Błonie to reaktywowana w 2014 roku polska firma, nawiązująca swoimi produktami do czasomierzy popularnych nad Wisłą na przełomie lat 50. i 60. Ich uniwersalny design o eleganckim charakterze sprawia, że zegarki te nie są popularne tylko wśród starszych klientów, pamiętających pierwsze modele Błonie, ale również wśród ludzi młodych.

czytaj dalej
Kategorie Zamknij
Filtry Zamknij
Szkiełko
Mechanizm
Dostępność
Dla kogo
Tarcza - kolor
Pasek - kolor
Typ paska
Wodoszczelność
Cena [zł]
-
Szerokość koperty [mm]
-

Zegarki Błonie

Nasz sklep internetowy z zegarkami Błonie – Fabryka Zegarków jest autoryzowanym punktem sprzedaży. Wszystkie modele polskiej marki oferowane w naszym sklepie posiadają dwuletnią gwarancję dystrybutora obowiązującą na terenie całej Polski. Zegarki zapakowane są w eleganckie, ozdobne pudełka.

Błonie – zegarki o polskim charakterze

Powstanie marki Błonie datuje się na lata 50. ubiegłego wieku. W 1959 roku, na najwyższym szczeblu władzy, podjęto decyzję o rozpoczęciu produkcji własnych czasomierzy przez Polskę. W 1960 roku, podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich, swoją premierę miał pierwszy zegarek z logiem Błonie na tarczy. Początkowo, modele produkowane były z radzieckich części. Po upływie czasu marka Błonie rozrosła się na tyle, że postanowiono rozpocząć produkcję własnych mechanizmów. W ciągu dekady z polskiej fabryki zegarków w Błoniu wyszło ponad milion zegarków, a modele jak „Bałtyk” czy „Lech” po dziś dzień uchodzą za kultowe.

W latach 70., z powodu przeróżnych powodów, produkcja czasomierzy zostaje wstrzymana aż do roku 2014. Wtedy to, grupa młodych, kreatywnych i ambitnych projektantów postanowiła wznowić legendę PRL-u, tworząc modele bezpośrednio nawiązujące do swoich poprzedników bijących rekordy popularności w latach świetności marki.

Dbałość o każdy detal w ściśle limitowanych seriach

Ściśle limitowane czasomierze opatrzone logiem Błonie poddawane są trzyetapowej kontroli jakości, wzbogaconej dodatkowo o regulację precyzji chodu mechanizmu przez polskiego zegarmistrza. Każda jedna z serii upamiętnia ważne dla historii Polski wydarzenia. Zegarki z serii Dukat, będącej bezpośrednim nawiązaniem do modeli produkowanych w latach 50., wzbogacone są o biało-czerwone elementy.

Fascynujące limitacje Błonie: Smok Wawelski, Polan, Jantar i T-2077 Cyberpunk

Zegarki marki Błonie zachwycają nie tylko designem, ale także unikalnymi limitacjami. Model Błonie Smok Wawelski nawiązuje do legendy o mitycznym stworzeniu i kultowej bajce, którą zna każdy z nas, podczas gdy Polan hołduje historycznym postaciom. Jantar przypomina o bogactwie bałtyckiego bursztynu, a T-2077 Cyberpunk eksploruje futurystyczne wizje prosto z gry Cyberpunk 2077. Każdy limitowany zegarek Błonie to niepowtarzalna podróż przez historię, kulturę i fantazję.

Dla kogo zegarek Błonie?

Zegarki marki Błonie charakteryzuje uniwersalny design o eleganckim charakterze, dzięki czemu są one świetnym dodatkiem do każdego rodzaju stylizacji. Docenią je nie tylko starsze osoby, wśród których nawiązanie do starszych modeli wzbudzi sentyment, ale również młodzi ludzie, szukający zegarków w stylu retro o klasycznym i minimalistycznym wzornictwie.

Zegarki Błonie dostępne w salonie w Warszawie

W naszym sklepie oferujemy różnorodne modele zegarków marki Błonie, idealne na co dzień lub jako wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby. FabrykaZegarkow.pl zapewnia szybką i bezpieczną dostawę na terenie kraju i za granicą. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego salonu stacjonarnego w Warszawie, gdzie można obejrzeć naszą pełną ofertę.

Autoryzowany dealer zegarków Błonie

Wszystkie zegarki w naszym sklepie pochodzą od oficjalnych dystrybutorów. Oferujemy szeroki wybór modeli zegarków Błonie, dostępnych zarówno online, jak i w naszym salonie stacjonarnym. Szybka wysyłka zapewniona!