Zegarki Certina – powrót do przeszłości z myślą o przyszłości

Certina

Zegarki Certina – powrót do przeszłości z myślą o przyszłości

Iwo Białek

Iwo doszczętnie prześwietli każdy zaawansowany model zegarka - przetestuje każdą funkcję i nie będzie miał litości, sprawdzając ich wytrzymałość. Sportwatche to jego słabość - w końcu to fan sportów ekstremalnych. W spokojniejszych chwilach gra na swojej ulubionej konsoli.

05 lipca 2022

Nostalgiczny powrót do przeszłości czy czerpanie ze sprawdzonych wzorców? Marka Certina wypuściła na rynek najnowsze zegarki z serii DS-2 Powermatic 80. Pierwowzorem jest model DS z 1959 roku oraz DS-2, który powstał dziewięć lat później. Ówcześnie był to przełomowy model, który wykazywał się zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, działanie wody i inne czynniki zewnętrzne.

 

Certina DS-2 Powermatic 80, czyli zegarek vintage na miarę naszych czasów

Nowa odsłona sprawdzonego klasyka nie zawodzi! Zachowano to, co najcenniejsze. Pozostawiono nietuzinkowy kształt koperty. Nieco beczułkowaty, określany mianem ściętej po obu stronach elipsy. Jej wymiary wynoszą: szerokość 40 mm, długość 38 mm i grubość 12,65 mm. Wypuszczono aż cztery wersje kolorystyczne. Tarcze dostępne są w kolorach: czarnym matowym, srebrnym, niebieskim oraz czarnym satynowym. Zegarek jest utrzymany w stylu vintage, co podkreślają prostokątne wskazówki i indeksy z powłoką Super-LumiNova®. Cyferblat nowego DS-2 zdobi stare logo Certiny (podwójne C) oraz napis wskazujący na mechanizm Powermatic. Styl vintage został podkreślony poprzez wykorzystanie wypukłego szkła, wykonanego z syntetycznego szafiru. Zegarki występują w wersji klasycznej na stalowej bransolecie oraz na pasku NATO, który został wykonany z #tide ocean material® na bazie tworzyw sztucznych wyławianych z mórz i oceanów. Warto podkreślić, że marka Certina wdraża coraz więcej działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

 

Certina DS-2 Powermatic 80 C024.407.18.041.00

 

Certina DS-2 Powermatic 80 – nowe oblicze legendy

Nowa odsłona Certina DS-2 to też sporo innowacji. Pierwszą z nich jest sygnowana, dokręcana koronka, dzięki której zwiększono wodoszczelność zegarka. Zmianie uległ również dekiel. Obecnie jest on przeszklony. Pozwala to na podziwianie pracy mechanizmu automatycznego ETA 2842-2, kaliber Powermatic 80. Rezerwa chodu wynosi aż 80 godzin. Zredukowano również częstotliwość pracy do 3 Hz. Mechanizm wykorzystuje również wyjątkową sprężynę Nivachron, która niweluje działanie pól magnetycznych. Wyjątkowy design, nowoczesny mechanizm i dbałość o najmniejsze detale to wizytówka zegarków Certina. Lekko odświeżony DS-2 to model, który warto mieć w swojej kolekcji!

 

mechanizm Powermatic 80 Certina

 

DS Super PH500m Sea Turtle – na ratunek żółwiom

Kolejnym zegarkiem w stylu vintage, który nawiązuje do swojego poprzednika z 1968 roku jest DS Super PH500M Sea Turtle Conservancy. Ten wyjątkowy diver nie tylko spełnia surowe normy ISO 6425, ale jego wodoszczelność wynosi do 500 metrów. Ponadto działa na podstawie nowoczesnego mechanizmu automatycznego z rezerwą chodu sięgającą 80 godzin i sprężyną Nivachron, odpowiedzialną za niwelowanie pól magnetycznych. Co najważniejsze, część dochodu z jego sprzedaży, przekazywana jest na rzecz STC. Warto podkreślić, że zarówno pasek, jak i opakowanie zegarka wykonano ze zrównoważonych materiałów, przyjaznych środowisku. Wskazówki i indeksy pokryto powłoką Super-LumiNova®, co zwiększa bezpieczeństwo pod wodą, jak i ułatwia odczytanie godziny na lądzie! Jest to idealna propozycja zarówno dla miłośników podwodnych przygód, jak i zwolenników tej stylistyki. Warto pochylić się nad wyjątkowym kolorem paska oraz tarczy zegarka Certina DS Super PH500M STC Special Edition. Przybrały one barwę królewskiego błękitu. Jaskrawo pomarańczowa wskazówka i detale przepięknie z nimi kontrastują.

