Ball Engineer III Warsaw Uprising Limited Edition – wyjątkowy zegarek upamiętniający Powstańców Warszawskich

Rozmaitości

Ball Engineer III Warsaw Uprising Limited Edition – wyjątkowy zegarek upamiętniający Powstańców Warszawskich

Iwo Białek

Iwo doszczętnie prześwietli każdy zaawansowany model zegarka - przetestuje każdą funkcję i nie będzie miał litości, sprawdzając ich wytrzymałość. Sportwatche to jego słabość - w końcu to fan sportów ekstremalnych. W spokojniejszych chwilach gra na swojej ulubionej konsoli.

12 stycznia 2024

Dokładnie 1 sierpnia 2024 roku minie 80 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego. Przez 63 dni walk w sercach Polaków zakiełkowała wiara w zwycięstwo i wyzwolenie. Pamięć o tym ważnym wydarzeniu pielęgnowana jest z pokolenia na pokolenie. Marka Ball chcąc upamiętnić ten heroiczny zryw i jego bohaterów przygotowała niezwykły zegarek Engineer III Warsaw Uprising, który został objęty ścisłą limitacją do zaledwie 80 sztuk. Przedstawiamy model NM9026C-S40-GY.

 
 

Zegarek Ball Engineer III Warsaw Uprising - Pamięci Powstańcom Warszawskim

Marka Ball z okazji 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stworzyła limitowany zegarek Engineer III Warsaw Uprising. Model ten jest swoistym hołdem złożonym Powstańcom Warszawskim. Każdy detal nawiązuje do symboli powstania. Na godzinie 18:00 umieszczono znak Polski Walczącej, czyli symbol kotwicy wyrażający nadzieję i sprzeciw wobec niemieckiego okupanta. Tarczę ozdobiono czerwoną literą W, którą umieszczono na godzinie 17:00. Nadano jej, tak samo, jak we wskazówce minutowej, intensywnie czerwony kolor, nawiązujący do sztandarów noszonych przez Powstańców. W ten sposób projektanci oddali hołd bohaterom zaciętych walk.

 

zegarek Ball  Engineer III Warsaw Uprising Limited Edition NM9026C-S40-GY

 

Szara tarcza o nierównej strukturze odzwierciedla krajobraz doszczętnie zniszczonego miasta, jak i wyraża determinację i niezłomność młodych harcerzy walczących w powstaniu. Warto pamiętać, że w powstaniu brali udział ludzie młodzi, wchodzący w dorosłość w trakcie wojny. Najmłodszy powstaniec, niejaki Jerzy Szulc (pseudonim Tygrys), miał zaledwie 10 lat. Dekiel zegarka Ball zdobi grawerunek ze znakiem Polski Walczącej, wokół którego umieszczono napis Pamięci Powstańców Warszawskich oraz datę 01.08.1944. Widoczny jest również numer limitacji, którą ograniczono do zaledwie 80 sztuk.

 

Dekiel zegarka meśkiego all Engineer III Warsaw Uprising Limited Edition NM9026C-S40-GY

 

Ball Engineer III Warsaw Uprising - innowacyjny zegarek z patriotycznym przesłaniem

Zegarek Ball Engineer III Warsaw Uprising NM9026C-S40-GY ma patriotyczny charakter, ale marka nie zapomniała o jakości i innowacyjności. Model ten wyposażono między innymi w zatopioną w stalowej kopercie klatkę z mu-metalu której zadaniem jest niwelowanie pola magnetycznego na poziomie 1000 Gassów. Kopertę, jak i bransoletę wykonano z wysokogatunkowej stali L904, która jest odporna na działanie takich czynników jak kwasy, rdza czy korozja. Indeksy, jak i wskazówki zostały pokryte trytem, dzięki czemu odczyt godziny jest możliwy nawet w zaciemnionych miejscach. Szkło szafirowe zostało wzbogacone o powłokę antyrefleksyjną. Zegarek działa na podstawie mechanizmu automatycznego Ball RR1103. Wodoszczelność ustalono na poziomie 10 ATM.

 

Podświetlenie trytowe w zegarku Ball Engineer III Warsaw Uprising Limited Edition NM9026C-S40-GY

 

Marka zadbała o każdy, nawet najmniejszy szczegół taki jak symbolika, kolorystyka, hasła wygrawerowane na deklu. Nic więc dziwnego, że całość wieńczy dedykowane do zegarka opakowanie o czerwonej barwie opatrzone białym znakiem Polski Walczącej. Wykorzystanie narodowych barw Polski miało na celu podkreślić patriotyczny charakter limitowanego zegarka, jak również to kolejny ukłon w stronę bohaterów oraz oddanie czci poległym żołnierzom, harcerzom, a także ludności cywilnej biorącej udział w powstaniu.

