ZEGARKI KWARCOWE

 

Jak sprawić, aby zegarki działały przez długi czas, były mniej awaryjne a jednocześnie dużo bardziej dokładne? Umieścić w nich mechanizm, który będzie zawierał mniej elementów mechanicznych, podatnych na uszkodzenia. Im mniej części, tym mniejsze ryzyko uszkodzenia. Dlatego opracowano mechanizm kwarcowy.

 

Na czym polega działanie zegarków kwarcowych?

 

Zegarki kwarcowe powstały w roku 1927, ale dopiero od roku 1967 można mówić o ich wprowadzeniu na rynek masowy. Tego wprowadzenia dokonała firma Seiko, znana wśród miłośników zegarków marka, która nie cofa się przed wykorzystywaniem nowych technologii w projektowaniu i tworzeniu nowatorskich projektów zegarków. A jak kwarcowe zegarki działają? Zasada jest prosta i opiera się na zjawisku piezoelektrycznym – dzięki impulsowi elektrycznemu z baterii, pobudzony zostaje elektroniczny generator drgań, który powoduje, że umieszczony w zegarku kryształ kwarcu zaczyna drgać z wysoką częstotliwością, sięgającą 32768 Hz. Dzięki zamontowanym dzielnikom częstotliwości, jest ona stopniowo przeliczana na mniejsze jednostki, by wreszcie osiągnąć wynik 1 Hz, czyli jednego drgnięcia na sekundę. Jest to wynik niezwykle dokładny, a co najważniejsze, niezmienny niezależnie od okoliczności.

Jeden impuls na sekundę równa się jednemu przesunięciu wskazówki sekundnika. Oznacza to, że każdorazowy impuls przesuwa wskazówkę, aż do wyczerpania się baterii.

 

Jakie są zalety zegarków „quartz”?

 

Największą zaletą kwarcowych zegarków jest oczywiście jest ich długi czas działania. Bateria w zegarku kwarcowym wystarczy (w zależności od marki i modelu) może wystarczyć nawet na kilka lat funkcjonowania! Dopiero wówczas należy udać się do zegarmistrza, aby wymienić baterię, co sprawia, że jest to doskonała okazja do zadbania o prawidłową pracę i dokonania przeglądu.

Jednym z równie ważnych plusów jest także wysoka precyzja chodu. Bez względu na okoliczności, zegarki kwarcowe funkcjonują w jednostajnym rytmie, bez ryzyka opóźnień czy przyspieszeń pracy. Nie istnieje także możliwość zmiany jakości chodu w związku z zużyciem się poszczególnych elementów, jak choćby sprężyny – z tego względu, że zegarki kwarcowe sprężyn nie posiadają. Warto również wspomnieć o mechanizmach kwarcowych Miyota, które zdaniem wielu użytkowników zegarków stanowią wzór niezawodności – w niektórych przypadkach nawet całkowite zalanie nie równa się uszkodzeniu, ale wymiana baterii i wysuszenie zegarka często rozwiązuje problem.

 

Zegarek kwarcowy i jego niższa cena

 

Mniejsza liczba elementów takiego zegarka równa się obniżeniu czasu, jaki spędzać musi nad nim zegarmistrz, a to, w połączeniu ze spadkiem cen elektroniki, równało się znacznemu obniżeniu kosztów takich zegarków. W związku z tym każdy producent ma w swojej ofercie wysokiej jakości zegarki kwarcowe, których cena plasuje się znacząco niżej niż np. w przypadku zegarków automatycznych. Dzięki temu zegarki kwarcowe są w zasięgu każdego, bez względu na jego zasób portfela.

 

Jeśli wybierzesz zegarki kwarcowe, na pewno się nie zawiedziesz – ich precyzja, cena a także niezawodność sprawiły, że dziesiątki użytkowników z całego świata zaświadczają ich wysokiej jakości. Zamów już dziś jeden z nich na Fabrykazegarkow.pl i ciesz się wysokiej klasy modelem, który pozwoli Ci być zawsze o czasie.

Autoryzowany sklep ✔ Największy wybór zegarków kwarcowych ✔ Dostawa kurierem GRATIS ✔ Dostępność ★ NAJNIŻSZA CENA ★

1-100 of 8702

1-100 of 8702