Montjuic jest hiszpańską marką, która specjalizuje się w produkcji zegarków sportowych. Jak można dostrzec, firma czerpie inspirację głównie ze sportów motorowych. Tego rodzaju produkty przypadną do gustu nie tylko miłośnikom różnorodnej kolorystyki, ale również wykonania inspirowanego torami wyścigowymi!
czytaj dalej
Filtry Zamknij
Dostępność
Dla kogo
Tarcza - kolor
Pasek - kolor
Typ paska
Wodoszczelność
Cena [zł]
-
Szerokość koperty [mm]
-

Zegarki Montjuic

Twórcami tej niezwykle wyjątkowej marki są Rosendo Rabat, Tendu Rabat oraz Eduardo Mendeza. Każdy z nich marzył o założeniu własnego brandu zegarków i w końcu, dzięki wspólnej pracy, udało im się to osiągnąć. Projekty, które silnie nawiązują do motosportu, przyciągają uwagę i zaskakują każdym szczegółem.

Zegarki Montjuic - jak powstała marka?

Ojciec i syn, Rosendo i Tendu Rabat, działający w branży zegarmistrzowskiej od około 2 dekad, zdobyli ogromną popularność w Hiszpanii. Są oni również dystrybutorami światowej klasy marek, takich jak U-BOAT, Vostok Europe czy innych. Nazwisko tych panów od dawna jest utożsamiane z najwyższej jakości zegarkami o niezawodnej dokładności i jakości na najwyższym poziomie. Od dłuższego czasu rodzina snuła plany dotyczące założenia własnej marki zegarków, jednak ciągle czegoś im brakowało. Z pomocą przyszedł Eduardo Mendeza. Ten wyjątkowy człowiek przez 30 lat zajmował się tworzeniem pojazdów wyścigowych i objawił się jako wspólnik idealny. Partnerzy ustalili swoje cele, priorytety oraz co najważniejsze — wybrali nazwę: jednogłośnie zagłosowali na Montjuic — zaczerpniętą od legendarnego toru wyścigowego w Barcelonie.

Zegarki Montjuic - kolekcje

Do dziś marka wprowadziła na rynek trzy kolekcje zegarków: Mecaquartz Speed, GMT Speed i Chronograph Speed. Wszystkie te linie łączy przede wszystkim charakterystyczna konstrukcja koperty, która przypomina estetyką tłok samochodowy. Została wykonana z polerowanej stali szlachetnej. Paski z silikonu lub gumy są połączone z kopertą pod odpowiednim kątem, tak by wygodnie leżały na nadgarstku.

Na deklu zegarka znajduje się grawerunek przedstawiający trasę sławnego toru Montjuic, a koronka nawiązuje do przekładni znajdującej się na skrzyni biegów. Modele zostały wyposażone w dwustronnie powlekane szkło szafirowe, umożliwiające podziwianie najdrobniejszych elementów na tarczy. Na wskazówkach znajduje się wyraźnie świecąca w ciemności powłoka luminescencyjna Super-LumiNova, która szczególnie sprawdzi się w miejscach o słabym oświetleniu.

Mechanizmy w zegarkach Montjuic

Seria GMT Speed jest wyposażona w szwajcarski mechanizm Ronda. Znany jest on ze względu na swoją dokładność i popularność, gdyż jest często wybierany przez producentów. Seria Mecaquartz działa w oparciu o mechanizm japońskiego pochodzenia. Zapewnia dokładność chodu na poziomie około +/- 15 sekund na miesiąc. Ostatnią wspominaną linią jest Chronograph z zegarkami o mechanizmie Miyota MJ2.0701.S. Wyróżnia się ona szybką reakcją na przyciski funkcyjne.

Sklep z zegarkami Montjuic w Warszawie

Zegarki marki Montjuic to materiały najwyższej jakości, precyzja i przede wszystkim niezastąpiony design rodem z toru wyścigowego. Modele Montjuic możesz znaleźć zarówno w naszym sklepie internetowym, jak i stacjonarnym w Warszawie.