W związku z agresją Rosji na Ukrainie nasz sklep wycofuje do odwołania sprzedaż rosyjskich zegarków Sturmanskie.

Dołącz do zbiórki pracowników naszego sklepu na rzecz fundacji siepomaga.pl - wspieramy pomoc poszkodowanym w wojnie na Ukrainie. Link do zbiórki: http://bit.ly/zbiorka-57concepts

Szturmanskie to rosyjska marka z wieloletnią tradycją zegarmistrzowską. Powstała zaraz po II wojnie światowej, by stworzyć niezawodne zegarki lotnicze dla rosyjskiego lotnictwa. Dzisiaj są uznawane za najlepsze lotnicze urządzenia i cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród pilotów, ale również fanów awiacji.

czytaj dalej

Zegarki Szturmanskie

Marka Szturmanskie to rosyjska firma zegarmistrzowska, której początki sięgają 1949 roku. Pierwsze zegarki jej produkcji były noszone przez absolwentów szkoły lotniczej - radzieckie lotnictwo wojskowe. Przełom nastąpił 12 marca 1961 roku, kiedy to Jurij Gagarin odbył pierwszy lot w kosmos, a na nadgarstku miał właśnie zegarek Szturmanskie. Wydarzenie to zapewniło producentowi rozgłos i rozpoczęło produkcję na masową skalę. Cechą charakterystyczną marki są oczywiście nawiązania do kosmonautyki, stąd liczne serie inspirowane konkretnymi wydarzeniami z historii.

Zegarki Szturmanskie - modele idealne dla wymagających

Marka produkowała również zegarki przeznaczone dla wojska, np. seria Arctic została stworzona specjalnie dla członków pierwszej sowieckiej wyprawy na biegun północny, Strela była wyposażeniem wysokiej rangi generałów wojskowych, a Okean powstał dla oficerów marynarki morskiej Rosji.

Niezwykły design zegarków Szturmanskie

Zegarki Szturmanskie oprócz tego, że nawiązują do historii nazwami, robią to także swoim wyjątkowym wyglądem. Utrzymano je w stylu vintage. Zazwyczaj mają stonowane, klasyczne kolory, często są to ciepłe odcienie brązu, czerń oraz wariacje na temat niebieskiego. Krój napisów umieszczonych na tarczy oraz samych indeksów także odnosi się do minionych czasów. Na cyferblatach niektórych zegarków znajdziemy logo marki, inne ozdobiono zaś wizerunkiem ziemskiego globu, który upamiętnia podróże kosmiczne. To wzornictwo idealne dla tych, którzy na lata 60. patrzą z nostalgią lub zaciekawieniem. Idealnie wpisuje się w obecne trendy, które są powrotem właśnie do tamtych czasów.

Precyzyjne mechanizmy zegarków Szturmanskie

Szturmanskie nawiązują do wieloletniej tradycji zegarmistrzowskiej. W czasomierzach najczęściej można spotkać mechanizmy automatyczne lub mechaniczne. Ich zastosowanie pozwala tworzyć tzw. „zegarki z duszą”. Wśród kolekcji znajdziemy również oczywiście modele kwarcowe, które zapewniają wysoką dokładność chodu bez konieczności nakręcania. W zakresie mechanizmów Szturmanskie współpracuje z uznanymi producentami, np. Seiko, dzięki czemu nie musimy obawiać się o jakość. Czasomierze objęte są dwuletnią gwarancją, a do każdego zegarka dołączone jest eleganckie pudełko oraz instrukcja obsługi.