Ekonomiczny kwarc w stylu casual - recenzja Q&Q Leather CE02-512

11-10-2018

Z okazji wprowadzenia nowej marki zegarkowej Q&Q do naszego sklepu testujemy dla Was wybrane modele. Na piewszy ogień poszedł model Q&Q Leather CE02-512 z datownikiem, skórzanym paskiem i podświetlanymi wskazówkami. Jak sprawdził się w moim przypadku? 

 

Zegarek Q&Q CE02-512 na co dzień

Historia moich testów zegarka Q&Q CE02-512 zaczyna się od dnia, w którym jesień po raz pierwszy postanowiła pokazać kto przejmuje władzę na najbliższe kilkanaście tygodni. Ochłodzenie i deszczowa aura pozwoliły mi wrzucić model na głęboką wodę… a żeby być dosłownym, na warunki, w których mogłem przetestować odporność na deszcz i zachlapania, oraz spowolnienie mechanizmu wynikające z obniżenia temperatury.

Ani jedno, ani drugie nie wywarło wpływu na działanie modelu Q&Q Leather. Sam producent informuje nas o wodoszczelności na poziomie 50 metrów, co zostało potwierdzone w pierwszych dniach mojego testu. Zaś jeśli chodzi o mechanizm, to o nim kilka słów w dalszej części recenzji.

 

Zegarek męski Q&Q Leather CE02-512 recenzja

 

Nosząc zegarek Q&Q, ku mojemu zaskoczeniu, nie odczułem “syndromu odstawienia” swojego ukochanego Citizena na rzecz mniej zaawansowanego technologicznie modelu. Należy tu wspomnieć, że za zegarkami Q&Q kryje się filozofia marki stawiająca na optymalny stosunek jakości do ceny. Urządzenie nosi się dosyć wygodnie i nie przysparza ono większych problemów w codziennym użytkowaniu. 

 

Zegarek męski dla młodszych czy starszych?

Osobiście uznałbym go za dość uniwersalny model. Czerwone elementy w postaci podłużnego przeszycia wzdłuż krawędzi pasków, a także wskazówki sekundowej i wskaźnika czasu 24-godzinnego, są na tyle subtelne, że nie zaburza to odbioru zegarka jako przyzwoitego modelu do codziennego ubioru.

 

Zegarek męski Q&Q Leather CE02-512 zachód słońca

 

Nosiłem go przez kilka dni do pracy, a trzeba zaznaczyć, że pracowniczy dress code jest dość otwarty, więc zegarek pasował do wszystkiego i nie wyróżniał się szczególnie wśród stosowanych w tym czasie outfitów. Na weekendowym rodzinnym spotkaniu przymierzył go mój starszy szwagier - typ eleganta w koszuli. Dało się zauważyć, że model delikatnie wyróżnia się swoim designem, w szczególności poprzez oznaczenie białymi cyframi arabskimi przedziałów sekundowych na pierścieniu wokół tarczy, ale nadal dobrze komponował się z grafitową, elegancką koszulą.

Podejrzewam, że do jaśniejszych, bardziej oficjalnych stylizacji mógłby być on zbyt “casual” i należałoby poszukać alternatywy na srebrnej bądź złotej bransolecie.

 

Model Q&Q Leather CE02-512 - technikalia

Q&Q - mechanizm Citizena.

A teraz kilka słów o technicznych aspektach zegarka Q&Q CE02-512. Zacznijmy od tego, że jest Q&Q to marka powstała na wiedzy i doświadczeniu Citizena - jednego z największych graczy na rynku, a przede wszystkim dostawcy doskonałych japońskich mechanizmów kwarcowych - Miyota. To rozwiązuje obawy o jakość odmierzania czasu w zegarku, co potwierdzają moje obserwacje: na przestrzeni kilku dni różnice w dokładności odmierzania czasu są zupełnie niezauważalne.

 

Koperta i pasek.

Kopertę zegarka wykonano ze stali szlachetnej. Koperta posiada dość standardowe parametry jak na męski zegarek: szerokość 44 mm i grubość 11 mm. Waga również dość standardowa, model “nie męczy” podczas noszenia przez cały dzień jeśli jest ściśle założony na rękę (w innym przypadku może się niekorzystnie układać i przekręcać na nadgarstku, powodując dyskomfort).

 

Zegarek Q&Q Leather CE02-512 - recenzja

 

 

Zegarek Q&Q Leather CE02-512 - recenzja fabryki

 

Pasek zegarka Q&Q wykonano z kilku warstw ekologicznej skóry, solidnie połączonej i wykończonej od wewnętrznej strony materiałem, który jest miły w kontakcie ze skórą. Wycięte na pasku, od strony koperty, wzory nadają wizualną dynamikę, ale również pełnią ważną funkcję, pozwalającą na “oddychanie” pasków podczas noszenia zegarka na ręce.

 

Tarcza, datownik, podświetlenie.

Na tarczy znajdziemy proste godzinowe indeksy oraz trzy funkcjonalne tarcze: czas 24-godzinny (na dole), wskaźnik dni tygodnia (tarcza po lewej stronie), datownik dni miesiąca (tarcza po prawej stronie). Obsługa prawej i lewej tarczy przy pierwszym kontakcie jest problematyczna - aby ustawić odpowiednią datę musiałem kręcić koronką do ustawienia godziny tak długo, aż udało się dotrzeć do właściwego dnia miesiąca.

 

Bardzo miłym zaskoczeniem było dla mnie podświetlenie wskazówek i indeksów w ciemności. Zastosowana powłoka luminescencyjna pozwala na odczytanie aktualnego czasu po uprzednim naświetleniu. Wskazówki i indeksy (umieszczone na godzinie: 3, 6, 9 i 12) świeciły na tyle jasno, że nie miałem problemu z dokładnym odczytem bieżącego czasu.

 

Zegarek Q&Q Leather CE02-512 - recenzja fabryki

 

Plusy i minusy zegarka Q&Q Leather CE02-512

 

PLUSY:

  • ➕ wygląd - model ten odznacza się klasyczną casualową stylistyką, uzupełnioną o bardziej klasyczne akcenty w postaci prostych indeksów
  • ➕ skórzany pasek - bardzo miękki, choć na początku potrzebuje “wyrobienia”, dobrze przylega do ręki
  • ➕ detale designu - czerwona nitka dobrze współgra ze wskazówką sekundy i małą wskazówką tarczy zegarka 24-godzinnego
  • ➕ podświetlenie indeksów i wskazówek w ciemności - powłoka luminescencyjna 

 

MINUSY:

  • ➖ datownik dni miesiąca i dni tygodnia - aby ustawić pożądaną datę należy przekręcić wskazówki czasu odpowiednio o żądaną ilość dób; brak koronki do łatwego ustawiania tego parametru
  • ➖ jakość wykończenia - momentami da się zauważyć drobne niedociągnięcia i niedopracowanie, ale są one widoczne dopiero przy bardzo uważnym przyjrzeniu się

 

Zegarek QQ Leather CE02-512 i ławka w parku

 

 

Zegarek z datownikiem Q&Q Leather CE02-512 recenzja

 

Podsumowanie.

Zegarek męski Q&Q Leather CE02-512 to bardzo dobra alternatywa dla zegarków z półki cenowej między 300 - 500 zł, z jakościowym mechanizmem od Citizena i solidnym wykonaniem. Dodatkowym atutem jest niezobowiązujący design, co sprawia, że model ten możemy potraktować jako ciekawą propozycję prezentu dla młodego mężczyzny lub zegarek do noszenia na co dzień.

 

W kategorii: NOWOŚCI , Q&Q

średnia ocena: 5.0