Zegarek Swiss Made z polskim datownikiem – Aviator Swiss Made Douglas Polish Edition Day-Date

Aviator

Zegarek Swiss Made z polskim datownikiem – Aviator Swiss Made Douglas Polish Edition Day-Date

Iwo Białek

Iwo doszczętnie prześwietli każdy zaawansowany model zegarka - przetestuje każdą funkcję i nie będzie miał litości, sprawdzając ich wytrzymałość. Sportwatche to jego słabość - w końcu to fan sportów ekstremalnych. W spokojniejszych chwilach gra na swojej ulubionej konsoli.

21 stycznia 2022

Miłość do awiacji oraz lotnicze inspiracje to nieodłączne części marki Aviator Swiss Made. Każdy zegarek to wyraz pasji do latania i hołd złożony niesamowitym samolotom, które na stałe zagościły w długiej historii lotnictwa. Ułamek tego dziedzictwa prezentuje kolekcja Douglas oraz fascynująca nowość od Aviatora, skierowana bezpośrednio do polskiego nabywcy! Poznaj najnowszą limitowaną edycję zegarka Douglas Day-Date Polish Limited Edition!

 

Douglas Day-Date Polish Limited Edition – hołd złożony polskiej awiacji i ojczystej symbolice

Aviator Swiss Made z pewnością mile zaskoczył niejednego polskiego pasjonata lotnictwa i luksusowych zegarków Swiss Made, wypuszczając na zegarmistrzowski rynek jedną z najbardziej wyczekiwanych zegarkowych premier 2021 roku. Już od grudnia ubiegłego roku model Douglas Day-Date Polish Limited Edition jest dostępny w dwóch kolorystycznych wersjach – z czarną tarczą i kopertą pokrytą różowozłotą powłoką PVD (V.3.35.2.282.4 PL) oraz białą tarczą i srebrną obudową (V.3.35.0.281.4 PL). Do tego na wyjątkowość edycji wpływa fakt, że każda z wersji tego zegarka limitowana jest wyłącznie do 450 sztuk!

Jakie nowości i udoskonalenia czekają na polskiego odbiorcę? W pierwszej kolejności uwagę zwraca datownik Day Date. Co w nim niezwykłego? Jak z pewnością zdążyłeś się zorientować, prawie zawsze do oznaczania nazw w zegarkach służy język angielski. Jednak nie w tym przypadku. Aviator zaprojektował i wypuścił na rynek modele z polskim nazewnictwem. To oznacza, że w limitacjach Douglas Day-Date rozbudowany datownik dni tygodnia, który rozmieszczono pomiędzy 11 a 1 godziną, będzie wskazywał jedynie pełne nazwy dni w naszym ojczystym języku.

 

Zegarki Aviator Douglas Day-Date Polish Limited Edition

 

Mało nawiązań do Polski? Oczekiwałeś czegoś bardziej spektakularnego? To jeszcze nie wszystko. Odwróć zegarek na drugą stronę. Z tyłu koperty kryje się prawdziwa zegarmistrzowska perełka. Spód zegarka jest częściowo przeszklony, zabezpieczony poszerzonym szkłem szafirowym. Przymocowany jest za pomocą czterech śrub. Na stalowym i wypiaskowanym obwodzie laserem wypalono informacje (w języku polskim) dotyczące nie tylko specyfikacji samych zegarków, ale także równań pomocnych przy wznoszeniu się samolotu i sterowaniu silnikami.

Centralna część dekla prezentuje wahnik, któremu producenci i inżynierowie marki Aviator nadali formę jednego z polskich symboli narodowych – Orła Białego w koronie i z rozpostartymi skrzydłami. Wyrzeźbione w ten sposób godło daje poczucie trójwymiarowości, choć sam producent wspomina o formacie 2,5 D. Jak pewnie zauważyłeś, górna część orła znajduje się na srebrnym tle, zaś dolna umieszczona jest na czerwonym panelu. Takie zestawienie nie jest przypadkowe. Ma wywoływać u użytkownika wrażenie, że patrzy na biało-czerwoną flagę Polski. I jak? Robi wrażenie?

