Venezianico to synonim włoskiego kunsztu i jakości, które zamknięto w zegarku. Marka powstała zaledwie w 2017 roku, a już posiada rzeszę stałych odbiorców, którzy cenią ją za niebanalne projekty, materiały najwyższej jakości oraz precyzje wykonania. Każdy element, począwszy od pudełka, kończąc na pasku, powstaje w sposób przemyślany i stanowi efekt całego procesu twórczego.

czytaj dalej
Filtry Zamknij
Dostępność
Dla kogo
Tarcza - kolor
Dla kogo
Pasek - kolor
Typ paska
Wodoszczelność
Cena [zł]
-
Szerokość koperty [mm]
-

Zegarki Venezianico

Venezianico powstała z inicjatywy Alberto oraz Alessandro Morelli. Głównym celem marki było stworzenie zegarków automatycznych, których działanie opierałoby się na specjalnych mechanicznych rotorach. Firma Venezianico czerpie inspirację z Wenecji - jej dziedzictwa, wartości, kultury sztuki, jak i architektury. Sama marka, jak i jej każda kolekcja jest hołdem złożonym Wenecji i jej mieszkańcom. Innowacyjne podejście skorelowane z tradycją powodują, że zegarki z logiem Venezianico ucieleśniają dziedzictwo i ducha tego niezwykłego miasta.

Zegarki Venezianico - inspiracja prosto z Wenecji

Każdy element przedsiębiorstwa, w tym nazwa marki, nierozerwalnie łączy się z Wenecją. Venezianico to zbitek frazeologiczny przymiotnika “veneziano”, który w dosłownym tłumaczeniu znaczy „wenecki” oraz przyrostka “-ico”, który oznacza sposób bycia. Venezianico jest synonimem sposobu życia, który wykracza poza mury miasta i obejmuje jednocześnie wartości oraz dziedzictwo, które są dla niej nieodzowną inspiracją. Logo marki przybrało kształt idealnie symetrycznego krzyża, który nawiązuje do wieży zegarowej znajdującej się po północnej stronie Placu świętego Marka. Architektura Wenecji w tym fundamenty wielowiekowych budynków oraz użyte materiały stały się pretekstem do stworzenia poszczególnych zegarków. Kamień Istra odwzorowuje wytrzymałość i odporność, a połączenia szarego kamienia ze złotem nawiązują do silnego, wysublimowanego charakteru i gustu Wenecjan. Niebanalne i nieszablonowe połączenia kolorystyczne są urzeczywistnieniem emocji i wartości projektantów i mieszkańców tej niezwykłej metropolii.

Globalna ekspansja zegarków Venezianico

Marka Venezianico, jak i sami Wenecjanie wykazują niezwykłą otwartość i ciekawość świata oraz nowych kultur. Chętnie przekraczają granice, nie oceniają, są również wyzbyci uprzedzeń. Dlatego też Venezianico postawiła na rozwój globalny i dotarła do takich państw jak Szwajcaria, Japonia czy Chiny, które są najważniejszymi punktami na mapie zegarmistrzowskiej.

Venezianico w stronę zrównoważonej produkcji

W dobie konsumpcjonizmu marka Venezianico wsłuchuje się uważnie w głosy swoich klientów, jak i natury. Misją marki jest wdrażanie zrównoważonych rozwiązań, które przyczynią się do zmniejszenia eksploatacji planety. Dlatego wszystkie zegarki działają na podstawie mechanizmu automatycznego, który zasilany jest wyłącznie ruchem nadgarstka, Wyklucza to zużycie baterii kwarcowych, które zawierają szkodliwe substancje oraz metale ciężkie. Eleganckie, białe pudełka, w które pakowane są produkty marki, pochodzą w 95% z recyklingu, ponadto wykorzystany w nich papier jest niezwykle lekki, znacząco zmniejsza to ślad węglowy. Marka Venezianico wytycza szlak i pokazuje, że można tworzyć piękne rzeczy i równocześnie dbać o środowisko naturalne.

Zegarki Venezianico dostępne w sklepie stacjonarnym w Warszawie

Venezianico to niepodważalny synonim kunsztu i jakości. Nie czekaj, aż ktoś Cię ubiegnie i wybierz swój wymarzony model tej marki. Jeszcze dziś odwiedź nasz sklep lub stronę internetową Fabrykazegarków.pl i sprawdź zegarki Venezianico.

Oryginalne zegarki Venezianico w najlepszych cenach

Sklep Fabryka Zegarków jest autoryzowanym sprzedawcą marki Venezianico. Odwiedź nasz sklep stacjonarny lub internetowy, w którym wybierzesz model dostosowany do twoich indywidualnych potrzeb.