Victorinox – na straży bezpieczeństwa

Victorinox

Victorinox – na straży bezpieczeństwa

Iwo Białek

Iwo doszczętnie prześwietli każdy zaawansowany model zegarka - przetestuje każdą funkcję i nie będzie miał litości, sprawdzając ich wytrzymałość. Sportwatche to jego słabość - w końcu to fan sportów ekstremalnych. W spokojniejszych chwilach gra na swojej ulubionej konsoli.

13 stycznia 2023

Co łączy markę Victorinox i Straż Pożarną? Obie są godne zaufania. Victorinox to ucieleśnienie szwajcarskiej jakości, precyzji, a wręcz doskonałości. Produkty tego brandu są trwałe, jak i niezawodne. Podobnie jet ze Strażą Pożarną, w prestiżowym rankingu najbardziej poważanych zawodów w roku 2022, ponad 80% respondentów opowiedziała się właśnie za strażakami. Dzięki czemu zawód ten wskoczył na pierwsze miejsce na podium. Nic więc dziwnego, że te dwa solidne podmioty, są ze sobą tak ściśle związane. Poznaj historie tej niezwykłej współpracy.

 

Zegarki Victorinox na straży bezpieczeństwa

Dlaczego zawód strażaka jest tak poważany wśród społeczeństwa? Po pierwsze z szacunku, po drugie z podziwu. Strażacy to grupa zawodowa, której praca jest również powołaniem. Ci niezwykli herosi codziennie narażają swoje życie i zdrowie, by ratować innych. To bohaterowie, którzy każdego dnia mierzą się z własnym strachem w imię dobra ogółu.

 
Victorinox i strażacy
 

Istnieją miejsca, w których ryzyko wywołania pożaru jest znacząco wyższe. Jednym z nich jest zakład produkcyjny marki Victorinox. Codzienna praca z gorącą stalą powoduje, że pożar jest realnym zagrożeniem. Dlatego też firma Victorinox stworzyła własną brygadę straży pożarnej, która nie tylko stoi na straży bezpieczeństwa zakładu, ale i całej doliny. Wśród członków brygady znajduje się sam prezes Victorinox. Świadczy to o niezwykłym oddaniu i zaangażowaniu. Troska o bezpieczeństwo stała się nieodzownym elementem działalności Victorinox.

 
Zegarki Victorinox

Victorinox niezawodny w ekstremalnych sytuacjach

Zawód strażaka wiąże się z podejmowaniem codziennego ryzyka. Dlatego sprzęt, którym dysponują, musi być najwyższej jakości. Victorinox wspiera strażaków również w tej materii. Owocem współpracy był „Rescue Tool”. Pierwowzorem był nóż oficerski. Wprowadzono kilka ulepszeń, tak by w 100% odpowiadał potrzebom straży pożarnej. Wyposażono go między innymi w piłę do szkła nietłukącego, nóż do pasów, przyrząd do wybijania szyb, rozwierak czy też śrubokręt. Obecnie ten niezwykły scyzoryk jest na wyposażeniu wielu brygad strażackich na całym świecie.

 
zegarek męski Victorinox I.N.O.X. 241682

Drugim owocem ścisłej współpracy był zegarek. Nie byle jaki tylko I.N.O.X. Edycja dedykowana strażakom odniosła spektakularny sukces. Została całkowicie wyprzedana w ciągu kilku dni. Dlaczego akurat zegarek stał się symbolem partnerstwa Victorinox ze strażą pożarną? Gdyż „Czas jest wrogiem strażaków. Wszystko, co pozwala go ujarzmić, staje się ich przyjacielem”. To słowa Daniela Betscharta – przedstawiciela straży pożarnej

 
zegarek Victorinox I.N.O.X. 241682
 

Victorinox I.N.O.X niezłomny kompan strażaków

Zegarki I.N.O.X. stały się symbolem wytrzymałości i niezłomności. Poddawane są licznym testom. Wszystko po to, by zyskać pewność, że nie zawiodą w trudnych sytuacjach. Zegarki I.N.O.X. miały być równie niezłomne i solidne co słynny nóż oficerski. Dlatego w 2014 roku z okazji 130. jubileuszu, podjęto decyzje o stworzeniu tego innowacyjnego zegarka. Prace nad nim trwały ponad 4 lata, w tym czasie zniszczono 421 modeli. Zegarki Victorinox I.N.O.X. były zrzucane z wysokości 10 metrów, rozjeżdżane przez ważący 64 tony czołg, odbyły również przejażdżkę na torze bobslejowym, by zyskać pewność, że są odporne na wibracje. Nie tylko koperta jest niezłomna, tę cechę posiada również pasek. Który został wykorzystany do przyczepienia ratownika górskiego do helikoptera. Następnie oboje odbyli lot nad kilkoma lodowcami.

