Venezianico Nereide Tungsteno - tradycja i nowoczesność

Venezianico

Venezianico Nereide Tungsteno - tradycja i nowoczesność

Iwo Białek

Iwo doszczętnie prześwietli każdy zaawansowany model zegarka - przetestuje każdą funkcję i nie będzie miał litości, sprawdzając ich wytrzymałość. Sportwatche to jego słabość - w końcu to fan sportów ekstremalnych. W spokojniejszych chwilach gra na swojej ulubionej konsoli.

23 czerwca 2022

Włoska marka Venezianico powstała zaledwie w 2017 roku, a już zdobyła uznanie zarówno klientów, jak i środowiska branżowego. Inspiracją, z której garściami czerpią projektanci, jest Wenecja. A dokładniej wszystko, co jej bezpośrednio i pośrednio dotyczy. Najnowszym modelem, jaki się pojawił na rynku jest Venezianico Nereide Tungsteno.

 

zegarek meski nereide tungsteno marki venezianico automatyczny na bransolecie

 

Venezianico Nereide Tungsteno - wytrzymałość i trwałość

Venezianico to wyjątkowa marka, która nieustanie doskonali swoje produkty, dążąc do osiągnięcia perfekcji. Każdy kolejny projekt to przejaw tych aspiracji. Unikatowym zegarkiem w ich portfolio jest Venezianico Nereide Tungsteno. Projektanci postanowili stworzyć model odporny zarówno na niskie, jak i wysokie temperatury oraz korozje. Dlatego wzbogacili konstrukcje bezela o wolfram, który cechuje się niezwykłą wytrzymałością. Dzięki takiemu zabiegowi powierzchnia bezelu nawet po latach użytkowania będzie miała niezmieniony wygląd!

 

branosleta canoca nereide tungsteno

 

Venezianico Nereide Tungsteno - zegarek o pięknym wnętrzu

Zegarek Venezianico Nereide Tungsteno zachowuje balans pomiędzy niewątpliwym pięknem zewnętrznym, jak i bogatym środkiem. Wewnątrz koperty został osadzony szwajcarski, niezwykle precyzyjny mechanizm automatyczny kaliber Selita SW200-1. Wyposażono go w 26 łożyskujących kamieni, a swoją dokładność zawdzięcza 28 800 wibracjom na godzinę. Rezerwa chodu w tym modelu to 41 godzin. Venezianico Nereide Tungsteno wyposażono również w funkcję stop sekundy oraz manualne nakręcanie dwukierunkowe, jak i datownik.

 

venezianico nereide tungsteno mechanizm automatyczny selita sw200-1

 

Zegarek Nereide Tungsteno - ponadczasowy nurek

Ponadczasowy, elegancki, ale równie nowoczesny. Taki właśnie jest zegarek Venezianico Nereide Tungsteno. Kopertę i bransoletę pokryto srebrnym kolorem, który ładnie wydobywa niebieski odcień tarczy, którą ozdobiono szlifem słonecznym. Venezianico dba o każdy najmniejszy szczegół, dlatego w swoich zegarkach wykorzystuje odporne na zarysowania szkło szafirowe. Wskazówki oraz indeksy liniowe pokryto BGW9 Super-LumiNova®. Jest to specjalny pigment luminescencyjny, który w świetle dziennym ma białą, a w świetle nocnym niebiesko-zieloną barwę. Wodoszczelność ustalono na poziomie 20 ATM, co czyni go zegarkiem godnym niejednego nurka!

 

zegarek meski venezianico nereide tungsteno super luminova

 

Venezianico - synonim włoskiego kunsztu

Venezianico to marka, która powstała z szacunku do tradycji i spuścizny kulturowej Wenecji. Seria Nereide nawiązuje do łodzi podwodnej Nereide - zaprojektowanej przez inżyniera Curio Bernardisa w najsłynniejszym na świecie Arsenale Weneckim w 1913 roku. Zegarki Venezianico Nereide ucieleśniają męskość, trwałość i niezawodność! Marka Venezianico dba nie tylko o rozwój własny, ale i o środowisko. Misją i założeniem marki jest wdrażanie zrównoważonych rozwiązań. Dlatego produkują tylko zegarki działające na podstawie mechanizmów automatycznych. Dzięki temu wykluczają zużycie baterii. Ponadto ich produkty pakowane są w eleganckie białe pudełka, które pochodzą w 95% z recyklingu. Działania marki stanowią balans między tworzeniem czegoś pięknego a troską o planetę i otoczenie!


Iwo Białek

Iwo doszczętnie prześwietli każdy zaawansowany model zegarka - przetestuje każdą funkcję i nie będzie miał litości, sprawdzając ich wytrzymałość. Sportwatche to jego słabość - w końcu to fan sportów ekstremalnych. W spokojniejszych chwilach gra na swojej ulubionej konsoli.

Inne wpisy tego autora

Ingersoll

Zegarki Ingersoll, czyli amerykański biznes z historią

Marka Ingersoll godnie reprezentuje Stany Zjednoczone w świecie zegarmistrzostwa. Poznaj wyjątkowe zegarki Ingersoll inspirowane światem amerykańskiej kultury, historię firmy oraz jej podejście do pracy.
Czytaj dalej

Luminox

Wojskowy trening z ambasadorami Luminox

Poznaj ambasadorów marki Luminox i wkrocz do świata militariów i prawdziwych solidnych zegarków!
Czytaj dalej

Ciga Design

Ciga Design. Jak Chińska firma pokonuje szwajcarskie zegarki

Ciga Design to nowa marka, które swoje korzenie ma w Azji. Od samego początku tworzy ona nowoczesne i pełne nowinek zegarki. Zegarki Ciga Design zostały nawet docenione na świecie, ponieważ dostała ona nagrodę Grand Prix!
Czytaj dalej

Rozmaitości

Przegląd zegarków dla pilotów. Iron Annie, Zeppelin i Fortis

Dowiedz się, czym charakteryzują się zegarki lotnicze i poznaj najciekawsze marki, które je tworzą. Zapraszamy na przegląd modeli dla pilotów!
Czytaj dalej

Oris

Oris – mechaniczne zegarki prosto z alpejskich gór

Zegarki Oris to połączenie piękna, precyzji, tradycji i elegancji. Czym wyróżniają się od innych? Czy warto mieć Orisa w swojej kolekcji?
Czytaj dalej

Traser

Naval nowym ambasadorem marki Traser!

Traser ogłosiła niedawno nowego ambasadora zegarków taktyczny w Polsce. Został nim Naval - inspiracja nie tylko dla żołnierzy, ale również cywilów!
Czytaj dalej
Pokaż wszystkie