Bogactwo Tissot - tajemnica szwajcarskiej manufaktury

Tissot

Bogactwo Tissot - tajemnica szwajcarskiej manufaktury

Iwo Białek

Iwo doszczętnie prześwietli każdy zaawansowany model zegarka - przetestuje każdą funkcję i nie będzie miał litości, sprawdzając ich wytrzymałość. Sportwatche to jego słabość - w końcu to fan sportów ekstremalnych. W spokojniejszych chwilach gra na swojej ulubionej konsoli.

27 września 2021

Szwajcaria to matka wielu wyjątkowych marek zegarmistrzowskich. Szwajcarska precyzja to na stałe wpisany stereotyp o tym niewielkim państewku, który stawiany jest także na równi z pewnością jak w szwajcarskim banku oraz z osławionym już smakiem szwajcarskich wyrobów czekoladowych. Jedną z legendarnych manufaktur, które znane są na całym świecie ze swojej jakości, jest Tissot. Poznaj bliżej ten fascynujący brand z wielopokoleniową tradycją!

 

Tissot — skarb szwajcarskiej Jury

Le Locle to niewielkie miasteczko znajdujące się w Szwajcarii. To tutaj narodziła się marka Tissot, której początek datuje się na rok 1853. Brand założył Charles-Emile wraz ze swoim ojcem, Charles-Félicienem Tissotem. Do roku 1917 producent gościł na carskich salonach, będąc dostawcą najlepszych zegarków kieszonkowych dla Gwardii Imperium Rosyjskiego.

Po 1910 roku Tissot szybko stał się jedną z przodujących marek, tworzących modele zegarków na rękę, tak bardzo istotnych w czasie I Wojny Światowej, kiedy to pilotom łatwiej było odczytać godzinę z nadgarstka niż wyciągać zegarek kieszonkowy.

Marka nie spoczęła jednak na laurach popularności i prestiżu zapoczątkowanego w drugiej połowie XIX wieku. Tissot szukając nowych rozwiązań, w latach 30. XX wieku stworzył pierwszy naręczny zegarek antymagnetyczny, a w roku 1951 wypuścił na rynek pierwszy na świecie model wyposażony w aż 24 strefy czasowe.

Rok 1983 stał się przełomowy dla całej branży zegarmistrzowskiej — wszystko to za sprawą nowoczesnego zegarka elektronicznego, który przyczynił się do zamknięcia wielu starych manufaktur, tworzących modele na podstawie starych technologii. Tissot nie poddaje się jednak i włącza się do Swatch Group, która zapewnia marce należyte wsparcie. Dzięki temu producent do dziś jest obecny na rynku, wciąż ciesząc nas nowymi modelami oraz seriami.

 

Tissot - zegarki luksusowe

 

Zegarki Tissot — podróż przez dekady

Tissot to jedna z tych marek, która na stałe wbiła się w świadomość kliencką jako brand tworzący z nastawieniem na zacieranie granic między tym, co stare, a nowe. Wystarczy spojrzeć na jej najpiękniejsze serie, które zachwycają niemal każdego, kto na nie tylko spojrzy… na przykład mnie :) — a jakie serie mam na myśli? Zapraszam cię w piękną podróż między najznamienitszymi kolekcjami zegarków Tissot!

 

Tissot Heritage — dziedzictwo

Seria Tissot Heritage to niezwykła kolekcja, która nawiązuje do bogatej historii marki, powracając przy tym do modeli będących kunsztem zegarmistrzowskim twórców. Zegarki damskie oraz męskie Tissot Heritage skierowane są do wielbicieli stylu retro. Modele Heritage wykonywane są przy użyciu klasycznych, tradycyjnych materiałów po to, by zachować oryginalny charakter zegarków. Cyferblaty przykrywane są szkłem hesalitowym, które jest odporne na obtłuczenia i z łatwością można je samodzielnie polerować. W ofercie Tissot Heritage znajdują się zarówno zegarki kwarcowe, jak i z automatycznym naciągiem. Wśród zegarków z tej kolekcji każdy fan tradycji znajdzie idealny model dla siebie.

 

Tissot Heritage

 

Tissot Seastar — radość z nurkowania

Woda to groźny żywioł, który budzi respekt, ale także skłania do prób okiełznania go i poczucia z nim jedności. Nurkowie z pewnością przyznają rację — to niebezpieczny żywioł, ale nurkowanie to tak samo uzależniający sport, co wędrówki górskimi szlakami i wspinaczka alpinistyczna po zboczach np. Tatr. Kolekcja Seastar to zegarki Tissot, które powstały z miłości do nurkowania. Te niezwykle modele cechuje wysoka wodoszczelność, pozwalająca schodzić na duże głębokości. Urządzenia wyposażane są w mechanizmy automatyczne Powermatic 80, gwarantujące 80-godzinną rezerwę chodu, a także w precyzyjne mechanizmy kwarcowe. Dzięki ceramicznym jednokierunkowo obracającym się bezelom można kontrolować czas zejścia pod wodę. Tissot Seastar (nazywana również Tissot C Star) pokochają wszyscy pasjonaci sportów wodnych!