 

Aerodynamiczna konstrukcja zegarka Aviator Swiss Made Douglas Day-Date Polish Edition

W luksusowych zegarkach premium najważniejsze jest m.in. wykorzystanie najlepszej jakości materiałów oraz niezawodna precyzja w odmierzaniu czasu. Nie mogło być inaczej w przypadku zegarków Aviator Douglas Day-Date Polish Limited Edition. Koperty modeli V.3.35.0.281.4 PL oraz V.3.35.2.282.4 PL mają średnicę 41.20 mm i wysokość 11.80 mm. Wykonano je z polerowanej stali szlachetnej 316L (w przypadku drugiego wspomnianego zegarka, na stal dodatkowo naniesiono trwałą powłokę PVD w kolorze różowego złota). Obły kształt obudowy (włącznie z nałożoną na nią mniejszą lunetą) jest utrzymany w stylu art déco. Do tego uszy koperty są mocno zagięte ku dołowi, a to przywodzi kolejne lotnicze nawiązania zarówno do samej linii zegarków Douglas, jak i charakterystycznych elementów należących do poszycia samolotów Douglas DC-3.

 

Tak wyposażoną kopertę połączono z czarnym paskiem uszytym ze skóry cielęcej imitującej fakturę aligatora. Lotniczy charakter dopełniają jasne przeszycia po bokach. Pasek zapinany jest na wygodne motylkowe zapięcie. Dodatkowy atut to funkcja Easy Click, która pozwala na szybką wymianę paska i spersonalizowanie wyglądu zegarka do własnych potrzeb

Sama budowa to nie wszystko co czeka potencjalnego klienta. Sercem Aviator Douglas jest autorski mechanizm mechaniczny z automatycznym naciągiem kalibru AV-1000 z systemem Incabloc i o częstotliwości 28 800 wahnięć na godzinę. Co ważniejsze, wspomniany wcześniej, unikatowy wahnik w kształcie Orła Białego jest jego jedną z ważniejszych części tej konstrukcji. Mechanizm powstał on na bazie szwajcarskiej Sellity SW240-1. Cechuje się również 41-godzinną rezerwą chodu, 26 kamieniami łożyskującymi oraz prestiżową klasą Swiss Made.

Aviator Douglas Polish Edition – liczy się doskonała czytelność

Pora przyjrzeć się tarczy polskiej limitacji zegarka Aviator Swiss Made Douglas Day-Date Polish Edition. Na pozór proste wzornictwo, które może zafascynować każdego pasjonata zegarków. Cyferblat zarówno w wersji srebrnej, jak i czarnej, jest teksturyzowany, co nadaje mu efekt 3D. Na jego krańcu znajdują się dwa pierścienie – pierwszy ze wskazaniem minut i cyframi arabskimi, drugi z indeksami liniowymi (wyznaczają minuty) i punktowymi (wskazanie godzin), które pokryto najnowszą powłoką luminescencyjną Super-LumiNovą X1 w charakterystycznym kolorze Old Radium. Masa ta znajduje się również na wskazówkach. Ułatwia to szybkie odczytanie godziny w ciemnościach. Intrygujący design dopełniają nakładane metalowe indeksy godzinowe w postaci cyfr rzymskich.

 

Zegarki polska limitacja Aviator Douglas Day Date Polish Limited Edition 2021

 

Cyferblat z pewnością zaintryguje każdego fascynata awiacji. Nad datownikiem dni miesiąca nad godziną 6 widoczny jest dwulinijkowy napis podkreślający polskie i lotnicze nawiązania kolekcji Aviator Swiss Made Douglas: „PZL-ASz 62” oraz „Historia Polskiego Lotnictwa”. Po prawej i lewej stronie tarczy zapisano wzory „Propulsion” (siła ciągu silnika) oraz „Lift” (siła nośna) pomocne przy wznoszeniu się samolotu i sterowaniu silnikami. Opis i objaśnienie elementów wzorów (w języku polskim) znajduje się na deklu.

 

O idei polskiej limitowanej edycji zegarków Aviator Douglas Day-Date 2021

Jaka była idea stworzenia i wypuszczenia na rynek w 2021 roku przez producentów polskiej edycji zegarka Aviator Swiss Made Douglas? Warto na początek wspomnieć, że sama kolekcja szwajcarskich zegarków Douglas to hołd złożony amerykańskim samolotom pasażerskim i transportowym o tej samej nazwie. W takim razie, jaki jest związek tychże samolotów z Polską? Te dwa elementy łączy postać Andrzeja Frydrychewicza – inżyniera słynnych powojennych samolotów m.in. Orlika, Kruka i Wilgi. W latach 80. XX wieku wyniki jego konstruktorskiej pracy sprawiły, że właśnie w kanadyjskich fligerach Douglas DC-3 umieszczono, wyprodukowane przez polskie zakłady PZL, nowe i zmodernizowane silniki PZL ASz-62. Otrzymały one oznaczeniem Douglas DC-3/2000.

