Zegarki i biżuteria z kryształami Swarovskiego - jak rozpoznać?

10-02-2020

Która z kobiet nie ma marzy o przepięknej biżuterii, która będzie olśniewała swoim blaskiem. Założę się, że każda. Diamenty, cyrkonie, kryształki i wiele wiele innych zdobień w zegarkach, czy biżuterii sprawią, że będziesz błyszczała każdego jednego dnia. Jest to piękno samo w sobie i warto wiedzieć jak je rozpoznawać.

Diamenty vs. cyrkonie

W naszej ofercie posiadamy eleganckie zegarki, które są zdobione nie tylko kryształkami Swarovskiego®, ale to właśnie na nich w głównej mierze się dzisiaj skupimy. Jednak problem polega na tym, że one wszystkie dla oka, które jest nie wprawione, wyglądają jednakowo. W takim przypadku jedyny dowód na potwierdzenie ich autentyczności to certyfikat. Warto więc bliżej się przyjrzeć poszczególnym rodzajom.

Zanim przejdziemy do rozróżniania kryształków Swarovskiego® od cyrkonii i diamentów warto na początku zająć się cyrkoniami oraz samymi diamentami i ich oszlifowaną wersją - brylantami. Diamenty są rzadkim i najtwardszym materiałem, który naturalnie występuje w przyrodzie. Nie da się ich zarysować, a co najważniejsze nie niszczą się. Te kamienie szlachetne są synonimem luksusu i bogactwa. Natomiast cyrkonie, nazywane również imitacjami diamentów, są ozdobnymi kamieniami syntetycznymi wytworzonymi ze związku chemicznego - dwutlenku cyrkonu. Jest bezbarwnym kamieniem i w przeciwieństwie do wspomnianego kamienia szlachetnego nie występuje naturalnie w przyrodzie.

diament na czarnym tle zegarki lifestyle

Pewnie zastanawiacie się jak je łatwo i szybko rozpoznać? Chyba najprostszym sposobem do ich rozpoznania będzie porównanie ich blasku i koloru. Cyrkonia w świetle błyszczy znacznie mocniej niż diament, a do tego mieni się feerią barw. Bardziej widać tę różnicę, kiedy oba kamienie położy się obok siebie. Wtedy zauważalny będzie mniejszy rozbłysk diamentu. Dodatkowo diamenty będą mieniły się odcieniami szarości, a nawet widoczne będą ogniste refleksy. Kolejną rzeczą, o której warto pamiętać, jest to, że cyrkonia może zmatowieć, a diament nie. Oprócz tego diamenty nie nagrzewają się. Jeśli pozostawisz go na słońcu przez dłuższy czas, to przez cały ten okres pozostanie zimny. Cyrkonia natomiast zatrzymuje ciepło. Dodatkowo oba kamienie różni twardość - diamenty mają 9 pkt na 10 w skali Mohsa, a cyrkonie od 7,5 do 8,5 pkt. Diamentu nie da się zarysować, a cyrkonię już tak.

cyrkonia tafla wody zegarki lifestyle

Oryginalne kryształki Swarovski®

Wiemy już czym się różnią diamenty i cyrkonie, a co z kryształkami Swarovskiego® - wyjątkowymi i przepięknie opalizującymi kamieniami, który olśniewają swoim blaskiem? Czy wiedziałeś drogi Czytelniku, że swoim pięknem zachwycają od ponad 100 lat, a dokładniej od 1913 roku, kiedy to po 18-u latach Daniel Swarovski wraz synami stworzyli wyjątkowy skład chemiczny na kryształy, który znany jest do tej pory tylko rodzinie Swarovskich? Można się pokusić o stwierdzenie, że ich sława pokonała nawet same diamenty. Dlaczego? Każdy chyba kojarzy film “Mężczyźni wolą blondynki” i słynną piosenkę “Diamonds are a girl’s best friend” wykonywaną przez Marilyn Monroe. Niestety, zarówno podczas tej sceny, jak i przez cały film aktorka olśniewa właśnie wyjątkową biżuterią Swarovskiego® i jego kryształkami.