 

Tissot Seastar

 

Tissot T-Sport - pasja sportowa

Marka Tissot nigdy nie kryła się ze swoją miłością do sportu. Wszak jest oficjalnym chronometrażystą w ponad 15 dyscyplinach sportowych — między innymi w NBA, MotoGP oraz kolarstwie. Stanowi to niezbity dowód precyzyjności oraz niezawodności zegarków Tissot. Kolekcja T-Sport to hołd dla sportu, a inspiracją dla designu poszczególnych modeli stanowią przeróżne dyscypliny sportowe — wystarczy przyjrzeć się wyjątkowym kształtom przycisków, pierścieni, paskom czy też innym elementom zdobniczym. Zegarki Tissot T-Sport są wodoszczelne w klasie od 100m aż do 600m, co pozwala na głębokie schodzenie pod wodę z nimi na ręku. To także wspaniałe uzupełnienie dla codziennego, sportowego looku, który jest częstym towarzyszem miejskiego życia. Stawiając na wygodę, postaw też na świetną jakość.

 

Tissot T-Sport

 

Tissot T-Touch - rewolucyjna technologia

O marce Tissot można powiedzieć jedno — z pewnością wyprzedziła swoją epokę, prezentując w 1999 roku niezwykły jak na ówczesną dekadę model z serii T-Touch. Jego wyjątkowość polegała na tym, że był to pierwszy na świecie zegarek dotykowy, który pojawił się na długo przed iPhone'em czy iPadem. Przede wszystkim zegarki z serii Tissot T-Touch cechuje prostota obsługi oraz przyjemny dla oka design. W 2014 roku brand zaprezentował prawdziwie rewolucyjne rozwiązanie, czyli zegarek dotykowy zasilany energią słoneczną. Już samo to uplasowało Tissota wśród twórców nowatorskich i niesamowitych zegarków, będących jednocześnie wspaniałym odniesieniem do dziedzictwa poprzednich dekad. T-Touch to kolekcja dla wielbicieli stylów casual i sportowego, dopasowująca się do twoich potrzeb!

 

Tissot T-Touch

 

Marka stworzona z pasji — zegarki Tissot

O Tissocie można by mówić bez końca, wymieniając o niej same superlatywy. To wytrzymałe szwajcarskie zegarki wyposażane w najlepsze mechanizmy automatyczne i kwarcowe, stanowiące nietuzinkowe, eleganckie i nowoczesne wykończenie stylizacji. Będą przy tym niejako pomostem pomiędzy wspaniałą schedą przeszłości i współczesną technologią. Wybierając zegarek Tissot, wybierasz jakość.

 

Iwo Białek

Iwo doszczętnie prześwietli każdy zaawansowany model zegarka - przetestuje każdą funkcję i nie będzie miał litości, sprawdzając ich wytrzymałość. Sportwatche to jego słabość - w końcu to fan sportów ekstremalnych. W spokojniejszych chwilach gra na swojej ulubionej konsoli.

Inne wpisy tego autora

Certina

Zegarki Certina – powrót do przeszłości z myślą o przyszłości

Zegarki vintage, czyli powrót do korzeni! Kultowe modele Certiny w nowym wydaniu. Nie można tego przegapić!
Czytaj dalej

Ingersoll

Zegarki Ingersoll, czyli amerykański biznes z historią

Marka Ingersoll godnie reprezentuje Stany Zjednoczone w świecie zegarmistrzostwa. Poznaj wyjątkowe zegarki Ingersoll inspirowane światem amerykańskiej kultury, historię firmy oraz jej podejście do pracy.
Czytaj dalej

Venezianico

Venezianico Nereide Tungsteno - tradycja i nowoczesność

Nereide Tungsteno to najnowsza propozycja od marki Venezianico. Włoski kunszt i szwajcarska precyzja!
Czytaj dalej

Luminox

Wojskowy trening z ambasadorami Luminox

Poznaj ambasadorów marki Luminox i wkrocz do świata militariów i prawdziwych solidnych zegarków!
Czytaj dalej

Ciga Design

Ciga Design. Jak Chińska firma pokonuje szwajcarskie zegarki

Ciga Design to nowa marka, które swoje korzenie ma w Azji. Od samego początku tworzy ona nowoczesne i pełne nowinek zegarki. Zegarki Ciga Design zostały nawet docenione na świecie, ponieważ dostała ona nagrodę Grand Prix!
Czytaj dalej

Rozmaitości

Przegląd zegarków dla pilotów. Iron Annie, Zeppelin i Fortis

Dowiedz się, czym charakteryzują się zegarki lotnicze i poznaj najciekawsze marki, które je tworzą. Zapraszamy na przegląd modeli dla pilotów!
Czytaj dalej
Pokaż wszystkie