 

Pudełko ze znakiem Polski Walczącej od zegarka Ball Engineer III Warsaw Uprising Limited Edition

 

Limitowany zegarek upamiętniający bohaterów Warszawy

Powstanie Warszawskie, jak i pamięć o nim stało się częścią tożsamości narodowej Polaków. Walki trwające aż 63 dni pod względem militarnym zakończyły się fiaskiem, jednak nie można zapomnieć o zwycięstwie politycznym, jak i moralnym. Polacy uwierzyli w swoją odrębność narodową, jak i szansę na wyzwolenie. Rocznice tak ważnych wydarzeń zawsze skłaniają do refleksji. Marka Ball tworząc ten niezwykły zegarek, zmaterializowała wartości tak ważne dla każdego Polaka. Mowa oczywiście o patriotyzmie, nadziei, jak i wolności, na którą zasługuje każdy obywatel. Ten niezwykły zegarek można zakupić w naszym sklepie internetowym w przedsprzedaży. Dostawa nastąpi na przełomie czerwca i lipca. Warto się pospieszyć, gdyż tak jak wspomnieliśmy, jest dostępnych zaledwie 80 sztuk.


Iwo Białek

Iwo doszczętnie prześwietli każdy zaawansowany model zegarka - przetestuje każdą funkcję i nie będzie miał litości, sprawdzając ich wytrzymałość. Sportwatche to jego słabość - w końcu to fan sportów ekstremalnych. W spokojniejszych chwilach gra na swojej ulubionej konsoli.

Inne wpisy tego autora

Recenzje

Zanurz się w świecie koszykówki z Tissot x Damian Lillard PRX Powermatix 80 [RECENZJA]

Poznaj naszą recenzję limitowanego zegarka Tissot x Damian Lillard PRX Powermatic 80. Opisujemy pierwsze wrażenia, unikalne detale inspirowane karierą Lillarda, retro design kolekcji PRX, oraz testujemy jego funkcjonalność i komfort noszenia. Na końcu oceniamy, dlaczego ten model zasługuje na najwyższe noty.
Czytaj dalej

Casio Vintage

Icons of Our Time. Ikoniczna kolekcja Casio Vintage i jej historia

Poznaj historię legendarnej kolekcji Casio Vintage, od pionierskich modeli z lat 70., przez kultowe zegarki z kalkulatorem, aż po współczesne serie Premium Vintage. Odkryj, jak Casio stało się symbolem innowacyjności, funkcjonalności i ponadczasowego designu, zdobywając serca kolejnych pokoleń.
Czytaj dalej

Rozmaitości

Który zegarek elektroniczny jest najlepszy? Porównanie najpopularniejszych marek

Pierwszy Zegarek elektroniczny powstał w 1972 roku. Obecne modele są najlepszym dowodem na niesamowity rozwój myśli technologicznej na przestrzeni lat. Przekonaj się, jak niezwykle interesującą jest historia zegarków elektronicznych, poznaj najlepsze marki specjalizujące się w ich produkcji.
Czytaj dalej

Suunto

Suunto zaprasza do świata nowości: Vertical Solar Steel zasilany słońcem

Poznaj Suunto Vertical Solar Steel: innowacyjny smartwatch zasilany słońcem, zaprojektowany dla entuzjastów outdooru. Łączy wytrzymałość, zaawansowane funkcje monitorowania zdrowia i niezrównaną żywotność baterii. Odkryj nowość, która zmienia zasady gry w świecie smartwatchy.
Czytaj dalej

Poradniki

Zegarki wodoodporne na każdą kieszeń

Zakup zegarka wodoodpornego często łączy się z nie lada wyzwaniem i wielogodzinnym pochłanianiem informacji na ich temat.
Czytaj dalej

Poradniki

Kolekcjonowanie zegarków. Poradnik dla osób rozpoczynających przygodę z zegarkami

Zegarki można kolekcjonować dla przyjemności jako hobby czy też pasje albo jako dobrą lokatę kapitału. Jeśli zastanwaisz się jak zacząć i czym się kierować przy wyborze zegarków do kolekcji, spieszymy z pomocą i radą.
Czytaj dalej
Pokaż wszystkie