 

Certina DS Super PH500M STC Special Edition C037.407.18.040.10

 

Certina – zegarki z misją specjalną!

Marka Certina dba nie tylko o design swoich zegarków, ale również na sercu leży jej dobro środowiska. Przejawem tej troski jest wykorzystywanie materiałów pochodzących z odzysku tak jak w przypadku paska NATO wykonanego z #tide ocean material® na bazie tworzyw sztucznych wyławianych z mórz i oceanów. Marka Certina świadoma jest zmian klimatycznych. Od lipca 2017 roku stała się partnerem organizacji Sea Turtle Conservancy, która zajmuje się ochroną żółwi morskich, jak również działalnością edukacyjną oraz badawczą. Wybierając zegarki marki Certina, nie tylko zyskujemy piękny i użyteczny przedmiot, ale realnie dbamy o naturę, jak i świadomość ludzi, że przyszłość naszej planety, jest w naszych rękach!


Iwo Białek

Iwo doszczętnie prześwietli każdy zaawansowany model zegarka - przetestuje każdą funkcję i nie będzie miał litości, sprawdzając ich wytrzymałość. Sportwatche to jego słabość - w końcu to fan sportów ekstremalnych. W spokojniejszych chwilach gra na swojej ulubionej konsoli.

Inne wpisy tego autora

Suunto

Słuchawki Suunto Wing — najlepszy wybór dla aktywnych? Oto nasza recenzja!

Recenzja słuchawek Suunto Wing podkreśla ich zaawansowaną technologię przewodnictwa kostnego, wytrzymałość, komfort użytkowania oraz wszechstronność. Słuchawki te są prezentowane jako idealny wybór dla aktywnych osób. Czy mi się sprawdziły?
Czytaj dalej

Vostok Europe

Limitowany Vostok Europe Warszawa dla fanów stolicy

Poznaj Vostok Europe Warszawa Chrono — limitowaną edycję zegarka, która oddaje hołd stolicy Polski, łącząc tradycję z nowoczesnością. Numer 001 tej kolekcji, dostępny jedynie w u nas, to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów i miłośników Warszawy.
Czytaj dalej

Fortis

Kosmos dostępny dla każdego. Fortis Novonaut godny dziedzic, kultowego zegarka Official Cosmonauts

Fortis Official Cosmonauts to kultowy zegarek, nazywany kosmonautą. Nadszedł czas na godnych następców. Poznaj najnowszą kolekcję marki Fortis Novonaut. Przygotuj się, bo nowe nadchodzi!
Czytaj dalej

Suunto

Słuchawki Wing i zegarek Race od SUUNTO. Technologiczny duet dla nowoczesnego treningu

Słuchawki Wing i zegarek Race, które oficjalnie trafią do sprzedaży 20 października 2023, to nie tylko zaawansowane urządzenia, ale przede wszystkim technologiczny duet, który wprowadzi sportowców w nową erę treningu. Poznaj bliżej nowości od Suunto!
Czytaj dalej

Rozmaitości

Długo wyczekiwana premiera limitacji Vostok Europe „Tybur” 2023

Mamy zaszczyt przedstawić już drugi zegarek, będący efektem współpracy marki Vostok Europe z zawodnikiem MMA Marcinem Tybura. Druga odsłona miała miejsce 6 października 2023 na cenionych targach GOLDEXPO, odbywających się w Warszawie.
Czytaj dalej

Rozmaitości

Izochronizm w zegarkach. W pogoni za precyzją

Izochronizm to jedno z bardziej tajemniczych pojęć zegarmistrzowskich. Poznaj razem z nami to zjawisko i przekonaj sie, jaki ma wpływ na twój zegarek.
Czytaj dalej
Pokaż wszystkie