Zegarki z perspektywy kobiet. Jakie modele wybierają wpływowe Polki?

Rozmaitości

Zegarki z perspektywy kobiet. Jakie modele wybierają wpływowe Polki?

Patrycja Mimik

Zadeklarowana wegetarianka, która stara się żyć w równowadze z naturą. Aktywna działaczka społeczna. W zegarkach opisuje zarówno świat damskich modeli do noszenia na co dzień, jak i eleganckich zegarków premium. Nie zapomina przy tym o biżuterii.

03 kwietnia 2024

Dzisiaj spojrzymy na świat zegarków przez pryzmat kobiecości. Przez dugi czas były one utożsamiane z męską klientelą, zaś dla kobiet oznaczały bardziej twór biżuteryjny, ozdobny. Nic bardziej mylnego, ponieważ to właśnie kobiety przyczyniły się do powstania pierwszych zegarków naręcznych, jak chociażby na przykładzie projektu Bragueta stworzonego dla księżnej Caroline Murat. Związek branży zegarmistrzowskiej z płcią piękną jest wielowymiarowy, a kobiecość w zegarkach ukazywana na wiele różnych sposobów.

 
 

Dlaczego kobiety noszą i powinny nosić zegarki?

Trend projektowania damskich zegarków, w tradycyjnym tego słowa znaczeniu rozpoczął się na początku XX wieku.  Wcześniej zegarki naręczne były traktowane głównie jako element biżuterii, często bogato zdobione i wykonane z drogich materiałów, co miało podkreślać status społeczny ich właścicielki. Z czasem, zegarki stały się jednak bardziej funkcjonalne, a rola kobiet w społeczeństwie stale rosła, co przyczyniło się do całkowitej zmiany spojrzenia na branżę zegarmistrzowską w kontekście kobiecej klienteli.

Dzisiaj kobiety noszą zegarki z różnych powodów. Nadal często traktowane są jako element biżuteryjny, co widać po wyszukanych projektach, przypominających bardziej bransoletki aniżeli zegarki. I nie ma w tym nic złego - to pokazuje nam, jak świat jest elastyczny i potrafi dostosować się do zmieniających się trendów. Dobrym przykładem takiego typowo biżuteryjnego zegarka może być bardzo ciekawy model zegarka Alfex New Structures

Dla niektórych kobiet zegarek jest symbolem indywidualności, którym chcą się wyrazić. Doceniają precyzję mechanizmów, wyjątkowy design oraz historię, która często towarzyszy danemu modelowi. Oris Artelier Skeleton Automatic , jako jeden z przykładów, doskonale pokazuje, że damskie zegarki wcale nie muszą być proste. Noszenie zegarka jest więc dla kobiet również sposobem na wyrażenie swojego sposobu bycia. 

Dla innych kobiet powodem dla noszenia zegarka jest styl życia i zainteresowanie technologią. Nowoczesne smartwatche posiadają wiele funkcji, które są przydatne w codziennym życiu, ale mimo to wywodzą się od typowych, klasyczny zegarków. Te inteligentne zegarki pokazują nam, jak świat potrafi dostosować coś z wiekową tradycją do potrzeb dzisiejszego świata. 

Oczywiście wciąż są kobiety, które traktują zegarki jako element wyrazu statusu społecznego. Dla nich zegarek symbolizuje prestiż i stanowi rodzaj wizytówki, która mówi o ich pozycji społecznej i sukcesach zawodowych. Na rynku znajdziemy modele warte nawet po kilka milionów dolarów, które wciąż znajdują swoich kupców. W końcu, jak mówi przysłowie, "kto bogatemu zabroni?"

 

Jakie zegarki noszą najbardziej wpływowe polki?

Anja Rubik nosi klasycznego Cartiera

Anja Rubik, znana jako jedna z najbardziej wpływowych postaci w świecie mody, jest również aktywną uczestniczką w debatach społecznych, co czyni ją silną i inspirującą kobiecą postacią. Utożsamiana z ikoną stylu, nosi zegarek jaki przystało nosić twarzy światowych magazynów mody. Cartier Tank Solo, bo nim mowa, został okrzyknięty najbardziej klasycznym zegarkiem damskim na świecie, zaś sama marka Cartier cieszy się międzynarodowym uznaniem i bogatą historią, a typowy dla tych zegarków prostokątny kształt jest odwzorowanej tradycji zegarmistrzowskiej. Wybór pani Rubik świadczy zatem o jej zamiłowaniu do klasyki, co jest godne podziwu, zwłaszcza w branży, która często kojarzona z pewnego rodzaju groteskowością. 

 

Jaki zegarek nosi Anja Rubik?

 

Iga Świątek stawia na Rolex

Duma polskiego narodu, tenisistka Iga Świątek, została jakiś czas temu ambasadorką marki Rolex, uznawanej za symbol luksusu, sukcesu, ale również trwałości. Mimo, że marka posiada w swojej ofercie zegarki bardzo wyrafinowane, wysadzane diamentami i bogato zdobione, Iga preferuje bardziej stonowane, subtelniejsze wersje. Ta decyzja świadczy o jej skromności i zaangażowaniu w podkreślanie prawdziwej wartości – nieprzemijającej jakości i doskonałości technicznej. Jej wybór stanowi przypomnienie, że prawdziwa elegancja tkwi w prostocie. 

 

Jaki zegarek nosi Iga Świątek?

