Scuderia Ferrari to nie tylko zegarki, które zadowolą nie tylko entuzjastów sportów samochodowych czy fanów włoskiej marki, ale z pewnością spodobają się także wszystkim tym, którzy poszukują doskonałego i oryginalnego czasomierza. Już teraz zapoznaj się z naszą ofertą na zegarki Scuderia Ferrari.

czytaj dalej
Kategorie Zamknij

Zegarki Scuderia Ferrari

Niestety nie znaleziono żadnych produktów :(

Scuderia Ferrari została założona w 1929 roku, jako spółka mająca na celu wsparcie amatorskich kierowców, chcących ścigać się w sportach motorowych. Sam twórca firmy – Enzo Ferrari – wielokrotnie startował w rozlicznych wyścigach, kierując samochodami Fiata, a na podstawie swoich doświadczeń z jazdy zaczął konstruować doskonałe sportowe auta. Będąc nieprzerwanie od lat 50 – tych XX wieku stałym bywalcem Formuły 1, Ferrari stał się synonimem luksusu, szybkości i elegancji, co z kolei spowodowało, że wszelkie wytwory sygnowane logo producenta cieszą się uznaniem ze strony klientów na całym świecie.

Co wyróżnia zegarki Scuderia Ferrari?

Każdy z nas zna logo marki Ferrari. Czarny rumark na żółtym tle stał się synonimem produktów najwyższej klasy. Nie inaczej rzecz ma się w przypadku najnowszych zegarków Scuderia Ferrari, na których również widnieje znane na całym świecie logo. Czasomierze Scuderia Ferrari to przede wszystkim stylistyka, nawiązująca kształtem, barwą, a także wykończeniem detali do filozofii marki – mają kojarzyć się szybkością oraz innowacyjnością, cechujące konstrukcje Ferrari. Posiadają zatem silnie sportowy charakter, z opływowymi kopertą i paskiem, najczęściej wykonanymi z bardzo wygodnego w użytkowaniu – cecha wielce pożądana wśród zawodowych kierowców – tworzywa sztucznego. W palecie używanych kolorów dominują charakterystyczne dla Ferrari czerń, żółć oraz zapewne najbardziej znana „krwista” czerwień.

Najbardziej znane kolekcje zegarków Scuderia Ferrari

Jako zegarki przeznaczone dla osób zaangażowanych w sporty samochodowe, Scuderia Ferrari to egzemplarze niezawodne, wyposażone w precyzyjne i bezawaryjne mechanizmy kwarcowe. Podobnie jak sportowe auta Gestione Sportiva, również czasomierze Ferrari będą działać bezbłędnie oraz nie zawiodą w żadnym przypadku. Wiele spośród modeli zostało wyposażonych w chronograf, dzięki czemu z łatwością będzie można mierzyć czas pokonanych okrążeń i poprawiać swoje wyniki.

Wśród rozlicznych kolekcji czasomierzy Scuderia Ferrari warto zwrócić uwagę na trzy z nich. Linia RedRev to przede wszystkim ciekawy deseń cyferblatu, przywodzący na myśl sportowe opony, co w połączeniu z żywymi barwami daje niezapomniany efekt. Gran Premio są znacznie bardziej eleganckie, ze skórzanym paskiem i stalową bransoletą, natomiast FXX mają być założeniu jak najbardziej przejrzyste.