Czym tak naprawdę są kryształki Swarovskiego® i jak je rozróżnić np. od cyrkonii? Przede wszystkim różni je skład chemiczny, choć oba są kamieniami syntetycznymi. Kryształki Swarovskiego® wykonane są z ozdobnego szkła ołowiowego, czyli odmiany szkła zawierającego tlenki ołowiu. Dodatkowo charakteryzują się specyficznym i opatentowanym szlifem, a także mniejszą twardością niż cyrkonie. Warto jednak pamiętać, kupując na przykład biżuterię, że do oryginalnego wyrobu dołączony jest Certyfikat Autentyczności oraz pieczęć Swarovski Seal. To najnowsze zabezpieczenie firmy Swarovski z unikatowym identyfikatorem, który można zawsze sprawdzić na stronie Swarovskiego.

rozróżnienie kryształ cyrkonia diament

Twój idealny zegarek z kryształkami Swarovskiego®

Każda dziewczyna pragnie posiadać biżuterię mieniącą się tysiącem kolorów i która będzie zachwycała swoim blaskiem. Można śmiało powiedzieć, że niektóre zegarki damskie mogą z powodzeniem pełnić tę rolę. Dlatego poniżej przedstawiamy marki i ich kolekcje, które zachwycą zdobieniem w formie kryształków Swarovskiego®.

Anne Klein Swarovski Crystal Accented

Pierwszą marką, którą warto wspomnieć to Anne Klein i kolekcja Swarovski Crystal Accented. Na uwagę zasługuje między innymi damski zegarek AK/3001GPBL, który zachwyca gustownym, minimalistycznym, a jednocześnie bogatym zdobieniem. Piękno zegarka wydobywa sub-tarcza sekundnika, którą wysadzano 35 kryształkami Swarovskiego®. Kryształki idealnie rozjaśniają i dopełniają głębię granatowego koloru tarczy i meshowej bransoletki.

zegarek damski Anne Klein Swarovski Crystal Accented ak-3001gpbl

Zeppelin Luna Lady Moonphase

Kolejną marką, która korzysta z niezwykłości kryształków jest firma Zeppelin i jego kolekcja Luna Lady. W zegarku damskim 7637-3 uwagę przyciąga bez wątpienia granatowa tarcza z delikatnymi żłobieniami, na której umieszczono w formie indeksów mieniące się kryształki Swarovskiego®. Oprócz wyjątkowego wyglądu zegarek zachwyca swoją praktycznością, a to za sprawą takich funkcji jak: wskaźnika faz księżyca, datownika i powłoki luminescencyjnej.

zegarek damski Zeppelin Luna Moonphase 7637-3

Festina Swarovski

Na uwagę zasługuje również marka Festina i jej kolekcja Swarovski. Zegarki z tej serii, m.in. damski model F20336/1, zachwycają biżuteryjnym, bardzo kobiecym i delikatnym wyglądem. Największym atutem wspomnianego modelu jest tarcza wysadzana w całości kryształkami Swarovskiego®. Subtelny wygląd tarczy dopełnia modna siatkowana bransoleta wykonana ze stali szlachetnej. Z tym modelem na ręku z pewnością będziesz błyszczeć i olśniewać w każdej sytuacji.

zegarek damski Festina Swarovski f20336-1

Szukaj na Fabrykazegarkow.pl!

Mamy nadzieję, że udało nam się odpowiedzieć na najważniejsze pytanie, czyli jak rozpoznać biżuterię z kryształkami Swarovskiego®, by trafić na oryginalny produkt. Jeśli pragniesz stać się właścicielem tak wyjątkowo zdobionego zegarka, zapraszamy Cię do naszego sklepu internetowego Fabrykazegarkow.pl. Z pewnością odnajdziesz tam swój wymarzony model!

średnia ocena: 5.0