 

Olga Tokarczuk wybiera prostego Swatcha, wyrażając swą indywidualność i niezależność

Olga Tokarczuk, laureatka Nagrody Nobla i jedna z najwybitniejszych postaci polskiej literatury, podczas pierwszej polskiej konferencji we Wrocławiu, zaprezentowała się w zegarku, który podkreśla jej indywidualność i niezależność. Wybór klasycznego Swatcha z oryginalnym designem, wartego kilkaset złotych, stanowi wyraz jej podejścia do życia i sławy. Znana z niekonwencjonalnego myślenia, Tokarczuk pokazuje, że wartości, które ceni, wykraczają poza materialne aspekty sukcesu. Jej decyzja o noszeniu zegarka, który nie jest symbolem luksusu, lecz raczej wyrazem osobistych preferencji i estetyki, podkreśla jej niezachwianą autentyczność i sprzeciw narzucanym standardom.

 

Jaki zegarek nosi Olga Tokarczuk?

 

Anna Lewandowska lubuje się w innowacyjnym wzornictwie marki Hublot

Anna Lewandowska, pojawiając się z zegarkiem marki Hublot, zwróciła uwagę mediów, ale przede wszystkim podkreśliła swój wyrafinowany gust. Hublot to szwajcarska marka słynąca  z innowacyjnego wzornictwa i technicznej precyzji. Wybierając Hublota, pani Lewandowska zademonstrowała swoje zainteresowanie najnowszymi trendami w zegarmistrzostwie oraz docenienie estetyki, która wyróżnia się na tle tradycyjnych modeli. Podkreśliła, że za jej wyborem stoi nie tylko prestiż i chęć podkreślenia statusu społecznego, ale przede wszystkim zamiłowanie dla niebanalnego designu i inżynierskiego kunsztu.

 

Jaki zegarek nosi Anna Lewandowska?

 

Zegarki i osobowość. Fascynujący świat wyborów kobiet

Jak widać powyżej, wybory dokonywane przez najbardziej wpływowe Polki pokazują różnorodność w sposobach, w jakie można wyrażać swoją osobowość i zamiłowanie do zegarmistrzostwa. Niezależnie od tego, czy jest to wyraz skromności, świadomego wyboru podkreślającego indywidualny styl, czy też wyraz zainteresowania najnowszymi trendami, pokazuje to, że zegarek może być nie tylko praktycznym akcesorium, czy elementem ozdobnym, ale także głębokim wyrazem osobowości. To wszystko dowodzi, że zegarki dla kobiet tworzą fascynujący świat, gdzie estetyka, technologia i tradycja dają nieograniczone możliwości do wyrażania siebie.


Patrycja Mimik

Zadeklarowana wegetarianka, która stara się żyć w równowadze z naturą. Aktywna działaczka społeczna. W zegarkach opisuje zarówno świat damskich modeli do noszenia na co dzień, jak i eleganckich zegarków premium. Nie zapomina przy tym o biżuterii.

Inne wpisy tego autora

Rozmaitości

Relaks, grill i nowy zegarek. Doskonałe połączenie na majówkę

Majówka to doskonały czas na relaks i odpoczynek po intensywnym okresie pracy lub nauki. Jak urozmaicić majówkowy czas z wyjątkowym zegarkiem?
Czytaj dalej

TOP

Zegarek na Pierwszą Komunię Świętą. Dowiedz się, dlaczego warto i zobacz nasze propozycje!

Co roku w maju i czerwcu odbywa się ważne religijne wydarzenie - I Komunia Święta. To czas radości, celebrowania przyjęcia Sakramentu Eucharystii, a także okazja do podarowania dziecku czegoś wyjątkowego. Zegarek na komunię to bardzo klasyczny i zarazem wspaniały pomysł na prezent z okazji tego wyjątkowego dnia. Oto przegląd naszych propozycji zegarków na komunię dla dziewczynki i zegarków na komunię dla chłopca!
Czytaj dalej

Rozmaitości

Najpiękniejsze kamienie szlachetne w biżuterii. Historia i symbolika

Kamienie szlachetne olśniewają swoim blaskiem, kolorami, jaki trwałością. Już w starożytności doceniano ich piękno, jak i bogatą symbolikę i właściwości. Poznaj najpiękniejsze i najcenniejsze kamienie szlachetne, poznaj ich niezwykłą historię.
Czytaj dalej

Sif Jakobs

Sif Jakobs - biżuteria która wydobędzie twój wewnętrzny blask

Sif jakobs to najlepszy przykład skandynawskiego designu. Projekty są nieco surowe, minimalistyczne, ale zarazem intrygujące. Ponadto wyróżniają się wysoką jakością i wyśrubowanymi normami. Klient otrzymuje zatem ekskluzywną biżuterię w przystępnej cenie. Poznaj razem z nami tę niezwykłą markę i kobietę, która stoi za jej sukcesem.
Czytaj dalej

Rozmaitości

Rodzaje splotów w łańcuszkach

Kobiety, jak i mężczyźni uwielbiają łańcuszki. Noszone solo lub kaskadowo potrafią prezentować się niezwykle gustownie. Poznaj razem z nami najpopularniejsze sploty łańcuszków. Przekonaj się, czym się od siebie różnią.
Czytaj dalej

Rozmaitości

Zegarek damskie na pasku. Nowoczesne spojrzenie na klasyczny design

Zegarek na pasku kojarzy się głównie z klasyka. Obecnie jednak projektanci nadają takim modelom nowoczesnego i nietuzinkowego charakteru. Przekonaj się, czy zegarek na pasku to tylko eleganckie modele, czy jednak coś znacznie więcej.
Czytaj dalej
Pokaż wszystkie