Wymiana paska w zegarku

29-04-2021

Pasek w zegarku to jeden z ważniejszych elementów stylizacji, a także gwarancja dobrego samopoczucia i komfortu używania danego modelu. W takim racie co zrobić, jeśli obecny pasek lub bransoleta są już zniszczone od codziennego noszenia pomimo odpowiedniej pielęgnacji albo po prostu znudził ci się obecny styl i chcesz odświeżyć swoją garderobę? Zainwestuj w wymianę paska. Podpowiadamy, jak zrobić to szybko, bezboleśnie i bez ingerencji osób trzecich.

Jak zadbać o dobrą konserwację paska?

Jeśli jesteś osobą, która przywiązuje się do rzeczy, albo jeśli twój zegarek ma dla ciebie wartość sentymentalną, jednak pasek lub bransoleta są już dość mocno zniszczone, to warto przed wymianą zadbać o ich odpowiednią konserwację. Okazuje się, że odpowiednia pielęgnacja, szczególnie pasków skórzanych, może znacznie przedłużyć ich żywotność o dodatkowe miesiące, a do tego sprawi, że będą wyglądały estetyczniej. Tylko pamiętaj, przy dbaniu o pasek czy bransoletę istotna jest regularność!

wymiana paska w zegarku

Co w takim razie możesz zrobić, by jeszcze nie inwestować w wymienny pasek?

• Po pierwsze, bransoletę oraz pasek należy systematycznie czyścić, by pozbyć się zabrudzeń, nagromadzonych bakterii i dodatkowo nadać blasku. Przy tej pierwszej warto zastosować sprawdzoną pastę do zębów, do której nakładania należy użyć miękkiej szczoteczki. Z kolei pasek wyczyścisz za pomocą szarego mydła.

• Po drugie, mając zegarek na pasku skórzanym, unikaj moczenia i zanurzania go w słonej wodzie. Dlaczego? Sól z wody łatwo się wchłania w strukturę skóry, a co za tym idzie, szybciej ją niszczy, co powoduje, że pasek jest bardziej podatny na pęknięcia. Zatem, jeśli zakupiłeś np. zegarek diver na skórze, to podczas nurkowania warto zamieniać go na silikonowy pasek.

• Po trzecie, zarówno w przypadku bransolety, jak i paska ważna jest odpowiednia impregnacja regularnie stosowana co ok. 2-3 miesiące. Zakupiony środek może z powodzeniem wydłużyć ich żywotność.

wymiana paska w zegarku krok po kroku

Jeden zegarek - wiele możliwości stylistycznych

Z kolei, jeśli jesteś typem osoby, która lubi zmieniać swój styl, a do tego uwielbiasz różnorodne typy zegarków, jednak nie zawsze masz ochotę wydawać setki złotych na nowe modele, to wymienne paski sprawdzą się w tej sytuacji znakomicie. Masz wtedy możliwość szybkiego dostosowania swojego zegarka do różnych okazji. Za sprawą wielu pasków i bransolet twój zegarek może być standardowym garniturowcem, dopełnić sportowy strój, a także sprawdzić się na wieczorowych wyjściach, czy wypadzie z kolegami na piwo. Opcji jest wiele - podobnie jak z szerokim wyborem oferowanych pasków. W takim razie jak szybko i bezproblemowo wymienić zniszczony pasek lub zmienić styl zegarka?

Jak wymienić pasek lub bransoletę w zegarku?

Na samym początku przy wymianie paska lub bransolety istotne jest, by odpowiednio dopasować szerokość nowego paska do rozmiaru koperty (nie w każdym przypadku musi być to ta sama marka) - inaczej te dwa elementy nie będą do siebie pasować. Następnie przygotuj mały płaski śrubokręt. W kolejnym kroku należy zdjąć stary pasek - śrubokręt włóż w wolną przestrzeń znajdującą się pomiędzy paskiem a kopertą, dociśnij mocniej do jednej ze stron teleskopu (do jednego z uszu), podważ i odsuń śrubokręt od koperty. W ten sposób teleskop wysunął się z mocowań. Teraz z łatwością wyjmiesz jedną z części paska. Powtórz tę samą czynność od początku z drugą częścią. Pamiętaj o zachowaniu obu teleskopów, jeszcze się przydadzą!

wymiana bransolety w zegarku

Masz teraz przed sobą samą kopertę, dwa teleskopy oraz przygotowane pasek lub bransoletę, w zależności od twoich preferencji. Wyciągnięte teleskopy włóż w dziurki znajdujące się w obu częściach nowego paska. Po tej czynności jeden z końców teleskopu włóż w jedno z zagłębień znajdujących się w uchu koperty. Drugi koniec dociśnij tak, by móc go przymocować do ucha. I voilà. Udało ci się zamocować jedną z części paska. Mając już trochę wprawy, bez problemu i w ten sam sposób założysz drugi element paska. Teraz możesz wreszcie cieszyć się ze starego zegarka w nowym, ulepszonym wydaniu. :)

Wymiana paska i bransolety typu quick-release

Dla osób, które nie chcą w znacznie prostszy i szybszy sposób wymienić pasek w swoim zegarku, polecamy modele z mocowaniem quick-release. Gwarantuje to szybką, kilkusekundową wymianę bez konieczności używania śrubokrętu i innych podobnych urządzeń. Pasek w takim zegarku wypniesz za pomocą wystającej dźwigienki teleskopu, którą znajdziesz od wewnętrznej strony paska. Quick-release znajdziesz m.in. w zegarkach Suunto. Wejdź w poniższy link i przekonaj się sam, jakie to łatwe!

wymiana paska

Wymiana paska w zegarku u profesjonalisty

Wymiana bransolety i paska w zegarku nie jest wcale trudna, na jaką wygląda. Jeśli jednak nadal nie jesteś przekonany co do samodzielnej jego wymiany, to w tym przypadku odwiedź dobrego zegarmistrza. Lub, jeśli chcesz mieć gwarancję dobrego założenia paska, to przyjdź do sklepu, w którym zakupiłeś dany zegarek. Obsługa z pewnością ci pomoże z szybką wymianą, a do tego doradzi przy wyborze kolejnych pasków.

średnia ocena: 5.0