Zegarki Certina – powrót do przeszłości z myślą o przyszłości

Certina

Zegarki Certina – powrót do przeszłości z myślą o przyszłości

Iwo Białek

Iwo doszczętnie prześwietli każdy zaawansowany model zegarka - przetestuje każdą funkcję i nie będzie miał litości, sprawdzając ich wytrzymałość. Sportwatche to jego słabość - w końcu to fan sportów ekstremalnych. W spokojniejszych chwilach gra na swojej ulubionej konsoli.

05 lipca 2022

Nostalgiczny powrót do przeszłości czy czerpanie ze sprawdzonych wzorców? Marka Certina wypuściła na rynek najnowsze zegarki z serii DS-2 Powermatic 80. Pierwowzorem jest model DS z 1959 roku oraz DS-2, który powstał dziewięć lat później. Ówcześnie był to przełomowy model, który wykazywał się zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, działanie wody i inne czynniki zewnętrzne.

 

Certina DS-2 Powermatic 80, czyli zegarek vintage na miarę naszych czasów

Nowa odsłona sprawdzonego klasyka nie zawodzi! Zachowano to, co najcenniejsze. Pozostawiono nietuzinkowy kształt koperty. Nieco beczułkowaty, określany mianem ściętej po obu stronach elipsy. Jej wymiary wynoszą: szerokość 40 mm, długość 38 mm i grubość 12,65 mm. Wypuszczono aż cztery wersje kolorystyczne. Tarcze dostępne są w kolorach: czarnym matowym, srebrnym, niebieskim oraz czarnym satynowym. Zegarek jest utrzymany w stylu vintage, co podkreślają prostokątne wskazówki i indeksy z powłoką Super-LumiNova®. Cyferblat nowego DS-2 zdobi stare logo Certiny (podwójne C) oraz napis wskazujący na mechanizm Powermatic. Styl vintage został podkreślony poprzez wykorzystanie wypukłego szkła, wykonanego z syntetycznego szafiru. Zegarki występują w wersji klasycznej na stalowej bransolecie oraz na pasku NATO, który został wykonany z #tide ocean material® na bazie tworzyw sztucznych wyławianych z mórz i oceanów. Warto podkreślić, że marka Certina wdraża coraz więcej działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

 

Certina DS-2 Powermatic 80 C024.407.18.041.00

 

Certina DS-2 Powermatic 80 – nowe oblicze legendy

Nowa odsłona Certina DS-2 to też sporo innowacji. Pierwszą z nich jest sygnowana, dokręcana koronka, dzięki której zwiększono wodoszczelność zegarka. Zmianie uległ również dekiel. Obecnie jest on przeszklony. Pozwala to na podziwianie pracy mechanizmu automatycznego ETA 2842-2, kaliber Powermatic 80. Rezerwa chodu wynosi aż 80 godzin. Zredukowano również częstotliwość pracy do 3 Hz. Mechanizm wykorzystuje również wyjątkową sprężynę Nivachron, która niweluje działanie pól magnetycznych. Wyjątkowy design, nowoczesny mechanizm i dbałość o najmniejsze detale to wizytówka zegarków Certina. Lekko odświeżony DS-2 to model, który warto mieć w swojej kolekcji!

 

mechanizm Powermatic 80 Certina

 

DS Super PH500m Sea Turtle – na ratunek żółwiom

Kolejnym zegarkiem w stylu vintage, który nawiązuje do swojego poprzednika z 1968 roku jest DS Super PH500M Sea Turtle Conservancy. Ten wyjątkowy diver nie tylko spełnia surowe normy ISO 6425, ale jego wodoszczelność wynosi do 500 metrów. Ponadto działa na podstawie nowoczesnego mechanizmu automatycznego z rezerwą chodu sięgającą 80 godzin i sprężyną Nivachron, odpowiedzialną za niwelowanie pól magnetycznych. Co najważniejsze, część dochodu z jego sprzedaży, przekazywana jest na rzecz STC. Warto podkreślić, że zarówno pasek, jak i opakowanie zegarka wykonano ze zrównoważonych materiałów, przyjaznych środowisku. Wskazówki i indeksy pokryto powłoką Super-LumiNova®, co zwiększa bezpieczeństwo pod wodą, jak i ułatwia odczytanie godziny na lądzie! Jest to idealna propozycja zarówno dla miłośników podwodnych przygód, jak i zwolenników tej stylistyki. Warto pochylić się nad wyjątkowym kolorem paska oraz tarczy zegarka Certina DS Super PH500M STC Special Edition. Przybrały one barwę królewskiego błękitu. Jaskrawo pomarańczowa wskazówka i detale przepięknie z nimi kontrastują.