 
Victorinox I.N.O.X
 

Jeden model zegarka I.N.O.X. jest szczególnie ceniony przez strażaków. Mowa oczywiście o I.N.O.X. Carbon, który jest odporny na działanie wysokich, a wręcz ekstremalnych temperatur, sięgających 1260°C. Koperta z włókna węglowego odbyła testy w przestrzeni kosmicznej. I.N.O.X. Carbon cechuje się również wysoką odpornością na zadrapania. Zegarek ten wykazuje również wysoką wodoszczelność, którą ustalono na poziomie 20 barów. Co jeszcze niezwykłego skrywa ten model? Wskazówki i indeksy pokryto specjalnym materiałem Super-LumiNova®, który gwarantuje dziesięć razy większą jasność w porównaniu z podświetleniem luminescencyjnym

 
Victorinox I.N.O.X. Carbon
 

Victorinox – niezłomne zegarki dla niezłomnych ludzi

Strażacy to wyselekcjonowana grupa ludzi, których cechuje odwaga, niezłomność i wytrzymałość. Te cechy przynależą również do zegarków I.N.O.X. marki Victorinox. Jeśli poszukujesz urządzenia wielofunkcyjnego, trwałego, które Cię nie zawiedzie, postaw właśnie na I.N.O.X! Mordercze testy, którym były poddawane, dają gwarancję, że żadne, nawet najtrudniejsze warunki nie są im straszne. Idź za przykładem strażaków, postaw na Victorinox!


Iwo Białek

Iwo doszczętnie prześwietli każdy zaawansowany model zegarka - przetestuje każdą funkcję i nie będzie miał litości, sprawdzając ich wytrzymałość. Sportwatche to jego słabość - w końcu to fan sportów ekstremalnych. W spokojniejszych chwilach gra na swojej ulubionej konsoli.

Inne wpisy tego autora

Bulova

Autorski mechanizm Bulova UHF - Ultra High Frequency

Marzysz o najlepszej precyzji zegarków? Poznaj autorskie mechanizmy Bulova UHF z zaawansowaną technologią Ultra High Frequency. Sprawdź, w czym tkwi ich fenomen!
Czytaj dalej

Seiko

Japońskie nowości tej zimy. Nowe propozycje od Seiko

Marka Seiko rozgrzewa nowościami. Wśród nich ciekawe rozwiązania, współprace i nawiązania do japońskiej kultury i sztuki. Odkryj razem nami najnowsze zegarki z logiem seiko!
Czytaj dalej

Orient Star

Eksploruj kosmos wraz z marką Orient Star

Wśród nowości pojawiających się na zegarkowym rynku, warto pochylić się w stronę marki Orient Star. Projektanci zainspirowali się kosmosem i w ten sposób powstał nieziemsko piękny zegarek. Zadbano również o jego wnętrze i sięgnięto po zastrzeżoną technologie Epson! Zaciekawieni?
Czytaj dalej

Newsy

Aktualizacja Wear OS 3.0 do smartwatchy GEN6

Z tego artykułu dowiesz się, jakie zmiany wprowadza aktualizacja Wear OS 3.0 i dla których smartwatchy jest przeznaczona.
Czytaj dalej

Rozmaitości

Zegarki typu Super Compressor – niezawodne divery vintage

Zegarki typu Super Compressor - niezawodne zegarki nurkowe diver w stylu vintage! Jak wyglądają? Czym się wyróżniają? Odkryj historię opatentowanych kopert Super Compressor od firmy EPSA!
Czytaj dalej

Poradniki

Smartwatch jako prezent świąteczny

Przygotowany specjalnie dla Ciebie przegląd pomoże w wyborze smartwatcha jako prezentu świątecznego. Zobacz, na jakie modele i akcesoria warto zwrócić uwagę.
Czytaj dalej
Pokaż wszystkie