Vostok Europe to marka, która powstała latem 2003 roku w momencie podpisania kontraktu między firmą Vilnius Koliz i Chystopol Watch. Efektem wspólnej pracy była pierwsza seria czasomierzy K3 - Submarine. Modele Vostok Europe charakteryzują się innowacyjnym designem i ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi. Marka bardzo szybko zyskała sympatię miłośników zegarmistrzostwa. Już rok później zaprezentowała kolekcję podczas targów Baselworld, która spotkała się z wielką aprobatą.

czytaj dalej
Filtry Zamknij
Szkiełko
Mechanizm
Rodzaj produktu
Dostępność
Dla kogo
Tarcza - kolor
Szerokość Paska
Pasek - kolor
Typ paska
Wodoszczelność
Cena [zł]
-
Szerokość koperty [mm]
-

Zegarki Vostok Europe

 1. Zegarek męski Vostok Europe Lunokhod-2 Limited Edition Zegarek męski Vostok Europe Lunokhod-2 Limited Edition
  Darmowa dostawanajpóźniej za 3 dni
  LIMITED EDITION
  -10%
  3 830,00 zł 3 447,00 zł

  Vostok Europe Lunokhod-2 Limited Edition YM86-620C504

  Ocena:
  100%
  Darmowa dostawanajpóźniej za 3 dni

Vostok Europe to litewska marka, której powstanie przypada na rok 2003 i jest wynikiem podpisania kontraktu przez dwie firmy. Modele tej marki cechuje sportowy charakter oraz ciekawy, nowoczesny design. Vostok Europe to również szeroka funkcjonalność, która zadowoli wszystkich wymagających od zegarka czegoś więcej niż tylko odmierzania czasu.

Rozwój technologii w zegarkach marki Vostok Europe

W 2005 roku model Vostok Europe został oficjalnym zegarkiem wyścigu od Murmańska do Władywostoku. Przez cztery lata firma rozwinęła swoje produkty i rozszerzyła dystrybucję tak, że można je było kupić już w 30 krajach na całym świecie. Rok 2009 to prawdziwy przełom w jej karierze. Nawiązano wówczas współpracę ze szwajcarską marką Mb-microtec produkującą tuby trytowe. Jest to specjalny system podświetlenia umieszczony na tarczy, który świeci nieprzerwanie przez około 20 lat i nie wymaga żadnych źródeł energii z zewnątrz. Kolejne lata to wielki rozwój i pasmo sukcesów. Napędzały one producentów do coraz to lepszych rozwiązań takich jak wodoszczelność licząca 300 metrów czy wprowadzenie automatycznego zaworu helowego. Innowacje te sprawiły, że Vostok Europe to jedne z najbardziej wytrzymałych zegarków na świecie. Nie dziwi więc fakt, że towarzyszyły sportowcom podczas rajdu Dakar czy mistrzostwach świata w nurkowaniu w Grecji.

Serie zegarków Vostok Europe

Nazwy kolekcji nawiązują do wielu tradycji czy wydarzeń historycznych - LUNOKHOD 2 , ANCHAR, EXPEDITION NORTH POLE – 1, EKRANOPLAN, GAZ 14 – LIMOUSINE, N1 – ROCKET, MRIYA i ALMAZ. Zegarki Vostok Europe są projektowane i ręcznie składane w Wilnie na Litwie, a każdy z nich jest numerowany limitowaną edycją.

Limitowane zegarki Vostok Europe

Na 10. urodziny marki została zaprezentowana kolekcja Mrija, w tym zegarek limitowany, zasilany mechanizmem NE88. W stosunku do poprzedniego modelu, wyposażonego w stoper i automatyczny naciąg, sprężyny są znaczące. Moduł stopera posiada tak skonstruowane koło kolumnowe, że następuje płynne wyzwalanie jego pracy, zatrzymywanie i zerowanie. Dzięki kołu kolumnowemu kolejne sekwencje pracy stopera powtarzane są nieomylnie. W odróżnieniu od mechanizmu krzywkowego nie ma potrzeby generowania siły powodującej powrót dźwigni wyzwolonej dla startu pomiaru w trakcie zerowania wskazań, co czyni użytkowanie stopera przyjemniejszym.

Rosnąca popularność zegarków Vostok Europe

Wysoka jakość materiałów, precyzja i niezawodność sprawiły, że wielu światowej sławy sportowców związało się z marką Vostok Europe na stałe. Mowa tu między innymi o strongmanie Žydrunasie Savickasie, którego sukcesy zostały wygrawerowane na deklu modelu BIG-Z. Marka posiada również dwa modele sygnowane nazwiskiem litewskiego kierowcy rajdowego Benediktasa Vanaga. Ostatnio do grona przyjaciół firmy dołączył Lazar Angelov, czyli jeden z najsłynniejszych trenerów fitness na świecie. Świadczy to o ciągłym rozwoju firmy i wprowadzaniu takich technologii, które zaspokajają największe potrzeby.