Victorinox – na straży bezpieczeństwa

Victorinox

Victorinox – na straży bezpieczeństwa

Iwo Białek

Iwo doszczętnie prześwietli każdy zaawansowany model zegarka - przetestuje każdą funkcję i nie będzie miał litości, sprawdzając ich wytrzymałość. Sportwatche to jego słabość - w końcu to fan sportów ekstremalnych. W spokojniejszych chwilach gra na swojej ulubionej konsoli.

13 stycznia 2023

Co łączy markę Victorinox i Straż Pożarną? Obie są godne zaufania. Victorinox to ucieleśnienie szwajcarskiej jakości, precyzji, a wręcz doskonałości. Produkty tego brandu są trwałe, jak i niezawodne. Podobnie jet ze Strażą Pożarną, w prestiżowym rankingu najbardziej poważanych zawodów w roku 2022, ponad 80% respondentów opowiedziała się właśnie za strażakami. Dzięki czemu zawód ten wskoczył na pierwsze miejsce na podium. Nic więc dziwnego, że te dwa solidne podmioty, są ze sobą tak ściśle związane. Poznaj historie tej niezwykłej współpracy.

 

Zegarki Victorinox na straży bezpieczeństwa

Dlaczego zawód strażaka jest tak poważany wśród społeczeństwa? Po pierwsze z szacunku, po drugie z podziwu. Strażacy to grupa zawodowa, której praca jest również powołaniem. Ci niezwykli herosi codziennie narażają swoje życie i zdrowie, by ratować innych. To bohaterowie, którzy każdego dnia mierzą się z własnym strachem w imię dobra ogółu.

 
Victorinox i strażacy
 

Istnieją miejsca, w których ryzyko wywołania pożaru jest znacząco wyższe. Jednym z nich jest zakład produkcyjny marki Victorinox. Codzienna praca z gorącą stalą powoduje, że pożar jest realnym zagrożeniem. Dlatego też firma Victorinox stworzyła własną brygadę straży pożarnej, która nie tylko stoi na straży bezpieczeństwa zakładu, ale i całej doliny. Wśród członków brygady znajduje się sam prezes Victorinox. Świadczy to o niezwykłym oddaniu i zaangażowaniu. Troska o bezpieczeństwo stała się nieodzownym elementem działalności Victorinox.

 
Zegarki Victorinox produkcja w fabryce

Victorinox niezawodny w ekstremalnych sytuacjach

Zawód strażaka wiąże się z podejmowaniem codziennego ryzyka. Dlatego sprzęt, którym dysponują, musi być najwyższej jakości. Victorinox wspiera strażaków również w tej materii. Owocem współpracy był „Rescue Tool”. Pierwowzorem był nóż oficerski. Wprowadzono kilka ulepszeń, tak by w 100% odpowiadał potrzebom straży pożarnej. Wyposażono go między innymi w piłę do szkła nietłukącego, nóż do pasów, przyrząd do wybijania szyb, rozwierak czy też śrubokręt. Obecnie ten niezwykły scyzoryk jest na wyposażeniu wielu brygad strażackich na całym świecie.

 
zegarek męski Victorinox I.N.O.X. 241682

Drugim owocem ścisłej współpracy był zegarek. Nie byle jaki tylko I.N.O.X. Edycja dedykowana strażakom odniosła spektakularny sukces. Została całkowicie wyprzedana w ciągu kilku dni. Dlaczego akurat zegarek stał się symbolem partnerstwa Victorinox ze strażą pożarną? Gdyż „Czas jest wrogiem strażaków. Wszystko, co pozwala go ujarzmić, staje się ich przyjacielem”. To słowa Daniela Betscharta – przedstawiciela straży pożarnej

 
zegarek Victorinox I.N.O.X. 241682
 

Victorinox I.N.O.X niezłomny kompan strażaków

Zegarki Victorinox I.N.O.X. stały się symbolem wytrzymałości i niezłomności. Poddawane są licznym testom. Wszystko po to, by zyskać pewność, że nie zawiodą w trudnych sytuacjach. Zegarki I.N.O.X. miały być równie niezłomne i solidne co słynny nóż oficerski. Dlatego w 2014 roku z okazji 130. jubileuszu, podjęto decyzje o stworzeniu tego innowacyjnego zegarka. Prace nad nim trwały ponad 4 lata, w tym czasie zniszczono 421 modeli. Zegarki Victorinox I.N.O.X. były zrzucane z wysokości 10 metrów, rozjeżdżane przez ważący 64 tony czołg, odbyły również przejażdżkę na torze bobslejowym, by zyskać pewność, że są odporne na wibracje. Nie tylko koperta jest niezłomna, tę cechę posiada również pasek. Który został wykorzystany do przyczepienia ratownika górskiego do helikoptera. Następnie oboje odbyli lot nad kilkoma lodowcami.

