Szwajcarskie zegarki Aviator to znakomite zegarki, które stylistycznie stanowią wyraz fascynacji aeronautyką, będąc jednocześnie precyzyjnymi miernikami czasu. Myślą przewodnią założycieli było stworzenie linii zegarków, które nie tylko sprawdzą w przestworzach, ale także spodobają się każdej osobie, zafascynowanej awiacją.
Począwszy od momentu powstania – roku 2000 – wszystkie kolekcje Aviator'a są wytwarzane w celu zapewnienia bezbłędnych czasomierzy dla przedstawicieli najtrudniejszych zawodów – wojskowych, pilotów, ratowników – dzięki czemu firma zyskała sobie uznanie na wszystkich kontynentach. Od 2008 roku, Aviator został oficjalnym partnerem zespołu akrobatycznego „Swift”, którego piloci latają na legendarnych już, aczkolwiek nadal doskonałych MiG-ach 29. Rok 2011 okazał się przełomowy dla Aviator'a. Wtedy właśnie przeniesiono produkcję do miejscowości Porrentruy, mieszczącej się w szwajcarskim kantonie Jura, znanym ze znakomitych wyrobów zegarmistrzowskich. Dzięki temu zabiegowi, czasomierze zyskały doskonałe mechanizmy, a same gotowe modele muszą przejść szereg testów, żeby móc zostać wypuszczonymi na rynek jako pełnoprawne „Swiss Made”.
Jak już było wspomniane, zegarki Aviator cechują się świetną pracą mechanizmów oraz wpadającym w oko wykończeniem detali. Jeszcze na etapie projektowym firma ochoczo korzysta z sugestii zawodowych pilotów, jak ma wyglądać czasomierz, a także, w jaki sposób zwiększyć jego funkcjonalność i przydatność w lotnictwie. Przy tym na dwie cechy szczególnie zwraca się uwagę – by zegarek był zarówno czytelny, jak i przejrzysty, a aby uzyskać jak najlepszy efekt, stosuje się w każdym czasomierzu dwa ulepszenia. Pierwszy stanowi pokrycie elementów cyferblatu warstwą luminescencyjną SuperLuminova, dzięki czemu można odczytać godzinę w nawet najgorszych warunkach, natomiast drugi to użycie podwójnego antyrefleksu na szafirowym szkiełku.
Spośród rozlicznych kolekcji, które z pewnością zadowolą każdą osobę, należy zwrócić uwagę na dwie, czyli Airacobra oraz MIG. Pierwsza z nich powstała jako hołd dla wszystkich lotników, którzy walczyli w czasie II wojny światowej, natomiast druga ma stanowić uzupełnienie ekwipunku pilotów służących na zaawansowanych technologicznie samolotach bojowych. Egzemplarze kwarcowe oraz wybrane automatyczne posiadają wygrawerowany w formie trójwymiarowej fliger wojskowy, widoczny od strony dekla. Większość kolekcji ma ustaloną wodoodporność w klasie 100 m, co zapewnia ich bezawaryjne działanie nawet w przypadku przebywania w wodzie z czasomierzem na ręku.