Zdobywaj góry z zegarkiem z wysokościomierzem

Zdobywaj góry z zegarkiem z wysokościomierzem

Iwo Białek

Iwo doszczętnie prześwietli każdy zaawansowany model zegarka - przetestuje każdą funkcję i nie będzie miał litości, sprawdzając ich wytrzymałość. Sportwatche to jego słabość - w końcu to fan sportów ekstremalnych. W spokojniejszych chwilach gra na swojej ulubionej konsoli.

11 października 2021

Uwielbiasz górskie wyprawy, zdobywanie szczytów i pokonywanie własnych ograniczeń? Z pomocą przychodzą praktyczne zegarki wyposażone w wysokościomierz! Dzięki nim spełnianie pasji stanie się wygodniejsze, a Ty będziesz mieć dostęp do bieżących zmian w wysokości, na której się znajdujesz.

 

Zegarki z wysokościomierzem - jak to działa?

Zegarki z wysokościomierzem do pomiarów wykorzystują czujnik ciśnienia atmosferycznego lub dane uzyskane dzięki łączności GPS. Wysokościomierze barometryczne opierają swoje działanie na pomiarze ciśnienia, przeliczając wynik na jednostkę wysokości. W skrócie - im niższe ciśnienie, tym wyższa wysokość nad poziomem morza. Okazuje się, że barometryczny pomiar wysokości przydaje się także jako alert pogodowy - nagła zmiana ciśnienia odnotowana pomimo braku zmiany wysokości może oznaczać, że zbliża się burza.

 

Wysokościomierz opierający działanie o łączność GPS kalkulacji dotyczących wysokości dokonuje na podstawie współrzędnych wyłapywanych przez odbiorniki GPS. W przypadku takiego pomiaru warto mieć na uwadze margines błędu, na który wpływać mogą nasze położenie, liczba i układ satelitów, z którymi łączy się zegarek, warunki atmosferyczne czy konfiguracja terenu.

 

Zegarki z wysokościomierzem

 

Zegarek z wysokościomierzem - który najlepszy?

Suunto 9 Peak - zdobywaj szczyty ze sportowym zegarkiem klasy premium

Mówiąc o idealnych zegarkach na wyprawy górskie, nie sposób nie wspomnieć o najnowszej propozycji fińskiej marki - Suunto 9 Peak. Ten smartwatch z wysokościomierzem swoje obliczenia opiera zarówno o wysokość barometryczną, jak i dane z łączności GPS. Dzięki zintegrowaniu obu metod za pomocą FusedAlti™ pomiary cechują się bardzo dużą dokładnością. Ponadto produkt wskazuje wysokość w trybie dziennym, informuje o całkowitym zwiększeniu lub zmniejszeniu wysokości oraz prędkości pionowej podczas ćwiczeń. Posiada także automatyczny profil wysokościomierza. Częstotliwość zapisu wyników wynosi 1 sekundę, a rozdzielczość to 1 metr. Zakres działania wysokościomierza Suunto 9 Peak to -500 - 9999 metrów. W pakiecie z funkcją pomiaru wysokości otrzymujemy tu więc mnóstwo przydatnych funkcji, które zapaleni fani wędrówek górskich z pewnością docenią.

 

Suunto 9 Peak

 

Casio PROTREK, czyli idealny kompan górskich wędrówek

Jaki zegarek w góry? Nasz kolejny wybór to Protrek - linia Casio, stworzona z myślą o przygodach na świeżym powietrzu, Te outdoorowe zegarki górskie cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz praktyczną funkcjonalnością. Casio PROTREK Quad Sensor Bluetooth Sync PRT-B50-4ER został wyposażony w wysokościomierz barometryczny, który ciśnienie atmosferyczne przelicza na wysokość nad poziomem morza. Ponadto pozwala z wyprzedzeniem wykryć nadchodzące anomalie pogodowe. Zakres pomiaru wynosi do 10 000 metrów nad poziomem morza. Dodatkowa funkcja wzrostu wysokości daje nam dostęp do całkowitej wysokości wzniesienia na trasie, sumując wszystkie pokonane metry. Pamięć pomiarów wysokościomierza mieści do 40 zestawów pomiaru wysokości, które możemy odczytać w dowolnym momencie. Na każdy zapis składają się data, godzina oraz pomiar wysokości wraz z maksymalną i minimalną wartością.

