Zegarki Nixon Star Wars dla wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen

09-01-2019

Gwiezdne wojny od dawna przestały być tylko filmem fantastycznym. Gdy w 1977 kina zaczęły grać „Nowa Nadzieję” chyba nawet George Lucas nie przypuszczał, że opowiedziana w filmie rozrośnie się do trzech trylogii (zamknięcie tej ostatniej nastąpi 20 grudnia 2019 roku), spin-offów, począwszy od niesławnego, zrealizowanego na potrzeby telewizji „Star Wars Holiday Special”, a skończywszy na zrealizowanych z rozmachem „Łotrze 1” i „Hanie Solo”.

Fani sagi rozpieszczani są nie tylko przez filmowców, rysowników komiksów czy pisarzy (potężne uniwersum „Gwiezdnych wojen” otworzyło drogę do napisania i wydania ogromnej ilości utworów beletrystycznych w tej tematyce). Gadżety związane z gwiezdną sagą od lat reprezentują bardzo różny poziom wykonania – można oczywiście zastanawiać się nad przydatnością posiadania figurek, maskotek czy plakatów. Nie można jednak odmówić wielu markom, że korzystają ze spuścizny George’a Lucasa w sposób gustowny i z dobrym smakiem. Do takich gadżetów należą zdecydowanie zegarki Nixon Star Wars.

Zegarek Star Wars - kogo ucieszy?

Z pewnością Nixon Star Wars nie należą do przaśnych gadżetów. Producent zadbał o to, żeby design zegarków Star Wars tylko w pewnym aspekcie opierał się na motywach znanych z filmów. Każdy zegarek wygląda elegancko, symetrycznie i niekiedy tylko wprawne oko wyłapie subtelne nawiązania do postaci i miejsc, które tak dobrze znają fani „Gwiezdnych Wojen”. Wiek nie ma żadnego znaczenia, dobrze wiedzą o tym wszyscy sympatycy sagi, prawda?

Star Wars

Zegarek Nixon Star Wars na prezent

Oryginalne i subtelne wzornictwo oraz rozsądna cena sprawiają, że Nixon Star Wars świetnie sprawdzi się jako wyjątkowy prezent. A dla kogo? Oczywiście dla każdego, kto z wypiekami na twarzy śledził losy Hana Solo, Luke’a Skywalkera, księżniczki Lei czy sympatycznych droidów – R2D2 i C3PO. Warto dodać, że Nixon nie zamyka się tutaj tylko na klasyczną trylogię, część modeli poświęcając takim postaciom jak Rey czy Kylo Ren. Saga Star Wars łączy pokolenia, dlatego z takiego wyjątkowego modelu zegarka ucieszy się każda fanka i każdy fan.

Jaki zegarek Gwiezdne Wojny wybrać?

Każdy zegarek Nixon Star Wars posiada znaki szczególne, subtelne akcenty kolorystyczne i wzornicze, które sugerują do jakiej postaci czy miejsca dany zegarek nawiązuje. Po odwróceniu zegarka deklem do góry, naszym oczom ukazuje się subtelny grawer, przedstawiający motyw, któremu dedykowany jest dany model. Znajdziemy tutaj zarówno te nawiązujące do mrocznych zakamarków galaktyki, jak np. zegarek nawiązujący stylistyką wykończenia do Gwiazdy Śmierci, jak i pozytywnych postaci, jak np. modele nawiązujące do ukochanych przez fanów klasycznej trylogii droidów R2-D2 czy C-3PO.

Nixon Time Teller Star Wars Death Star A045SW2383

Time Teller Star Wars Death Star

Pamiętacie pierwszą Gwiazdę Śmierci, najgroźniejszą broń Imperium, która została zniszczona przez Luke’a Skywalkera w filmie „Nowa Nadzieja”? Zegarek Time Teller Star Wars Death Star A045SW2383 na swoim cyferblacie posiada wzornictwo nawiązujące do instalacji, jakie mogliśmy podziwiać przyglądając się z zewnątrz stacji bojowej, natomiast sekundnik w zielonym kolorze przywołuje skojarzenie z kolorem wiązki światła, generowanej przez najgroźniejszą broń Gwiazdy Śmierci, która potrafiła niszczyć planety.

Nixon Time Teller Chrono Star Wars C-3PO A972SW2378

Time Teller Star Wars C-3PO

Oddalmy się od Gwiazdy Śmierci i spójrzmy na zegarek Time Seller Star Wars C-3PO, będący prawdziwą gratką dla fanów tego sympatycznego i nieco przemądrzałego droida. Złoty kolor okrągłej koperty oraz bransolety jest tutaj oczywistym nawiązaniem do C-3PO. Warto zwrócić uwagę na Nixon Time Teller Chrono Star Wars, o numerze katalogowym A972SW2378, którego sub-tarcze chronografu przypominają oczy C-3PO. A co jest w środku? Tak jak i droid, zegarek Nixon Star Wars C-3PO posiada mnóstwo możliwości! Co prawda nie potrafi porozumiewać się w językach całej galaktyki, ale z całą pewnością bardzo dokładnie odmierza czas ziemski – za tę niezakłóconą pracę zegarka odpowiada słynny japoński mechanizm kwarcowy Miyota. Stal szlachetna wykorzystana do produkcji koperty oraz bransolety zapewnia bezpieczne schronienie temu niezawodnemu mechanizmowi, a mineralne utwardzane szkiełko pozwala nie martwić się o uszkodzenie subtelnego cyferblatu zegarka.

Nixon Time Teller Star Wars R2-D2 A045SW2403

Time Teller Star Wars R2-D2

Jeśli jesteśmy przy C-3PO, to nie sposób nie zwrócić uwagi na model dedykowany jego kompanowi – Nixon Time Teller Star Wars R2-D2 A045SW2403, którego wygląd stanowi subtelne połączenie stali szlachetnej w jasno srebrnym kolorze oraz niebieskich akcentów, nawiązujących do górnych części tego małego i sprytnego droida. Mechanizm kwarcowy, podobnie jak w pozostałych modelach Nixon Time Teller Star Wars, pochodzi z Japonii, a wodoszczelność na poziomie 10 ATM sprawia, że zarówno R2-D2, jak i pozostałym zegarkom Nixon Star Wars, nie grozi uszkodzenie podczas kontaktu z wodą.

Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Was do bliższego zapoznania się z zegarkami Nixon Time Teller Star Wars, oraz oczywiście, jeśli fragmenty tekstu okazały się niezrozumiałe – do nadrobienia zaległości i obejrzenia słynnej kosmicznej sagi!

średnia ocena: 5.0