 

Certina DS Super PH500M STC Special Edition C037.407.18.040.10

 

Certina – zegarki z misją specjalną!

Marka Certina dba nie tylko o design swoich zegarków, ale również na sercu leży jej dobro środowiska. Przejawem tej troski jest wykorzystywanie materiałów pochodzących z odzysku tak jak w przypadku paska NATO wykonanego z #tide ocean material® na bazie tworzyw sztucznych wyławianych z mórz i oceanów. Marka Certina świadoma jest zmian klimatycznych. Od lipca 2017 roku stała się partnerem organizacji Sea Turtle Conservancy, która zajmuje się ochroną żółwi morskich, jak również działalnością edukacyjną oraz badawczą. Wybierając zegarki marki Certina, nie tylko zyskujemy piękny i użyteczny przedmiot, ale realnie dbamy o naturę, jak i świadomość ludzi, że przyszłość naszej planety, jest w naszych rękach!


Iwo Białek

Iwo doszczętnie prześwietli każdy zaawansowany model zegarka - przetestuje każdą funkcję i nie będzie miał litości, sprawdzając ich wytrzymałość. Sportwatche to jego słabość - w końcu to fan sportów ekstremalnych. W spokojniejszych chwilach gra na swojej ulubionej konsoli.

Inne wpisy tego autora

Poradniki

Wodoszczelność zegarków. Przewodnik

Co to jest wodoszczelność? Jaka klasa wodoszczelności pasuje do wybranych sportów wodnych? Tego dowiesz się z naszego przewodnika po wodoszczelności zegarków!
Czytaj dalej

Venezianico

Czy kuty węgiel jest lepszy od włókna węglowego? Premiera Venezianico Nereide Carbonio

Wyjątkowa premiera zegarka Venezianico z linii Nereide! Poznaj Nereide Carbonio - zegarek z kutego węgla! Już teraz dostępny w przedsprzedaży!
Czytaj dalej

TOP

Najdroższe zegarki świata. Ranking wyjątkowo kosztownych zegarków premium

Ile kosztują najdroższe zegarki świata? Skąd biorą się tak zawrotne ceny? Z ilu elementów składa się najbardziej skomplikowany zegarek na świecie? Dowiesz się tego z naszego artykułu.
Czytaj dalej

Yema

Wyprawa na biegun południowy z marką Yema

Wyrusz na wyprawę na Antarktydę razem z ambasadorem marki YEMA - Pierre'em Hedanem! Poznaj wyjątkową kolekcję zegarków Superman 500 GMT, która będzie towarzyszyła podczas zdobywania bieguna południowego! Szczegóły w tym artykule!
Czytaj dalej

Seiko

Power Design Project „REBIRTH”- Seiko redefiniuje klasyczne modele

Power Design Project „REBIRTH” będący inicjatywą Seiko po kilkunastu latach wraca na rynek z siedmioma odrodzonymi modelami. Klasyczne zegarki sprzed kilkudziesięciu lat zostały odświeżone we współczesnym stylu, nie tracąc przy tym nic ze swojego charakteru. Sprawdź, jak prezentują się dziś!
Czytaj dalej

Rozmaitości

Co to jest zegarek binarny?

Co to jest zegarek binarny? Jak działa ten rodzaj urządzenia? Jak prawidłowo odczytać godzinę? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w tym artykule! Sprawdź już teraz!
Czytaj dalej
Pokaż wszystkie