Wyprawa na biegun południowy z marką Yema

Yema

Wyprawa na biegun południowy z marką Yema

Iwo Białek

Iwo doszczętnie prześwietli każdy zaawansowany model zegarka - przetestuje każdą funkcję i nie będzie miał litości, sprawdzając ich wytrzymałość. Sportwatche to jego słabość - w końcu to fan sportów ekstremalnych. W spokojniejszych chwilach gra na swojej ulubionej konsoli.

30 marca 2023

W tym roku przygotuj się na niesamowitą przygodę na Antarktydę! Już w listopadzie, razem z Pierre’em Hedanem i marką YEMA wyrusz na biegun południowy! Zmierz się z ekstremalnymi warunkami i własnymi słabościami, przekraczaj granice i pamiętaj, niemożliwe nie istnieje. Tak jak dla francuskiego odkrywcy, któremu podczas zbliżającej się wyprawy Expédition Polheim będzie towarzyszył zegarek Superman 500 GMT! Koniecznie poznaj szczegóły tego szalonego wyzwania i kolekcji zegarków YEMA!

 
  • Pierre Hedan - ambasador marki YEMA, już w listopadzie z zegarkiem Superman 500 GMT wyruszy na wyprawę Expédition Polheim.
  • YEMA Superman 500 GMT to ulepszony projekt profesjonalnego divera z precyzyjnym manufakturowym kalibrem YEMA3000.
  • Zegarek dla nurków Superman 500 GMT już niedługo w regularnej sprzedaży na naszej stronie.
  • Więcej informacji na temat zegarków znajdziesz na naszym blogu.
 

Pierre Hedan – ambasador marki YEMA

W listopadzie 2023 roku wyruszy wyjątkowa ekspedycja na biegun południowy, którą kierować będzie Pierre Hedan – 25-letni odkrywca i ambasador manufaktury YEMA. Francuski podróżnik swoje doświadczenie zdobywał na wielu wymagających wyprawach odbywających się w dość ciężkich i trudnych warunkach. Jego przygoda rozpoczęła się dzięki rozwijanej przez jego dziadków z Sabaudii pasji do alpinizmu. W wieku 20 lat wszedł na Mont Blanc, następnie zdobył szczyt Kilimandżaro i odbywał zimowe wędrówki po Laponii.

 

Pierre Hedan - podróżnik i ambasador marki Yema

 

Wyprawa Expédition Polheim na biegun południowy z zegarkiem YEMA

Jednak na tym nie kończą się podróżnicze plany Pierrre’a Hedana. Ambicją i marzeniem francuza jest pójście w ślady Roalda Amundsena, który w 1911 roku jako pierwszy człowiek na świecie zdobył biegun południowy. Właśnie do tego niezwykłego osiągnięcia nawiązuje przygotowywana ekspedycja Expédition Polheim objęta m.in. patronatem francuskiej marki zegarków YEMA. Sama wyprawa ma na celu powtórzenie wyczynu norweskiego badacza polarnego, ale i nie tylko. Podczas jej trwania będą prowadzone także badania z zakresu ochrony klimatu oraz optymalizacji zasobów naturalnych i pozyskiwania energii.

 

Wyprawa na biegun południowy z marką Yema

 

W trakcie misji zespół Pierre’a Hedana pieszo pokona aż 650-kilometrową trasę ciągnącą się od wybrzeża Antarktydy do bieguna południowego. Spędzą oni ponad 40 dni w ekstremalnych warunkach, którym będzie towarzyszyć bardzo niska temperatura, suchy klimat i różnorodne ukształtowanie terenu na wysokości kilkuset tysięcy metrów n.p.m.

 

YEMA Superman 500 GMT – nowy, udoskonalony projekt divera

Expédition Polheim to również doskonała okazja do sprawdzenia ponadprzeciętnych możliwości zegarka YEMA Superman 500 GMT. Jeden z modeli pochodzący z tej konkretnej kolekcji znajdzie się w podstawowym wyposażeniu ambasadora Pierre’a Hedana. Zegarek będzie głównym urządzeniem do sprawdzania czasu, ale również pomocniczą metodą nawigacji w terenie. To znaczy, że podczas wyprawy będzie musiał znieść ciężkie warunki panujące na Antarktydzie, przetrwać w temperaturze do prawie -47°C, a do tego wykazać się ultraprecyzją chodu oraz solidną obudową, wykonaną z wysokojakościowych i odpornych na klimat materiałów.

 

Zegarek męski YEMA superman 500 GMT Pepsi

 

Superman 500 GMT będą możliwe do kupienia w ramach stałej oferty. Jedną z propozycji dla nurków i globtroterów jest męski zegarek YEMA Superman 500 GMT Pepsi YGMT22B39-AMS. To nowa wersja profesjonalnego divera o zwiększonej wodoodporności do 500 metrów, wyposażonego w funkcję 3 stref czasowych GMT oraz wyróżniającego się ulepszoną technologią i zmodernizowanym wyglądem kultowego projektu zegarków nurkowych YEMA Superman z lat 60. ubiegłego wieku.

 

Francuska manufaktura YEMA zaprojektowała ten wydajny zegarek Superman 500 GMT z myślą o zawodowych nurkach, którym zależy na zwiększonej, wręcz imponującej wodoszczelności wytrzymującej ciśnienie aż do 50 barów. Dodatkową szczelność zapewniają udoskonalona i opatentowana konstrukcja bezela i jego blokady oraz zakręcany dekiel o grubości 2,2 mm i zdobionym historycznym herbem YEMA wytłoczonym prasą hydrauliczną. O płynniejsze działanie i łatwe ustawianie funkcji mechanizmu zadba przekształcona, zakręcana koronka.