 
Zegarek męski PROTREK Quad Sensor Bluetooth Sync
 

Smartwatch Huawei Watch GT 2 - wielofunkcyjny smartwatch na każdą okazję

Ostatnia propozycja to budżetowy smartwatch Huawei Watch GT 2 Latona, w którym producent zamknął niezliczone funkcje. Wart uwagi ze względu na doskonały stosunek ceny do jakości oraz design i funkcje, dzięki którym sprawdzi się na większość okazji. Z pewnością polubisz ten zegarek. Wysokościomierz barometryczny, w który go wyposażono w połączeniu z prognozą pogody, kompasem i łącznością GPS czyni z niego idealny sprzęt na wyprawę w góry. Przydatny może się okazać także tryb wspinaczki.

 

Huawei GT2 Latona

 

Zegarki z wysokościomierzem - zdobywaj szczyty, Twój sprzęt zajmie się resztą

Jak widzisz, jest w czym wybierać. W ofercie zegarków z wysokościomierzem znajdziesz zarówno nowoczesne smartwatche, jak i analogowe modele z cyfrowym wyświetlaczem. Jeśli chodzi o cenę, zakres także jest dość szeroki - i wysoka, i średnia półka cenowa mają wiele do zaproponowania. Zajrzyj na stronę Fabryki Zegarków i znajdź idealny model dla siebie!


Iwo Białek

Iwo doszczętnie prześwietli każdy zaawansowany model zegarka - przetestuje każdą funkcję i nie będzie miał litości, sprawdzając ich wytrzymałość. Sportwatche to jego słabość - w końcu to fan sportów ekstremalnych. W spokojniejszych chwilach gra na swojej ulubionej konsoli.

Inne wpisy tego autora

Traser

Traser P67 Diver - nowy zegarek dla nurka

Doczekaliśmy się nowej odsłony zegarków diver od znanej marki Traser o pokaźniej wodoszczelności 500 metrów! Czym jeszcze zaskakuje kolekcja znanej szwajcarskiej manufaktury? Odkryj linię diver, która sprosta wszystkim wyzwaniom.
Czytaj dalej

Zeppelin

Nowe zegarki Zeppelin Eurofighter

Zeppelin prezentuje niezwykłą serię limitowanych zegarków lotniczych inspirowanych legendarnym Eurofighterem!
Czytaj dalej

Alpina

Genewska tradycja zegarków Alpina

Rzemieślnicze zegarki, innowacyjne hybrydy i wytrzymałe divery - to wszystko znajdziesz u szwajcarskiej manufaktury Alpina. Odkryj tradycję genewskiej produkcji.
Czytaj dalej

Tissot

Bogactwo Tissot - tajemnica szwajcarskiej manufaktury

Co wyróżnia markę Tissot na tle innych manufaktur? Dlaczego warto wybrać właśnie tego producenta? Poznaj wspaniały świat szwajcarskich zegarków, które podbiją twoje serce!
Czytaj dalej

U-Boat

U-Boat w świecie celebrytów, filmów i sportu

U-BOAT to zegarmistrzowska marka z Włoch, obecna w świecie filmu, muzyki, sportu i celebrytów. Dowiedz się więcej na ten temat, czytając ten artykuł!
Czytaj dalej

Porady

Kompas w zegarku. Dlaczego jest ci potrzebny?

Czym jest kompas i do czego jest on potrzebny w zegarku? Jakie zegarki mają kompas? Jaki zegarek z kompasem wybrać? Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w moim wpisie!
Czytaj dalej
Pokaż wszystkie