Delbana Della Balda - zegarki premium w wydaniu retro

Delbana

Delbana Della Balda - zegarki premium w wydaniu retro

Sylwia Łukasik

Entuzjastka aktywności, w ciągłym ruchu. Jej konikiem są zegarki sportowe i smartwatche, które testuje, próbując nowych dyscyplin sportowych. Prywatnie fanka dobrego jedzenia, niszowych perfum i kultury włoskiej.

11 października 2022

Dzisiaj na tapet bierzemy wyjątkową kolekcję szwajcarskich zegarków. Delbana Della Balda, bo o tej serii mowa, to retro modele o dopracowanych detalach, dla których inspirację stanowił założyciel marki – Goliardo Della Balda. Sprawdźmy, czym cechuje się linia i jakie rozwiązania zastosował tu producent.

 

Rys historyczny zegarków Delbana

Wszystko zaczęło się od rodziny włoskich emigrantów. Pochodząca z San Marino familia Della Balda przenosi się do szwajcarskiego Grenchen. Stolica zegarmistrzostwa, jaką jest Szwajcaria, niewątpliwie wpływa na późniejszą karierę Goliarda. Z opowieści wynika, że pierwsze doświadczenie chłopak zdobywa w powstałej w 1884 roku szkole zegarmistrzowskiej. Dzięki temu w 1931 roku otwiera własną manufakturę, którą nazywa od pierwszych liter swojego nazwiska. Tak powstaje Delbana. Marka w latach 40. zatrudnia już około 100 pracowników. Kolejne lata to umiejętnie prowadzone kampanie reklamowe i podbijanie kolejnych rynków. Producent odniósł niewątpliwy sukces na szczeblu światowym, co potwierdza fakt, że do dziś możemy cieszyć się wyjątkowymi zegarkami Delbana.

 

Wyjątkowy styl zegarków Delbana

Po latach wypuszczania innowacyjnych kolekcji zegarków, proponowania nowoczesnych rozwiązań i nawiązywania różnego rodzaju współprac historia zatoczyła koło. Z tego powodu w ofercie marki dominują modele o charakterze retro, utrzymane w stylu vintage, nawiązujące do dotychczasowych dokonań. Jedną z takich serii jest Della Balda. To kolekcja wyjątkowa, bo stworzona w hołdzie założycielowi marki, która w tym roku świętuje 90-lecie swojego istnienia.

 

Zegarek Delbana Della Balda

 

Zegarki Della Balda  Swiss Made w odsłonie retro

Przyjrzyjmy się bliżej kolekcji Delbana Della Balda. To zegarki w stylu vintage, nawiązujące do modelu z 1956 roku, który powstał z okazji 25 urodzin manufaktury. Wszystkie warianty występują w wersji z paskiem z tłoczonej, lakierowanej skóry w kolorze czarnym lub brązowym. Serię cechuje prosta paleta kolorystyczna – wykonane ze stali szlachetnej koperty utrzymane są w srebrze bądź złocie, a tarcze to biel, czerń i złoto. Na wysokości godziny dwunastej znalazło się logo marki, które nawiązuje do miejsca urodzenia założyciela – to jedna z trzech baszt z herbu San Marino.

 

Zegarek Delbana Della Balda

 

Nie bez znaczenia pozostaje wnętrze – projekty wprawia w ruch mechanizm automatyczny Sellita SW200 z 38-godzinną rezerwą chodu i komplikacją datownika. Jego pracę możemy podziwiać przez przeszklony dekiel. Serce zegarka jest łożyskowane na 26 kamieniach, a liczba wahnięć balansu to 28 800 na godzinę. Istnieje możliwość ręcznego dokręcenia koronką. Ochronę giloszowanego promieniście cyferblatu zapewnia twarde szkło szafirowe z ułatwiającym czytelność antyrefleksem. Całość cechuje się niesamowitą głębią, a trójwymiarowość jest szczególnie widoczna w promieniach światłach. Ostro zakończone wskazówki w stylu dauphine oraz punktowe indeksy pokryte są powłoką luminescencyjną.

 

Delbana Della Balda, czyli historia na twoim nadgarstku

Zegarki Delbana Della Balda to kawałek zegarmistrzowskiej historii zamkniętej w unikatowych projektach. Wejdź na stronę Fabryka Zegarków i wybierz swój wariant. Gwarantujemy szybką i darmową dostawę!


Sylwia Łukasik

Entuzjastka aktywności, w ciągłym ruchu. Jej konikiem są zegarki sportowe i smartwatche, które testuje, próbując nowych dyscyplin sportowych. Prywatnie fanka dobrego jedzenia, niszowych perfum i kultury włoskiej.

Inne wpisy tego autora

Rozmaitości

Poradnik dla początkujących: jak czytać i zrozumieć specyfikacje smartwatchów

Jak czytać specyfikacje smartwatchów, by wyciągnąć z nich jak najwięcej informacji o zegarku? Przeczytaj nasz poradnik i ułatw sobie wybór!
Czytaj dalej

Tommy Hilfiger

Styl preppy. Nowoczesne interpretacje stylu prosto z uniwersyteckiego kampusu

Styl preppy narodził się na uniwersyteckich kampusach elitarnych amerykańskich uczelni. Jednak już dawno wyszedł poza ich mury, stając się dostępnym dla każdego. Weźmy pod lupę, z jakich elementów się składa!
Czytaj dalej

Rozmaitości

Najciekawsze techniki wytwarzania biżuterii. Od witrażu po filigran

Poznaj najciekawsze i nieoczywiste techniki wytwarzania biżuterii! Zobacz, jak oryginalne i unikatowe mogą być dodatki, którymi uzupełniasz swoje stroje!
Czytaj dalej

Cerruti 1881

Cerruti 1881 – gdy włoski design spotyka paryski szyk

Paryski dom mody Cerruti 1881 to fuzja francuskiego szyku i włoskiego designu, za który odpowiadają korzenie założyciela marki. Dowiedz się więcej o tym wyjątkowym producencie, którego zegarki znajdziesz teraz w ofercie Fabryki Zegarków!
Czytaj dalej

TOP

Zegarek z GPS – wybieramy najlepszy model!

Zegarek z GPS może być naprawdę przydatnym narzędziem, które nie tylko ułatwi Ci poruszanie się po nieznanych trasach, ale także umożliwi dokładne pomiary aktywności. Poznaj propozycje najlepszy modeli z tą funkcją!
Czytaj dalej

Błonie

Błonie Smok Wawelski – nowość od producenta znad Wisły

Polska marka Błonie zachwyca nowym modelem inspirowanym kultową postacią Smoka Wawelskiego z „Przygód Baltazara Gąbki”. Przeczytaj więcej o tym wyjątkowym zegarku!
Czytaj dalej
Pokaż wszystkie