Rozwój techniki wiąże się nieodłącznie z dynamicznym wzrostem technologii związanej z energią i jej pozyskiwaniem. Dlatego ostatnimi czasy mocno wzrosło zapotrzebowanie na środki pozyskujące energię słoneczną, która stanowi czystą alternatywę dla źródeł takich jak węgiel czy gaz. Nie ominęło to także zegarków, w których energia elektryczna nie jest już dostarczana z wymiennych baterii, ale bezpośrednio ze światła słonecznego. Oto jak działają te cuda techniki.

czytaj dalej
Filtry Zamknij
Marka
Szkiełko
Mechanizm
Rodzaj produktu
Dostępność
Dla kogo
Tarcza - kolor
Dla kogo
Pasek - kolor
Typ paska
Wodoszczelność
Cena [zł]
-
Szerokość koperty [mm]
-

Zegarki Zasilane Słońcem - Solar

 1. Zegarek męski Orient Mako Solar Zegarek męski Orient Mako Solar
  Darmowa dostawa 24h
  Bestseller-10%
  1 680,00 zł 1 512,00 zł

  Orient Mako Solar RA-TX0203S10B

  Darmowa dostawa 24h
 2. Zegarek Casio G-SHOCK Solar KING of G Zegarek Casio G-SHOCK Solar KING of G
  Darmowa dostawa 24h
  Bestseller-10%
  799,00 zł 719,00 zł

  G-SHOCK KING of G Tough Solar GX-56BB-1ER

  Ocena:
  100%
  Darmowa dostawa 24h
 3. Zegarek męski Casio Tough Solar Sport Zegarek męski Casio Tough Solar Sport
  Darmowa dostawa 24h
  Bestseller-10%
  345,00 zł 311,00 zł

  Casio Tough Solar Sport AQ-S810W-1AVEF

  Ocena:
  100%
  Darmowa dostawa 24h

Zegarki zasilane słońcem to prawdziwa rewolucja na rynku zegarmistrzowskim. Stanowią one ekologiczne rozwiązanie, które wykorzystuje do napędu energię pozyskiwaną ze światła. Dowiedz się, na czym polega ich działanie.

Zegarki solarne – na czym polega zasada ich działania?

Funkcjonowanie zegarków solarnych opiera się na tej samej technologii co baterie słoneczne. Promienie słoneczne, padające na panel solarny, przekazują mu energię, która następnie jest konwertowana na energię elektryczną i magazynowana w baterii. Stamtąd trafia do wydajnego mechanizmu kwarcowego – energia zasila kryształ kwarcu, który drga w wysokiej częstotliwości. Ta, zliczana przez układy kwarcowe, dzieli drgania na sekundę, by w końcu osiągnąć częstotliwość 1Hz, odpowiadającą jednej sekundzie – pozwala to na najwyższą możliwą dokładność, bez ryzyka opóźnień i spieszenia się zegarka.

Dlaczego warto wybrać zegarek z baterią słoneczną?

Największą z zalet takiego zegarka jest jego nieustanne ładowanie – wystawiony na ekspozycję słoneczną, przyjmuje energię nieustannie, dzięki czemu jest przez cały czas napędzany. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na ciągłe pilnowanie kondycji zegarka i wybierających także bardziej ekologiczny sposób czerpania energii.

Zegarki wyposażone w panele słoneczne są nierzadko wysoko zaawansowane technicznie – umieszcza się w nich często moduły GPS czy systemy radiowego pobierania informacji o aktualnym czasie.

Jaki zegarek solarny warto wybrać?

Wśród zegarków zasilanych słońcem prym wiodą niezmiennie modele Citizen, które od wielu lat wdrażają różne technologiczne usprawienienia. Przykładem jest rzecz jasna technologia Citizen Eco-Drive, pozwalająca na czerpanie energii ze światła słonecznego oraz światła sztucznego zapewniających równorzędną jakość. W dodatku zegarki Citizen za każdym razem wykonywane są w eleganckiej, bardzo klasycznej stylistyce.

Inną, niezwykle interesującą marką, która zajmuje się zegarkami solarnymi jest Casio, producent popularnych zegarków Casio G-Shock. W kolekcji Casio G-Shock Tough Solar również znaleźć można zegarki napędzane światłem o sportowej stylistyce, która bezsprzecznie przypadnie do gustu miłośnikom streetwearu oraz sportowego designu.

Wybierz zegarek solarny już dzisiaj i przekonaj się, jak jego technologia ułatwi Ci życie. Dzięki mechanizmowi solarnemu w zegarkach docenisz, jak wartościowa może być czysta energia. Sprawdź sam i zamów już teraz na Fabrykazegarkow.pl!