 

Zegarek męski YEMA superman 500 GMT - dekiel i front

 

Z kolei dla miłośników podróżowania i odkrywania nowych miejsc do nurkowania z pewnością pomocną funkcją będzie śledzenie czasu GMT w 3 strefach czasowych. Odczyt umożliwia dodatkowa wskazówka GMT i dwukierunkowo obracający się 24-godzinny bezel z wkładką ze szkła szafirowego. Pierścień podzielony jest na 2 równe części. Każda oznaczona jest innym kolorem odpowiadającym godzinom dziennym i nocnym. Jest to bardzo przydatna komplikacja, która pozwala użytkownikowi przebywającemu na Antarktydzie odróżnić od siebie dzień i noc.

 

Dodatkowo diver Superman 500 GMT z łatwością sprosta wymaganiom profesjonalnych nurków i globtroterów, dla których będzie dodatkowym przyrządem nawigacyjnym. Zegarek YEMA w funkcji kompasu pozwoli określić kierunki kardynalne. Przykładowo, żeby określić strony świata na półkuli południowej, należy ustawić indeks godzinowy „12” do słońca. Linię północ/południe wyznacza punkt znajdujący się na samym środku pomiędzy indeksem „12” a wskazówką godzinową.

 

Wyznaczenie kierunku geograficznego z zegarkiem YEMA Superman 500 GMT

 

Zegarek YEMA Superman 500 GMT, aby mógł prawidłowo funkcjonować i sprawdzić się jako niezawodny instrument nawigacyjny w ekstremalnej wyprawie na biegun południowy, musi wykazać się wysoką precyzją chodu. Tę z kolei gwarantuje mu manufakturowy kaliber premium YEMA3000 ze zoptymalizowanymi komponentami, dokładnością +/- 10 s/d, częstotliwością 28 800 uderzeń na godzinę i 42-godzinną rezerwą chodu.

 

YEMA Superman 500 GMT – kolekcja już dostępna w sprzedaży

Tak jak Pierre Hedan chcesz odkrywać nowe miejsca i podejmować ekstremalne wyzwania? Chcesz wiedzieć, jak zegarek YEMA Superman 500 GMT sprawdzi się na wyprawie Expédition Polheim na biegun południowy? Już teraz na bieżąco śledź ofertę sportowych zegarków premium. Podróżuj i dokonuj rzeczy niemożliwych razem z marką YEMA.


Iwo Białek

Iwo doszczętnie prześwietli każdy zaawansowany model zegarka - przetestuje każdą funkcję i nie będzie miał litości, sprawdzając ich wytrzymałość. Sportwatche to jego słabość - w końcu to fan sportów ekstremalnych. W spokojniejszych chwilach gra na swojej ulubionej konsoli.

Inne wpisy tego autora

Recenzje

Certina DS Action GMT Powermatic 80 - stworzona dla wymagających globtroterów

Jednym z najnowszych modeli marki Certina jest zegarek DS Action GMT Powermatic C032.929.11.051.00. wyposażono go w czerwoną wskazówkę GMT pozwalającą na odczytywanie czasu w dwóch miejscach jednocześnie. Mieliśmy okazję przetestować ten zegarek, dzięki temu podzielimy się naszymi wrażeniami. Zdradzimy również czy spełnił nasze oczekiwania.
Czytaj dalej

Rozmaitości

Tachometr w zegarku – jak zmierzyć prędkość?

Zastanawiasz się do czego służy tachometr? Jak działa funkcja tachometru w zegarku? Jako dokonywać nią pomiarów? Koniecznie przytaj ten artykuł!
Czytaj dalej

Recenzje

Zanurz się w świecie koszykówki z Tissot x Damian Lillard PRX Powermatix 80 [RECENZJA]

Poznaj naszą recenzję limitowanego zegarka Tissot x Damian Lillard PRX Powermatic 80. Opisujemy pierwsze wrażenia, unikalne detale inspirowane karierą Lillarda, retro design kolekcji PRX, oraz testujemy jego funkcjonalność i komfort noszenia. Na końcu oceniamy, dlaczego ten model zasługuje na najwyższe noty.
Czytaj dalej

Casio Vintage

Icons of Our Time. Ikoniczna kolekcja Casio Vintage i jej historia

Poznaj historię legendarnej kolekcji Casio Vintage, od pionierskich modeli z lat 70., przez kultowe zegarki z kalkulatorem, aż po współczesne serie Premium Vintage. Odkryj, jak Casio stało się symbolem innowacyjności, funkcjonalności i ponadczasowego designu, zdobywając serca kolejnych pokoleń.
Czytaj dalej

Rozmaitości

Który zegarek elektroniczny jest najlepszy? Porównanie najpopularniejszych marek

Pierwszy Zegarek elektroniczny powstał w 1972 roku. Obecne modele są najlepszym dowodem na niesamowity rozwój myśli technologicznej na przestrzeni lat. Przekonaj się, jak niezwykle interesującą jest historia zegarków elektronicznych, poznaj najlepsze marki specjalizujące się w ich produkcji.
Czytaj dalej

Suunto

Suunto zaprasza do świata nowości: Vertical Solar Steel zasilany słońcem

Poznaj Suunto Vertical Solar Steel: innowacyjny smartwatch zasilany słońcem, zaprojektowany dla entuzjastów outdooru. Łączy wytrzymałość, zaawansowane funkcje monitorowania zdrowia i niezrównaną żywotność baterii. Odkryj nowość, która zmienia zasady gry w świecie smartwatchy.
Czytaj dalej
Pokaż wszystkie