Wiele osób widzi świat zegarków jako podzielony na dwie zasadnicze kategorie – zegarki sportowe i zegarki eleganckie. Nie jest to prawda, ale trzeba przyznać, że modele nastawione przede wszystkim na elegancki wygląd stanowią bardzo dużą część kolekcji zegarków. Czy warto je wybrać?

czytaj dalej
Kategorie Zamknij
Filtry Zamknij
Marka
Szkiełko
Mechanizm
Rodzaj produktu
Dostępność
Dla kogo
Tarcza - kolor
Pasek - kolor
Typ paska
Wodoszczelność
Cena [zł]
-
Szerokość koperty [mm]
-

Zegarki Eleganckie

 1. Zegarek męski Doxa D-Chrono Zegarek męski Doxa D-Chrono
  Darmowa dostawa 24H
  Bestseller-10%
  1 950,00 zł 1 755,00 zł

  Doxa D-Chrono 165.10.101.10

  Darmowa dostawa 24H
 2. Zegarek męski Fossil Copeland Zegarek męski Fossil Copeland
  Darmowa dostawa 24H
  Bestseller-15%
  599,00 zł 509,00 zł

  Fossil Copeland FS5663

  Darmowa dostawa 24H
 3. Zegarek damski Aviator Douglas Moonflight Zegarek damski Aviator Douglas Moonflight
  Darmowa dostawa 24H
  Bestseller-10%
  1 900,00 zł 1 710,00 zł

  Aviator Moonflight V.1.33.0.255.4

  Darmowa dostawa 24H
 4. Zegarek męski Junghans max bill Automatic Bauhaus Zegarek męski Junghans max bill Automatic Bauhaus
  Darmowa dostawa 24H
  Bestseller-10%
  6 510,00 zł 5 859,00 zł

  Junghans max bill Automatic Bauhaus 027/4009.02

  Ocena:
  100%
  Darmowa dostawa 24H
 5. Zegarek męski Zeppelin Atlantic Automatic 										Zegarek męski Zeppelin Atlantic Automatic
  Darmowa dostawa 24H
  Bestseller-10%
  1 350,00 zł 1 215,00 zł

  Zeppelin Atlantic Automatic 8470-5

  Darmowa dostawa 24H
 6. Zegarek damski Guess Nova Zegarek damski Guess Nova
  Darmowa dostawa 24H
  Bestseller
  869,00 zł

  Guess Nova W1313L2

  Ocena:
  100%
  Darmowa dostawa 24H
 7. Zegarek damski Guess Supernova Zegarek damski Guess Supernova
  Darmowa dostawa 24H
  Bestseller
  669,00 zł

  Guess Supernova W1264G2

  Ocena:
  100%
  Darmowa dostawa 24H

Eleganckie zegarki stanowią dość szeroką kategorię, jeśli chodzi o podział czasomierzy na grupy. Mogą cechować je różne zdobienia, odmienne materiały użyte przy produkcji czy inne wykończenia kolorystyczne. Cechą wspólną jest natomiast fakt, że świetnie uzupełnią strój formalny czy wieczorowy.

Eleganckie zegarki męskie – wybierz świetny wygląd!

Zegarki eleganckie to jedne z najchętniej wybieranych typów modeli. Powód jest oczywiście bardzo zrozumiały – ludzie potrzebują ekskluzywnego dodatku, który uzupełni strój formalny, uroczystą kreację lub zwyczajnie podkreśli ich dystyngowany, codzienny styl. To również doskonały sposób, aby zaznaczyć własne upodobania i znawstwo w dziedzinie pięknych przedmiotów, biżuterii i skomplikowanych mechanizmów.

Jednak nie istnieje jedna grupa eleganckich zegarków, która reprezentuje wszystkie dostępne style i rozwiązania – każdy producent ma inną koncepcję tworzenia podobnych zegarków, ale wszystkie łączą nawiązania do tradycyjnych modeli, które już dawno zapisały się w historii przemysłu.

Minimalizm eleganckiego zegarka – wysmakowany balans

Do najbardziej klasycznych rozwiązań należą modele o minimalistycznym kształcie i designie, takie jak linie Orient Bambino lub Seiko Presage. Indeksy zrealizowane w formie prostych podziałek oraz cyfr rzymskich uważane są powszechnie za najbardziej odpowiadające tego typu zegarkom. Do elementów pasujących doskonale do eleganckich zegarków należą także chronografy oraz oddzielne sekundniki, umieszczane zwykle w dolnej części tarczy, co przypomina bardzo często jedne z pierwszych, nawet przedwojennych zegarków.

Odnajdź połączenie nowoczesności i tradycji w zegarkach eleganckich!

Klasyczny, elegancki design wcale nie musi oznaczać rezygnacji z nowych technologii! Doskonale pokazuje to marka japońskich zegarków Citizen, które od wielu lat słyną jako przykład doskonale zaprojektowanych, eleganckich modeli, wyposażonych w zdobycze techniki, takie jak przetwarzanie czerpanej energii słonecznej na elektryczną oraz pobieranie danych z satelity, aby regulować wskazania zegarka co do stref czasowych. Niektórzy uznają za niebywale pomocne pozyskiwanie danych z zegara atomowego, który jest obecnie najdokładniejszym źródłem informacji o czasie.

Swoboda w zegarku eleganckim? To możliwe!

Dla osób, które preferują jednak bardziej swobodne rozwiązania, liczne marki przygotowały także mniej oficjalne propozycje, które wciąż nie tracą nic ze swojej elegancji. Do takich kolekcji zaliczać się będzie seria Szturmanskie Flagship, która dzięki umieszczonym na tarczy chronografom w fantastyczny sposób nawiązuje do sportowych zegarków. Inną wspaniałą propozycją będzie Pulsar Chronograph, łączący stylistykę sportowych zegarków z chronografem z tą wyróżniającą duże modele. Taki zegarek doskonale sprawdzi się jako element wyposażenia każdego eleganckiego faceta.

Sprawdź już teraz eleganckie zegarki ze sklepu Farbrykazegarkow.pl i przekonaj się, że naprawdę warto wybrać elegancję i dobry smak! Zamów już teraz i wybierz stylowy design!