AVI-8 to brytyjska marka, która na rynek zegarków lotniczych wprowadziła powiew świeżości, proponując miłośnikom podniebnych wypraw bardzo oryginalny koncept. Jej założyciele sięgają do korzeni, zwracając uwagę nie tylko na wygląd produktów, lecz także na funkcje, które będą przydatne podczas pracy pilotów, ale sprawdzą się też w codziennym życiu.

czytaj dalej
Kategorie Zamknij
Filtry Zamknij
Szkiełko
Mechanizm
Dostępność
Tarcza - kolor
Pasek - kolor
Typ paska
Cena [zł]
-
Szerokość koperty [mm]
-

Zegarki Avi-8

Konstruktorzy marki AVI-8 stworzyli modele, które przenoszą nas w niesamowity świat awiacji. Jeśli jesteś pilotem lub po prostu jesteś fanem lotnictwa, sprawdź zegarki AVI-8!

Historia zegarków AVI-8

Za powstaniem marki AVI-8 stoi spółka Dartmouth Brands, która w 2000 roku postanowiła wystartować z nowym pomysłem. Wyszła na rynek z projektami inspirowanymi historią lotnictwa - postaciami, wydarzeniami oraz maszynami nawiązującymi do awiacji. W odróżnieniu od niektórych marek z zegarkami lotniczymi AVI-8 skupia się na konkretnych wydarzeniach, co czyni jej zegarki wyjątkowymi, a nie jest to łatwe, kiedy spojrzymy, jak dużo producentów oferuje produkty w tym stylu. Tym, co istotne w projektach tej brytyjskiej firmy, są czytelne tarcze, wysoka trwałość oraz funkcje odnoszące się do tych, których pierwotnie używali piloci. Pokaźnych rozmiarów koronki powstały z myślą o noszących rękawiczki lotnikach, dla których było to wygodne rozwiązanie. Wygląd modeli nawiązuje do stylu vintage.

Zegarki AVI-8 - najciekawsze kolekcje

Ograniczona liczba kolekcji to potwierdzenie, że każda seria została stworzona z dużą dbałością i dopracowana w każdym szczególe. Poszczególne linie nawiązują do różnych elementów dotyczących awiacji - historycznych samolotów, dowódców czy jednostek wojskowych formacji lotniczych.

Dywizjon francuskich sił powietrznych, który wspomagał armię krajową podczas I wojny światowej - Lafayette Escadrille, zainspirował powstanie zegarków AVI-8 Flyboy. Doświadczenia jednego z członków formacji zostały spisane w formie książki o tym samym tytule. Na te wysokiej jakości zegarki składają się solidne paski ze skóry, odporne koperty ze stali szlachetnej oraz duże czytelne tarcze. Całość utrzymana jest w odcieniach brązu i czerni. Ciekawy akcent stanowią przeszycia w kolorach francuskiej flagi. Wśród funkcjonalności wybranych produktów znajdziemy subtarcze chronografu czy datownik dni miesiąca.

AVI-8 Hawker Hunter odnosi się do jednoosobowego myśliwca noszącego tę samą nazwę. Jest on znany głównie z tego, że w 1953 roku pobił rekord prędkości dotyczący przestrzeni powietrznej. Dla zegarków z tej serii typowe są militarne detale, nawiązujące do wojskowego charakteru maszyny. Tarcze przypominają swoim wyglądem lotnicze kokpity. Osadzono je w kopertach o okrągłym lub bardziej kanciastym kształcie. Charakteru dodaje całości wzór moro.

W latach 60. XX wieku rozpoczęła się produkcja legendarnego samolotu odrzutowego. Hawker Harrier, bo to o nim mowa, zainspirował powstanie wyjątkowej linii zegarków. Warto wiedzieć, że maszyna ta latała m.in. dla Królewskich Sił Powietrznych oraz Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Paski NATO, fakturowane tarcze, których powierzchnia przypomina beton lub cyferblaty w stylu skeleton to tylko niektóre z wyróżników czyniących te modele wyjątkowymi.

Zegarki AVI-8 P-51 Mustang to hołd w stronę współpracy militarnej Anglii i Ameryki. Podczas II wojny myśliwiec o tej samej nazwie był używany przez armię Stanów Zjednoczonych, służył także jej sprzymierzeńcom. Kolekcja ta wyróżnia się tym, że każdy z modeli poświęcony został innej postaci związanej z lotnictwem. Paski z mocnej skóry bądź stalowe bransolety łączą się tu z okrągłymi kopertami o średnicy 43 mm. Licznik prędkości, chronograf czy datownik dni miesiąca to udogodnienia, w które wyposażono te produkty.

Zegarki AVI-8 dostępne w sklepie stacjonarnym w Warszawie

W naszym warszawskim sklepie stacjonarnym możesz na żywo przyjrzeć się wszystkim zegarkom, obejrzeć ich każdy szczegół i sprawdzić, jak będą prezentować się na Twoim nadgarstku. Są wśród nich także modele AVI-8 będące połączeniem praktycznych funkcji, stylistyki vintage, elementów militarnych i rzemieślniczego, solidnego wykonania.

Oryginalne zegarki AVI-8 w najlepszych cenach

Licencjonowani dystrybutorzy dbają o to, aby sprzęt, który nam dostarczają, cechował się najwyższą jakością i pochodził z potwierdzonych źródeł. W naszym autoryzowanym sklepie znajdziesz oryginalne zegarki AVI-8 wraz z gwarancją i opakowaniem producenta. Przekonaj się, czy znajdziesz tu zegarek lotniczy na miarę swoich marzeń!