Dlaczego tak chętnie wybieramy zegarki Diesel?

28-11-2019

Zegarki Diesel są niezwykle rozchwytywane, szczególnie wśród młodych ludzi. Czemu to zawdzięczają? Głównie designowi, ale jak się okazje, nie jest on jedynym sprawcą tej sytuacji. Co stoi za sukcesem tej marki?

Czym wyróżniają się zegarki Diesel?

Zegarki Diesel zwracają na siebie uwagę już samym rozmiarem – powiększone koperty większości modeli męskich przyciągają wzrok i wyróżniają się na tle większości marek zegarków. Dzięki temu możliwe jest też umieszczenie na tarczach większej ilości elementów, takich jak chronografy oraz tarcze dodatkowego czasu. Rekordziści w tej kategorii, zegarki Diesel Mr Daddy 2.0, mają aż cztery tarcze wyświetlające czas, z czego dwie nie posiadają wskazówek, ale obracające się okręgi z opisanymi godzinami i minutami, a oprócz nich dwie tarcze chronografu i tarczę czasu 24-godzinnego. Czy takie nagromadzenie elementów nie stwarza wrażenia przytłoczenia i nie jest zachcianką, która psuje stylistykę serii? Otóż nie, a powód jest bardzo prosty.

Zegarek Diesel Chief

Unikalna stylistyka zegarków Diesel

Zegarki Diesel cechuje pewien charakterystyczny styl, który ma stanowić odzwierciedlenie współczesnych czasów. Jest to nawiązywanie do tkanek miasta, w szczególności jego przemysłowych rejonów, mających być przede wszystkim użytecznymi. Takie podejście sprawiło, że po latach niektórzy zaczęli traktować stylistykę industrialną jako coś pięknego, z czym chcieliby się kojarzyć i mieć ją na wyciągnięcie ręki. Marka Diesel wyszła naprzeciw potrzebom użytkowników, tworząc zegarki, które oddawałyby przemysłowy charakter fabryk, rejonów związanych z przetwórstwem czy przemysłem ciężkim w nowej, dopracowanej odsłonie.

Modele z serii Mr Daddy 2.0 są tego doskonałym przykładem, choćby ze względu na wiele wskaźników, ale nie tylko – również materiały oraz ich faktura nawiązują do powierzchni związanych z fabrykami. Podstawowa warstwa tarczy przypomina stalowe platformy po których stąpają robotnicy, a z pozostałymi stalowymi detalami łączą ją zauważalne śruby, mające oczywiste skojarzenia. Kolorystyka większości modeli oparta jest zresztą o barwy żelaza i innych metalowych konstrukcji, natomiast nowsze modele, takie jak linia Diesel Armbar albo Diesel MS9 wyróżniają się podświetleniem przypominającym neony lub świetlówki zakładów produkcyjnych.

Zegarek Diesel Chief

Co jeszcze przemawia za zegarkami Diesel?

Poza oczywistymi cechami, takimi jak świetny wygląd, nawiązujący do zamiłowań młodych ludzi, zakochanych w mieście, zegarki Diesel to także wysoka jakość i postawienie na technologię. W każdym modelu bowiem znajduje się mechanizm kwarcowy, obecnie uznawany za najdokładniejszy system pomiaru czasu w zegarkach naręcznych. Jest on gwarancją wysokiej jakości każdego modelu oraz niezawodności, a żywotna bateria umożliwia długotrwałe funkcjonowanie. To współcześnie szczególnie ważne – gdy nie ma czasu na regularne odwiedziny u zegarmistrza, zegarek wyposażony w baterię o długim czasie funkcjonowania jest szczególnie istotny.

Zegarki Diesel

Wybierz nowe technologie z zegarkami smartwatch Diesel ON

Marka Diesel to także zegarki smartwatch, czyli linia inteligentnych zegarków Diesel ON. Poza oczywistymi funkcjami, takimi jak tracking aktywności oraz łączenie się z telefonem, wyróżniają się bezprzewodowym ładowaniem oraz interesującymi efektami graficznymi, występującymi w momencie zbyt małej liczby kroków (ekran zegarka wydaje się zaparowywać), niekorzystnej pogody (nadchodząca burza ukaże się na ekranie) czy podczas uruchomionego trybu „nie przeszkadzać”, gdy na ekranie zagości nakładka łudząco przypominająca stłuczony ekran. Te ciekawe motywy są odpowiedzią na znużenie użytkowników podstawowymi funkcjami zegarków smartwatch i urozmaicenia oraz nadania nowego designu systemowi operacyjnemu smartwatcha.

Zegarki Diesel

Jeśli poszukujesz interesująco wyglądających zegarków, które w dodatku nie zawiodą Cię, gdy będziesz ich potrzebować, marka Diesel jest zdecydowanie dla Ciebie. Zamów już teraz te niezwykłe modele i przekonaj się, jak wysoka jakość może iść w parze z charakterystyczną estetyką, odpowiadającą filozofii całej marki.

średnia ocena: 0.0