Pierwszymi produkowanymi przez Lacoste towarami były sportowe koszulki polo. Później firma rozszerzyła swój asortyment o inne części odzieży, buty, perfumy, okulary i zegarki. Jedną z wypuszczonych przez nią na rynek serii zegarków jest 80th Anniversary, której oryginalne modele znajdziesz w sklepie Fabryka Zegarków.
Początki Lacoste sięgają 1933 roku, kiedy to znany francuski tenisista René Lacoste postanowił założyć swoją firmę odzieżową. Towarzyszył mu w tym przedsięwzięciu Andre Gillier, będący w owych czasach największym producentem dzianin we Francji. Co sprawiło, że sportowiec zechciał zająć się branżą tekstylną? René uwielbiał łamać modowe konwenanse - gdy w 1926 pojawił się na korcie we własnoręcznie zaprojektowanej białej bawełnianej koszulce z krótkimi rękawami, wywołał olbrzymie zainteresowanie kibiców. Ponieważ kolejne modowe pomysły tego zawodnika również spotkały się z wieloma przychylnymi reakcjami, podjął on w końcu decyzję o stworzeniu własnej marki z zielonym krokodylem w logo.
Gdy w 2013 roku marka Lacoste obchodziła swoje 80-lecie, uczciła tę wyjątkową rocznicę, tworząc limitowaną do 500 sztuk kolekcję zegarków 80th Anniversary. Posiadają one ośmiokątne koperty z wytrzymałego tworzywa i są zawieszone na silikonowych paskach - gwarantujących wygodę i łatwych do utrzymania w czystości. Wskazówki w wielu modelach z tej serii są utrzymane w intensywnych odcieniach i kontrastują z jednolitymi kolorami ich obudowy. Choć większość produktów z tej linii ma minimalistyczne pozbawione dodatkowych funkcji cyferblaty - nie należy zapomnieć o podkolekcji zegarków Lacoste 80th Anniversary Chronograph z wbudowanymi przydatnymi chronografami.
Zegarki należące do kolekcji Lacoste 80th Anniversary są utrzymane w charakterystycznej dla marki stylistyce i z pewnością spodobają się miłośnikom sportowego luźnego stylu. Chcesz wejść w posiadanie wyróżniającego się swoim wyglądem modelu z edycji specjalnej, którym zrobisz wrażenie na otoczeniu? Zachęcamy Cię do przejrzenia naszej oferty. Odwiedź sklep Fabryka Zegarków (stacjonarny lub internetowy) i ciesz się swoim nowym zegarkiem Lacoste 80th Anniversary.
Mam konto
Nie mam konta
Dlaczego warto mieć konto?
Załóż konto
Dlaczego warto mieć konto?
Administratorem Twoich danych osobowych będzie właściciel sklepu FabrykaZegarków.pl - firma 57 Concepts Sp. z o.o. Sp. k. Al. Witosa 31, lok. 115, 00-710 Warszawa. Podanie danych jest dobrowolne, ale korzystanie ze sklepu internetowego może okazać się nie w pełni możliwe. Masz prawo wglądu do treści moich danych osobowych, ich poprawiania i usunięcia. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres 10 lat.
Zapomniane hasło