Wyjątkowość niemieckich zegarków przeszła już do legendy – podobnie jak twierdzenia o dokładności i precyzji samych Niemców. W jednym i drugim jest bardzo dużo prawdy, co świetnie widać po zegarkach Carl von Zeyten.

czytaj dalej
Filtry Zamknij
Szkiełko
Dostępność
Dla kogo
Tarcza - kolor
Szerokość Paska
Pasek - kolor
Typ paska
Wodoszczelność
Cena [zł]
-
Szerokość koperty [mm]
-

Zegarki Carl von Zeyten

Jeśli poszukujesz zegarka, który w doskonały sposób podkreśli Twój indywidualny styl i sprawi, że będziesz wyglądać niezwykle, a jednocześnie stanie się świetnym początkiem Twojej kolekcji, nie czekaj, ale zamów go już teraz! Zapewnisz sobie wysokiej klasy dodatek, będący wyjątkowo prestiżowym przedmiotem, powodującym zazdrość u każdego, kto go zobaczy, a jednocześnie niezwykle precyzyjnym narzędziem do mierzenia czasu. Wybierz go już dziś i przekonaj się, jak uzupełni Twój niepowtarzalny styl!

Powstanie marki zegarków Carl von Zeyten

Zegarki Carl von Zeyten powstały w Niemczech, w Schwarzwaldzie, w latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Tamtejszy zegarmistrz, Carl von Zeyten zdecydował, że chce wprowadzić na rynek modele o najwyższej możliwej jakości, która przyćmi wszelkie inne marki. Dzięki swojej wytrwałości i zaangażowaniu udało mu się stworzyć wysokiej klasy modele, które wzbudziły ogromne zainteresowanie w jego kraju. Jednak było mu mało – zdecydował, że aby uczynić swoje zegarki jeszcze lepszymi, musi przekonać się, jak wykonuje się podobne przedmioty za granicą. Odbył więc liczne podróże po warsztatach zegarmistrzowskich i manufakturach w Szwajcarii i Anglii i do domu przywiózł liczne przemyślenia – między innymi te dotyczące stosowania różnych materiałów do różnych elementów mechanizmów zegarka. Pozwoliło mu to zmodernizować proces produkcji, dzięki czemu jego zegarki stały się dużo bardziej precyzyjne.

Jakie są dzisiaj męskie zegarki Carl von Zeyten?

Męskie zegarki Carl von Zeyten pojawiły się na rynku po długiej nieobecności, ale wciąż doskonale realizują założenia swojego twórcy. Dzięki wykorzystywaniu mechanizmów najwyższej jakości, produkowanych przez światowej sławy producentów, jak ETA czy Miyota, mogą poszczycić się wyjątkową dokładnością, natomiast wszelkie komplikacje mechanizmów nadają zegarkowi jeszcze większej dokładności oraz prestiżu. Wystarczy spojrzeć na nie w różnych seriach marki Carl von Zeyten – chronografy, wskaźniki fazy księżyca, dnia i nocy czy wskaźniki rezerwy chodu doskonale komponują się z unikalnym wyglądem zegarka. Producent zadbał, aby estetyka tych modeli idealnie łączyła się z założeniami dotyczącymi mechanizmów – mają być profesjonalnie wykonane. Dzięki stosowaniu techniki skeleton, polegającej na odkryciu całego mechanizmu przed użytkownikiem, nabierają niesamowitego stylu, zaś okienka open heart, odkrywające balans, nadają mu szlachetnego, eleganckiego sznytu. Tym bardziej, gdy balansy podtrzymuje zdobiony, grawerowany mostek. W przypadku niektórych kolekcji producent umieścił nawet po dwa balanse w mechanizmie i do czterdziestu kamieni łożyskujących, co gwarantuje wyjątkową dokładność oraz to, że zegarek będzie bardzo zauważalny.

Jaki niemiecki zegarek Carl von Zeyten wybrać?

Spośród szeregu kolekcji zegarków Carl von Zeyten warto zwrócić uwagę przede wszystkim na kolekcje posiadające po dwa balansy, które polepszają znacznie wizualną stronę zegarka. Do nich należy między innymi kolekcja Carl von Zeyten Black Forest, inspirowaną lasami Schwarzwaldu, która posiada mostki o niezwykłym grawerze oraz wahnik, zdobiony pasami genewskimi. Okienka open heart pozwalają zajrzeć do środka mechanizmu, a tarcza numeryczna, umieszczona ponad okienkami sprawia, że zegarek wygląda ekstrawagancko i nietuzinkowo. Jest to fantastyczna propozycja dla miłośników niezwykłego wyglądu oraz kolekcjonerów, którzy chcą mieć w swoich zbiorach naprawdę niecodzienny model, powodujący zachwyt każdego, kto na niego spojrzy.