nazwa nawiązuje do rakiety nośnej stworzonej w celu wprowadzenia Radzieckich kosmonautów do międzynarodowego grona badaczy, mających brać udział w wyprawach na Księżyc, z późniejszym uwzględnieniem Marsa i Wenus. Miał być to kolejny etap rozwoju planu kosmicznego, który pozwoliłby na zdobywanie przez państwo radzieckie przestrzeni międzyplanetarnej.

 

 -  Vostok Gaz-14, zegarki z tej linii wzorowano na luksusowym pojeździe modelu "Limousine", następcy pierwszego modelu Czajki GAZ-13, produkowanego wyłącznie dla wysokich urzędników państwowych.

 

-  Vostok Ekranoplan, seria zegarków której nazwa pochodzi od największego pojazdu jaki kiedykolwiek zbudowano. Wykorzystuje on efekt przypowierzchniowy Sea Monster, dzięki czemu może przenosić ładunki handlowe w szybki i ekonomiczny sposób poprzez latanie tuż nad falami morskimi na poduszce powietrznej. Co powodowało redukcję oporu i zwiększało siłę nośną.

66 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący
 • ZEGAREK MĘSKI VOSTOK ENERGIA ROCKET
  VOSTOK EUROPE ENERGIA ROCKET
  3 400,00 zł
  wysyłamy w 24h
 • ZEGAREK MĘSKI VOSTOK ENERGIA ROCKET
  VOSTOK EUROPE ENERGIA
  3 312,00 zł
  wysyłamy w 24h
 • ZEGAREK MĘSKI VOSTOK ENERGIA ROCKET
  VOSTOK EUROPE ENERGIA
  3 860,00 zł
  Wysyłamy w 1-3 dni
 • ZEGAREK MĘSKI VOSTOK ENERGIA ROCKET
  VOSTOK EUROPE ENERGIA
  3 860,00 zł
  wysyłamy w 24h
 • ZEGAREK MĘSKI VOSTOK GAZ-14 LIMOUSINE
  VOSTOK EUROPE GAZ-14 LIMOUSINE
  1 089,00 zł
  wysyłamy w 24h
 • ZEGAREK MĘSKI VOSTOK N1 ROCKET
  VOSTOK EUROPE N1 ROCKET
  1 242,00 zł
  Wysyłamy w 1-3 dni
 • ZEGAREK MĘSKI VOSTOK GAZ-14 LIMOUSINE
  VOSTOK EUROPE GAZ-14 LIMOUSINE

  Cena detaliczna: 1 050,00 zł

  Nasza cena: 950,00 zł

  Wysyłamy w 1-3 dni
 • ZEGAREK MĘSKI VOSTOK EUROPE ANCHAR
  VOSTOK EUROPE Anchar Chrono
  2 277,00 zł
  wysyłamy w 24h

66 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący