ZEGARKI REC

Marka REC to jedna z młodszych marek, która postanowiła zrewolucjonizować i podbić cały przemysł zegarmistrzowski. Patrząc na jej sukcesy oraz pasję projektantów, bardzo możliwe, że ich założenie może się zrealizować.

 

Zegarki męskie REC – jak powstały?

 

Zegarki REC rozpoczęły podbój rynku w 2014 roku, kiedy to dwóch inwestorów z Danii, Jonathan Kamstrup i Christian Mygh, od dziecka pasjonujący się motoryzacją, postanowiło założyć firmę produkującą zegarki. Ich pomysł, opierający się na przeniesieniu wzorców popularnych samochodów na zegarki okazał się strzałem w dziesiątkę. Tysiące klientów zainteresowało się tak wykonanymi modelami, czego dowodzi udana akcja na Kickstarterze. Wzorowane na legendarnym Mini Cooperze zegarki sprawiły, że duńska firma odniosła sukces i mogła zająć się produkcją następnych linii zegarków.

 

Co wyróżnia zegarki REC?

 

Modele z kilku kolekcji REC cechują się oczywistymi nawiązaniami do popularnych samochodów, współcześnie należących do klasyki motoryzacji. Aby uzyskać pożądany efekt, producenci zdecydowali się nawet stworzyć własną filozofię konstruowania podobnych zegarków, opierającą się na trzech słowach: recover, recycyle, reclaim, oznaczającą przywrócenie dawnej estetyki samochodów, wykorzystanie tego, co pozostawiły oraz sprawienie, by użytkownicy docenili niezwykle estetyczne detale każdego zegarka. W dodatku większość elementów widocznych na pierwszy rzut oka została wykonana ręcznie, przez co egzemplarze zegarków REC są jeszcze bardziej warte docenienia. Na uwagę zasługują też mechanizmy, dzięki którym widać, że REC skupia się nie tylko na wspaniałym wyglądzie swoich zegarków, ale również na jakości i precyzji chodu. W modelach REC znajdują się bowiem mechanizmy kwarcowe i automatyczne marki Miyota, japońskiego koncernu, którego produkty uważane są za jedne z najlepszych na świecie. Wszystko dzięki zaawansowanej technologii tworzenia mechanizmów, zapewniającej dużo większą trwałość i dokładne wskazania.

 

Jaki zegarek REC warto wybrać?

 

Najprostsza odpowiedź: każdy! Dla osób, które są bardziej wymagające, warto polecić pierwszy zegarek tego producenta, inspirowany autem Mini Cooper. Kształt jego koperty, wyróżniającej się delikatnymi zagięciami krawędzi i estetycznie zaprojektowana koronka przypominają wygięcia blach karoserii tego samochodu, natomiast tarcza, a już szczególnie wskazówki, wykonane są w charakterystycznym, vintage'owym stylu, nawiązującym bezpośrednio do auta.

Dla miłośników bardziej agresywnych samochodów przygotowano serię REC P-51, która powstała inspirowana samochodem Ford Mustang. Ta legenda szos, należąca do grupy muscle cars, objawia się w tych zegarkach poprzez charakterystyczny kształt koperty, która nie jest typowo okrągła, ale czworokątna, z lekko wygiętymi krawędziami. Przypominają one, tak jak w przypadku modelu Mini Cooper, kąty karoserii Mustanga. Tarcza została podzielona na dwie części, obie nawiązują do deski rozdzielczej tego samochodu – większa, mierząca czas, przypomina prędkościomierz, natomiast mniejsza, imitująca wskaźnik poziomu paliwa, informuje o stanie naładowania mechanizmu automatycznego, znajdującego się w tym zegarku.

3 Zegarki Rec gotowe do wysyłki w 24h ✔ 100 dni na DARMOWY zwrot ✔ DARMOWA przesyłka kurierem ★ 3 modeli - cena od 1290 zł ★ Gwarancja NAJNIŻSZEJ CENY ★