Rosyjska tradycja lotnicza i najlepsza klasa Swiss Made marki Aviator

Fascynacja lotnictwem, bogatą historią awiacji i przełomowymi osiągnięciami w tej dziedzinie sprawiły, że w 2000 roku w Rosji założona została marka Aviator Swiss Made. Pierwsze zegarki bazowały na rosyjskich mechanizmach wytwarzanych przez firmę Poljot. Rok 2011 przyniósł spore zmiany zarówno dla samej marki, jak i jej klientów. Doszło do relokacji fabryki w rejon szwajcarskiej Jury – Doliny Krzemowej, a dokładniej do miasteczka Porrentruy. Od tego momentu wszystkie zegarki Aviatora spełniają wszystkie wymogi i rygorystyczne standardy Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego (FHS),a tym samym mają przyznany oryginalny certyfikat Swiss Made. To pozwoliło marce z rosyjskim rodowodem rozwinąć skrzydła i tworzyć modele najwyższej klasy premium na podstawie bogatej wiedzy szwajcarskich zegarmistrzów.

 

Zegarki Aviator – luksus i lotnicza wytrzymałość na wyciągnięcie ręki

Zegarki Aviator Swiss Made Douglas Polish Edition Day-Date 2021 V.3.35.0.281.4 PL oraz V.3.35.2.282.4 PL to modele oferujące luksusową jakość wykonania, wyróżniający się design, bardzo dobrą czytelność i przejrzystość tarczy oraz doskonałą precyzję szwajcarskiego mechanizmu. Oba modele są specjalnie dopasowane do polskiego nabywcy. Mają charakterystyczne akcenty, takie jak: wskazanie daty w polskim języku, dodatkowe informacje na tarczy i deklu, a przede wszystkim robiący duże wrażenie wahnik odwzorowujący nasze godło narodowe. Nie czekaj i już teraz poznaj wspaniały świat podniebnych zegarków lotniczych Aviator!


Iwo Białek

Iwo doszczętnie prześwietli każdy zaawansowany model zegarka - przetestuje każdą funkcję i nie będzie miał litości, sprawdzając ich wytrzymałość. Sportwatche to jego słabość - w końcu to fan sportów ekstremalnych. W spokojniejszych chwilach gra na swojej ulubionej konsoli.

Inne wpisy tego autora

Rozmaitości

Tachometr w zegarku – jak zmierzyć prędkość?

Zastanawiasz się do czego służy tachometr? Jak działa funkcja tachometru w zegarku? Jako dokonywać nią pomiarów? Koniecznie przytaj ten artykuł!
Czytaj dalej

Recenzje

Zanurz się w świecie koszykówki z Tissot x Damian Lillard PRX Powermatix 80 [RECENZJA]

Poznaj naszą recenzję limitowanego zegarka Tissot x Damian Lillard PRX Powermatic 80. Opisujemy pierwsze wrażenia, unikalne detale inspirowane karierą Lillarda, retro design kolekcji PRX, oraz testujemy jego funkcjonalność i komfort noszenia. Na końcu oceniamy, dlaczego ten model zasługuje na najwyższe noty.
Czytaj dalej

Casio Vintage

Icons of Our Time. Ikoniczna kolekcja Casio Vintage i jej historia

Poznaj historię legendarnej kolekcji Casio Vintage, od pionierskich modeli z lat 70., przez kultowe zegarki z kalkulatorem, aż po współczesne serie Premium Vintage. Odkryj, jak Casio stało się symbolem innowacyjności, funkcjonalności i ponadczasowego designu, zdobywając serca kolejnych pokoleń.
Czytaj dalej

Rozmaitości

Który zegarek elektroniczny jest najlepszy? Porównanie najpopularniejszych marek

Pierwszy Zegarek elektroniczny powstał w 1972 roku. Obecne modele są najlepszym dowodem na niesamowity rozwój myśli technologicznej na przestrzeni lat. Przekonaj się, jak niezwykle interesującą jest historia zegarków elektronicznych, poznaj najlepsze marki specjalizujące się w ich produkcji.
Czytaj dalej

Suunto

Suunto zaprasza do świata nowości: Vertical Solar Steel zasilany słońcem

Poznaj Suunto Vertical Solar Steel: innowacyjny smartwatch zasilany słońcem, zaprojektowany dla entuzjastów outdooru. Łączy wytrzymałość, zaawansowane funkcje monitorowania zdrowia i niezrównaną żywotność baterii. Odkryj nowość, która zmienia zasady gry w świecie smartwatchy.
Czytaj dalej

Poradniki

Zegarki wodoodporne na każdą kieszeń

Zakup zegarka wodoodpornego często łączy się z nie lada wyzwaniem i wielogodzinnym pochłanianiem informacji na ich temat.
Czytaj dalej
Pokaż wszystkie