 
Victorinox I.N.O.X
 

Jeden model zegarka I.N.O.X. jest szczególnie ceniony przez strażaków. Mowa oczywiście o I.N.O.X. Carbon, który jest odporny na działanie wysokich, a wręcz ekstremalnych temperatur, sięgających 1260°C. Koperta z włókna węglowego odbyła testy w przestrzeni kosmicznej. I.N.O.X. Carbon cechuje się również wysoką odpornością na zadrapania. Zegarek ten wykazuje również wysoką wodoszczelność, którą ustalono na poziomie 20 barów. Co jeszcze niezwykłego skrywa ten model? Wskazówki i indeksy pokryto specjalnym materiałem Super-LumiNova®, który gwarantuje dziesięć razy większą jasność w porównaniu z podświetleniem luminescencyjnym.

 
Victorinox I.N.O.X. Carbon
 

Victorinox – niezłomne zegarki dla niezłomnych ludzi

Strażacy to wyselekcjonowana grupa ludzi, których cechuje odwaga, niezłomność i wytrzymałość. Te cechy przynależą również do zegarków I.N.O.X. marki Victorinox. Jeśli poszukujesz urządzenia wielofunkcyjnego, trwałego, które Cię nie zawiedzie, postaw właśnie na I.N.O.X! Mordercze testy, którym były poddawane, dają gwarancję, że żadne, nawet najtrudniejsze warunki nie są im straszne. Idź za przykładem strażaków, postaw na Victorinox!


Iwo Białek

Iwo doszczętnie prześwietli każdy zaawansowany model zegarka - przetestuje każdą funkcję i nie będzie miał litości, sprawdzając ich wytrzymałość. Sportwatche to jego słabość - w końcu to fan sportów ekstremalnych. W spokojniejszych chwilach gra na swojej ulubionej konsoli.

Inne wpisy tego autora

Casio Vintage

Icons of Our Time. Ikoniczna kolekcja Casio Vintage i jej historia

Poznaj historię legendarnej kolekcji Casio Vintage, od pionierskich modeli z lat 70., przez kultowe zegarki z kalkulatorem, aż po współczesne serie Premium Vintage. Odkryj, jak Casio stało się symbolem innowacyjności, funkcjonalności i ponadczasowego designu, zdobywając serca kolejnych pokoleń.
Czytaj dalej

Rozmaitości

Który zegarek elektroniczny jest najlepszy? Porównanie najpopularniejszych marek

Pierwszy Zegarek elektroniczny powstał w 1972 roku. Obecne modele są najlepszym dowodem na niesamowity rozwój myśli technologicznej na przestrzeni lat. Przekonaj się, jak niezwykle interesującą jest historia zegarków elektronicznych, poznaj najlepsze marki specjalizujące się w ich produkcji.
Czytaj dalej

Suunto

Suunto zaprasza do świata nowości: Vertical Solar Steel zasilany słońcem

Poznaj Suunto Vertical Solar Steel: innowacyjny smartwatch zasilany słońcem, zaprojektowany dla entuzjastów outdooru. Łączy wytrzymałość, zaawansowane funkcje monitorowania zdrowia i niezrównaną żywotność baterii. Odkryj nowość, która zmienia zasady gry w świecie smartwatchy.
Czytaj dalej

Poradniki

Zegarki wodoodporne na każdą kieszeń

Zakup zegarka wodoodpornego często łączy się z nie lada wyzwaniem i wielogodzinnym pochłanianiem informacji na ich temat.
Czytaj dalej

Poradniki

Kolekcjonowanie zegarków. Poradnik dla osób rozpoczynających przygodę z zegarkami

Zegarki można kolekcjonować dla przyjemności jako hobby czy też pasje albo jako dobrą lokatę kapitału. Jeśli zastanwaisz się jak zacząć i czym się kierować przy wyborze zegarków do kolekcji, spieszymy z pomocą i radą.
Czytaj dalej

Garmin

Wybieramy najlepsze zegarki Garmin

Jesteś osobą, która lubi aktywnie spędzać czas? Jazda na rowerze, pływanie bądź bieganie to Twój sposób na życie? Znajdź coś dla siebie w ofercie amerykańskiej marki Garmin – producenta idealnych zegarków dla sportowców!
Czytaj dalej
Pokaż wszystkie