Zegarki Nautica - 5 najważniejszych zalet!

13-08-2019

Zegarki Nautica zdążyły na dobre zagościć w sercach entuzjastów i klientów zegarmistrzowskiego rzemiosła. O ile dotychczas przede wszystkim były to osoby interesujące się marynistyką, o tyle ostatnio kolekcję zegarków Nautica wzbogacono o nowe modele o zdecydowanie bardziej casualowym zacięciu - to sprawia, że czasomierze marki doskonale dopełnią także codzienną, miejską stylizację.

Zegarki Nautica - co je charakteryzuje?

Jak już było wspomniane trzon kolekcji zegarków Nautica stanowiły urządzenia o charakterystycznym, żeglarskim wyglądzie, ostatnio wzbogaconej o egzemplarze codzienne. Ponadto, przy opracowywaniu wyglądu swoich modeli, firma niezmiennie pozostaje swoim pierwotnym założeniom stworzenia egzemplarzy kompletnych o ciekawym wyglądzie. Efektem tego są znakomite zegarki o doskonałym kształcie, dodatkowo wyposażone w klasowe mechanizmy. Co więcej, zegarki Nautica można kupić za naprawdę niewielką kwotę.

Zegarki Nautica

Zegarki Nautica - 5 najważniejszych zalet!

Niebanalny wygląd zegarków męskich oraz damskich Nautica to główna cecha odróżniająca modele marki od innych modeli. Trzeba przy tym pamiętać, że ich nietypowa sylwetka jest wynikiem pierwotnych założeń marki co do ich oblicza, które jednocześnie stanowią główne zalety zegarków.

Śmiałe użycie kolorów

Nautica nie boi się korzystać z całej dostępnej palety barw. Teoretycznie mogłoby się wydawać, że dowolne zestawienia mogą spowodować mieszanie się niepasujących do siebie kolorów, jednak w przypadku opisywanej marki kompozycje zawsze są kompletne i tworzone ze smakiem

kolorowe zegarki Nautica

Kombinacje różnych materiałów

W ofercie producenta można znaleźć zegarki o przeróżnych rodzajach pasków. W zależności od upodobań dostaniemy model wyposażony w hipoalergiczną stalową bransoletę, gustowny skórzany pasek lub gumowy pasek o sportowym zacięciu. Elementem wspólnym wszystkich zegarków będzie natomiast zawsze stalowa, trwała koperta.

Eksperymentowanie z kształtem elementów

W przypadku gdy szukamy zegarka eleganckiego czy sportowego, dostaniemy urządzenie wizualnie odpowiadające swojemu przeznaczeniu. I tak, wśród modeli codziennych można znaleźć egzemplarze z klasycznymi okrągłymi kopertami oraz swoistym ascetyzmem cyferblatów. Z kolei modele profesjonalne będą posiadały znacznie większe nagromadzenie funkcji, a także nierzadko nieco wydłużone i masywne koperty.

Dbałość o detale

Producent zegarków Nautica bardzo troszczy się o stosowne wykończenie zegarków. Za doskonały przykład można uznać żeglarskie zegarki męskie Nautica Auckland. Modele serii posiadają morskie flagi sygnałowe w miejscu indeksów tarczy, a bezel wyposażono w gumowy otok, chroniący przed obiciami. Z kolei na silikonowym pasku można zauważyć ciekawy wzór i dodatkowe przeszycia.

zegarki Nautica Auckland kolaż

Znakomite japońskie mechanizmy

Wszystkie zegarki Nautica działają w oparciu o precyzyjne mechanizmy japońskie. Tu także możemy wybierać między niezwykle precyzyjnymi aparatami kwarcowymi wyposażonymi w baterię lub panel solarny oraz mechanizmami automatycznymi, dokręcanymi poprzez ruch ręką.

Zegarki Nautica - daj się zaskoczyć!

Znając powyższe można zadać sobie pytanie - dlaczego zatem nie zakupić zegarka Nautica? Wszak posiadają one wszystko, czego wymagalibyśmy od czasomierza kompletnego - wspaniale wyglądającego, a także takiego, który ma nam posłużyć przez długi czas. Na zakończenie warto dodać jeszcze, że producent cały czas stara się wyjść naprzeciw oczekiwań odbiorców i dostosować ofertę do ich gustów. Efektem tego jest chociażby najnowsza oferta z serią zegarków Nautica N - 83.

W kategorii: Zegarki Nautica

średnia ocena: 5.0