Poznaj płatności zbliżeniowe Garmin Pay™

Garmin

Poznaj płatności zbliżeniowe Garmin Pay™

Sylwia Łukasik

Entuzjastka aktywności, w ciągłym ruchu. Jej konikiem są zegarki sportowe i smartwatche, które testuje, próbując nowych dyscyplin sportowych. Prywatnie fanka dobrego jedzenia, niszowych perfum i kultury włoskiej.

14 sierpnia 2023

Płatności zbliżeniowe to coraz częściej pojawiająca się w smartwatchach funkcja. W dobie, gdy inteligentne zegarki stają się miniaturowymi komputerami do zadań specjalnych, opcja ta zyskuje na popularności. Jednym z pionierów, jeśli o smartwatche z płatnościami zbliżeniowymi, był amerykański producent Garmin. Weźmy zatem pod lupę funkcję Garmin Pay™!

 

Jak działają płatności zbliżeniowe w urządzeniach elektronicznych?

Najpierw prześledźmy, jak działają płatności zbliżeniowe w inteligentnych zegarkach. Są one możliwe dzięki modułowi NFC (to skrót od Near Field Communication), który umożliwia cyfrowe przesyłanie danych przy użyciu fal radiowych krótkiego zasięgu. Sygnał jest transmitowany przez NFC na odległość około 10 cm, dlatego tego rodzaju płatność wymaga zbliżenia smartwatcha do terminala.

 
Płatności zbliżeniowe za pomocą zegarka
 

Technologia NFC jest często porównywana z Bluetoothem. Na plus wypada przy nim większą oszczędnością energii oraz brakiem konieczności wcześniejszego parowania z urządzeniem, do którego chcemy przesłać dane. Ze względu na krótki zasięg fal metoda NFC cechuje się także bezpieczeństwem, które można porównać z tym, jakie gwarantują płatności tradycyjną kartą. Wymagana autoryzacja sprawia, że pieniądze nie znikną z konta bez Twojej wiedzy.

 

Garmin Pay™, czyli płatności zbliżeniowe dla aktywnych

Płatności zbliżeniowe Garmin Pay™ powstały szczególnie z myślą o osobach, które są w ciągłym ruchu. Ponieważ nie wymagają telefonu ani portfela, sprawdzą się, kiedy po biegu w terenie chcesz zrobić zakupy czy wstąpić do ulubionej kawiarni lub gdy w trakcie treningu kolarskiego złapie Cię głód i potrzebujesz uzupełnić kalorie.

 

Zakupy z płatnościami Garmin Pay

 

W jakich jeszcze sytuacjach będzie to przydatne rozwiązanie? Płatności NFC będą praktycznym wyjściem w zatłoczonej komunikacji miejskiej, na zakupach, gdy portfel spoczywa na dnie przepastnej torby lub kiedy po prostu masz zajęte ręce.

 

Jakie banki obsługują płatności zbliżeniowe Garmin Pay™?

Płatności przy użyciu Garmin Pay™ rozliczane są przez wiele banków, a lista stale się powiększa. Do najpopularniejszych placówek należą m.in. Alior Bank, BNP Paribas, Bank Millennium, Bank Pekao, Bank Pocztowy, Credit Agricole, Getin Bank, ING, mBank, Santander Bank Polska, Revolut czy PKO Bank Polski.

 

Aktywacja usługi Garmin Pay™

Kiedy wiesz już najważniejsze rzeczy na temat płatności Garmin Pay™, pozostaje jeszcze kwestia aktywacji usługi w zegarku. Aby to uczynić, musisz na początku pobrać na smartfon aplikację Garmin Connect. Następnie wybierasz swoje urządzenie z listy i klikasz w opcję Garmin Pay. Zaznaczasz „utwórz portfel” i ustalasz czterocyfrowe hasło, które zabezpieczy cyfrowy portfel w zegarku. Kolejny krok to dodanie karty, należy wybrać jej typ i uzupełnić dane, a następnie jednorazowo potwierdzić ich prawdziwość za pomocą weryfikacji mailowej lub SMS-owej. Więcej szczegółów znajdziesz w poniższym wideo:


Sylwia Łukasik

Entuzjastka aktywności, w ciągłym ruchu. Jej konikiem są zegarki sportowe i smartwatche, które testuje, próbując nowych dyscyplin sportowych. Prywatnie fanka dobrego jedzenia, niszowych perfum i kultury włoskiej.

Inne wpisy tego autora

Rozmaitości

Najciekawsze techniki wytwarzania biżuterii. Od witrażu po filigran

Poznaj najciekawsze i nieoczywiste techniki wytwarzania biżuterii! Zobacz, jak oryginalne i unikatowe mogą być dodatki, którymi uzupełniasz swoje stroje!
Czytaj dalej

Cerruti 1881

Cerruti 1881 – gdy włoski design spotyka paryski szyk

Paryski dom mody Cerruti 1881 to fuzja francuskiego szyku i włoskiego designu, za który odpowiadają korzenie założyciela marki. Dowiedz się więcej o tym wyjątkowym producencie, którego zegarki znajdziesz teraz w ofercie Fabryki Zegarków!
Czytaj dalej

TOP

Zegarek z GPS – wybieramy najlepszy model!

Zegarek z GPS może być naprawdę przydatnym narzędziem, które nie tylko ułatwi Ci poruszanie się po nieznanych trasach, ale także umożliwi dokładne pomiary aktywności. Poznaj propozycje najlepszy modeli z tą funkcją!
Czytaj dalej

Błonie

Błonie Smok Wawelski – nowość od producenta znad Wisły

Polska marka Błonie zachwyca nowym modelem inspirowanym kultową postacią Smoka Wawelskiego z „Przygód Baltazara Gąbki”. Przeczytaj więcej o tym wyjątkowym zegarku!
Czytaj dalej

Suunto

Premiera nowych zegarków Suunto Race i słuchawek Suunto Sonic

Fiński producent Suunto przedstawia wyjątkowe nowości! Zegarki Suunto Race w wyjątkowych barwach oraz idealne dla sportowców outdoorowych słuchawki Suunto Sonic. Dowiedz się więcej na ich temat z tego artykułu.
Czytaj dalej

Hanowa

Rodzaje zdobień na tarczy według zegarków Hanowa

Szwajcarskie zegarki Hanowa oprócz precyzyjnych mechanizmów i najwyższej jakości materiałów wyróżniają się także przepięknie zdobionymi tarczami. Sprawdźmy, jak dekoruje się cyferblaty we współczesnym zegarmistrzostwie na przykładzie kilku kolekcji marki!
Czytaj dalej
Pokaż wszystkie